TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 06:45:33 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: cucnjevi,leg pres,kolena...  (Pročitano 2604 puta)
Eskobar 1389
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 121

« Odgovor #27 poslato: Avgust 15, 2017, 11:57:09 posle podne »

Msm da nije do drzanja,a mogu li se nekako ojacati,nekim vezaba recimo?steznici mi nece ukloniti problem vec samo privremeno tako da nisam bas za to
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #26 poslato: Avgust 15, 2017, 08:35:02 posle podne »

Moguće je da se kod bencha javlja bol u zglobovima jer loše drzis sipku. Ako to nije u pitanju onda mozes kupiti steznike za zglobove, imas na pansportovom sajtu i cena je oko 300din.
Sačuvana
Eskobar 1389
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 121

« Odgovor #25 poslato: Avgust 14, 2017, 02:40:25 posle podne »

Dobro,sta mi moze pomoci kad radim bendz recimo i osetim blagi bol u zglobovima saka?imao sam jos kad sam trenirao jos kao pocetnik imao blagi bol u laktu prilikom izvodjenja nekih pokreta recimo biceps pregib,samo tada se javlja slab bol u odredjenom delu polreta i to je to nista vise.o cemu se radi?takodje me zanima da li obroci treba da idu na svakih par sati ili je to nebitno nego je bitno samo da se u toku dana unese dovoljna.kolicins hranljivih materija za misicnu hipertrofiju?i jos da li je posle treninga neophodno odma uneti proteine i hidrate ili se oni mogu uneti i kasnije jer sam cuo i drugacije.informacije pai prave zabunu
« Poslednja izmena: Avgust 14, 2017, 07:35:32 posle podne od strane Eskobar 1389 » Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #24 poslato: Avgust 14, 2017, 01:02:57 posle podne »

ono sto daje jedan mocan benefit (pored klasicnog istezanja) su vezbe mobilnosti. Mobilnost je spoj fleksibilnosti isnage u istom pokretu. Sto je bolja mobilnost, cucnjevi, liftovi i ostali osnovni pokreti snage, cesto bivaju poboljsani. Za pocetak 2x nedeljno u svoj trening ubaci osnove drilove za povecanje mobilnosti.
Jedan cuveni trener je rekao " "Mlad si koliko se dobro kreces".
 evo nekih vezbi mobilnosti:
https://www.youtube.com/watch?v=s6fp7v1_SxY
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #23 poslato: Avgust 14, 2017, 08:45:40 pre podne »

Suplementacija svakako je dodatni plus.
Redovnim upražnjavanjem vežbi istezanja povećava se fleksibilnost, izdržljivost i mišićna snaga, veći opseg pokreta u zglobovima, smanjenje upale i bola u mišićima , prevencija povreda, veća efikasnost
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #22 poslato: Avgust 11, 2017, 01:23:52 posle podne »

Stomacni vakum je tehnika uvlacenja stomaka, koristi se u jogi u vezbama disanja. Korisna tehnika jer razvija dijafragmu, kao i vrsi masazu unutrasnjih organa. Neki sportisti koriste ovu vezbu u svom treningu jer im daje dublje i jace disanje. To su neke osnovne stvari o tome koje znam, ako te jos nesto zanima, imam koga da pitam pa ti javim :)
Sačuvana
Eskobar 1389
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 121

« Odgovor #21 poslato: Avgust 10, 2017, 11:40:06 posle podne »

Hvala Marko,a moze li mi ko objasniti sta je stomacki vakum,cemu sluzi itd.
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #20 poslato: Avgust 10, 2017, 04:00:52 posle podne »

Istezanje je bitno zarad amplitude i sprecavanje hronicne skracenosti misica. Ali povecavanje fascija i bolji dotok krvi sledeci trening ,zbog istezanja, je samo jos jedan "gym" mit :)
Sačuvana
Eskobar 1389
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 121

« Odgovor #19 poslato: Avgust 10, 2017, 03:31:38 posle podne »

Prilikom krckanja ne dolazi ni do kakvog bola.da li to znaci da imam vece sanse da dozivim povredu od "zdravog vezbaca"?
Sto se tice tezina kao i u svakoj drugoj vezbi isao bih postepeno kao i do sada.zagrevanje pre treninga i istezanje posle treninga je obavezno na svakom treningu.imam jos jedno pitanja a to je kada istezemo misic da li mi tada "povecavamo" fasciju i time omogucavamo da pri sledecem treningu dolazi vise krvi u misic i on biva time veci?
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #18 poslato: Avgust 07, 2017, 07:57:07 pre podne »

Koji god glukoyamin da uzmeš iz Pansport ponude nećeš pogrešiti jer to je ako ništa drugo zbog preventive.
Bolje uzimati na vreme i svesti rizik povreda na neki minimum nego posle se češati gde nas ne svrbi.
Kada dođe do povrede onda se uglavnom svi sete i glukozamina i slučnih stvari ali tada je kasno.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #17 poslato: Avgust 07, 2017, 12:19:39 pre podne »

Da li se uz "krckanje" u kolenima javlja i bol?

Ako nema bola, i nije bilo ranije povrede, ne bi trebalo da je situacija ozbiljna.
Ili dolazi do "izbacivanja" viška vazduha, ili se koleno samo postavlja u pravilan položaj zbog dodatnog pritiska i trenja.

Do povrede može doći prilikom izvođenja bilo koje vežbe ako se opteretiš težinama i nisi pripremljen za trening.
Zato, povedi računa o opterećenju, kao i tehnici izvođenja vežbi. I obavezno priprema za trening, kao i istezanje nakon treninga.





Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #16 poslato: Avgust 06, 2017, 08:00:18 pre podne »

Na ovoj slici se vidi koliko treba opružiti noge u kolenima i otići sa kukovima u napred. Takođe i blagi nagib cele posture je ka napred. Ovde su kolena na 0 stepeni ili koji stepen iznad a pošto koleno ima već pomenuti negativan ugao, fiziološki nije zaključano. Ovo često vežbači nazivaju zaključanim kolenom. Leva slika je pogrešno izvođenje.

Kukovi ne smeju da prelaze liniju projekcije tega ka osloncu, sredini stopala. Takođe i kolena moraju biti upravo na toj liniji u gornjoj poziciji. Blagi nagib ka npred je neophodan da bi se stres od težine tega u što većoj meri preneo na leđne mišiće (spinalne erektore). Preveliki nagib će najčešće biti uzrok ne sinhronizovanog pokreta ramena i kukova.

A ovaj video će svakog odučiti od zaključavanja.
https://www.youtube.com/watch?v=tjW0Elbk0CI
« Poslednja izmena: Avgust 06, 2017, 08:09:03 pre podne od strane Пеђа » Sačuvana
Eskobar 1389
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 121

« Odgovor #15 poslato: Avgust 05, 2017, 11:10:14 posle podne »

vazi,hvala
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #14 poslato: Avgust 05, 2017, 10:29:59 posle podne »

Kod prese ne zakljucavanje ali kod cucnja da, vece su sanse da se povredis na cucnju ako ne zakljucas kolena nego ako ih zakljucas. Kod cucnja glavno zakljucavanje ide iz kukova dok se kolena ( kako da kazem "refleksno" ) zakljucavaju kad zakljucas kukove.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #13 poslato: Avgust 05, 2017, 10:21:44 posle podne »

Ako mene pitaš iz naše ponude... https://www.pansport.rs/zastita-zglobova/msm-glucosamine?sku=94

Inače, ako se ne varam zvanično na tržištu postoje 4 oblika glukozamina - sulfat, hidrohlorid i N-acetil glukozamin, a tu su oni vezani za soli( soli Na, K...)...naravno, tu su i dve "forme" - prah i tečni oblik...kao i oblici za topikalnu terapiju( lokalni efekat, transdermalno)...

Sumarno, najrasprostranjeniji je glukozamin-sulfat , "prah" u obliku kapsula i tablete...preporuka oko doziranja je 1500 mg dnevno, tokom 6-8 nedelja, potom 1000 mg dnevno( do "olakšanja")...naravno, korisno je pratiti i subjektivne tegobe, tako da umesto smanjivanja doze negde ima preporuka za dodavanjem MSM, hondroitina...

Preporuka je i dodatak omega-3 arsenalu suplementacije...doziranje 1000-2000 mg EPA+DHA dnevno...

Lično kombinujem, meseca dana goveđi želatin, potom pauza 6 meseci od istog - za to vreme uzimam pomenuti suplement glukozamina...i tako "u krug"...
« Poslednja izmena: Avgust 05, 2017, 10:38:19 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.102 sekundi sa 17 upita.