TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 07:17:13 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: cucnjevi,leg pres,kolena...  (Pročitano 2603 puta)
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #12 poslato: Avgust 05, 2017, 09:00:34 posle podne »

To je surova realnost. 9 od 10 radi pogrešno.
Sačuvana
Eskobar 1389
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 121

« Odgovor #11 poslato: Avgust 05, 2017, 07:34:27 posle podne »

vazi,to za zakljucavanje sam i ja shvatio isto kao i vi nego 9 od 10 ljudi koje vidim da rade presu zakljucavaju pa reko da proverim,sto se tice gklukozamina koji biste mi preporucili,koliku dozu,koliko vremenski da uzimam?
Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #10 poslato: Avgust 05, 2017, 06:35:47 posle podne »

Generalno i u SQ treba izbegavati zaključavanje.
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #9 poslato: Avgust 05, 2017, 06:27:31 posle podne »

U prevodu zasto bi i zakljucavao kolena na presi uopste, kada ti je cilj da misic tokom serije bude u stalnoj tenziji. Kad zakljucas, micici se opustaju, ko sto rece Pedja, a s druge strane ligamenti u kolenima nose opterecenje, sto ih trosi i haba nepotrebno.
Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #8 poslato: Avgust 05, 2017, 06:08:52 posle podne »

Dobro,a vezano za leg pres jel treba da se zakljucavaju kolena na kraju pokreta(da se ispruze do kraja)?
Jednostavno NE!

Generalno ni u jednoj vežbi nije preporučljivo zaključavanje zglobova. Čisto iz razloga jer se tada stres prenosi još više na sam zglob. A ponovno opterećenje mišića je relativno naglo, pa i to dodatno i pogrešno opterećuje pripoje.

Konkretno u ovoj vežbi se prilikom zaključavanja kolena ostvaruje negativni ugao u kolenu, samo pod opterećenjem. U toj poziciji ne postoji mišićna podrška i bilo je slučajeva kada je presa presavila noge na kontra stranu. Tako da NE.
Uglovi kolena su ako kažemo da je potpuno opružena 0°, onda je potpuno savijena 120°-150°, a zaključana od -5° do -20° (kako kod koga)

Za svakog je dovoljno da pod opterećenjem opruža od 5 do 10°(ne u minus)
« Poslednja izmena: Avgust 05, 2017, 06:16:31 posle podne od strane Пеђа » Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #7 poslato: Avgust 05, 2017, 02:50:20 posle podne »

Tablete glukozamin  kao prevencija nije loše uzimati.
Jer kada povrede dođu kasno je onda.
Hrskavice se troše imajte to na umu.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Avgust 05, 2017, 02:34:39 posle podne »

Da, goveđi želatin svako da može pomoći, ali svakako da ima ograničenja...detaljnije o tome( nadam se da ima strpljenja za čitanje)... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana-zdravlje/prijatelji-vasih-zglobova-koze-kose-noktiju-kolagen-i-zelatin

Naravno tu su drugi suplementi glukozamin, hondroitin, hijaluronska kiselina, MSM...
Sačuvana
Eskobar 1389
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 121

« Odgovor #5 poslato: Avgust 05, 2017, 01:41:17 posle podne »

Cuo sam da govedju zelatin pomaze u obnavljanju kalogena kolena,dal je to istina?
Sačuvana
Eskobar 1389
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 121

« Odgovor #4 poslato: Avgust 05, 2017, 01:40:45 posle podne »

Dobro,a vezano za leg pres jel treba da se zakljucavaju kolena na kraju pokreta(da se ispruze do kraja)?
Sačuvana
g0xy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 94


« Odgovor #3 poslato: Avgust 05, 2017, 01:22:48 posle podne »

Meni takođe,ceo život krckaju kolena pri čučnju,ali nemam nikkvih problema pri vežbama sa opterećenjem.
Kao što kaže Dušan,samo prvo usavršiti pravilnu tehniku sa manjim težinama,a posle je samo čelična volja granica.
Ima dosta video klipova sa tehničkim uputstvima za početnike,ja sam ih čak ubacio i u telefon,pa pogledam pre izvođenja neke vežbe  :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #2 poslato: Avgust 05, 2017, 09:45:39 pre podne »

Najbolja prevencija je pravilna tehnika izvođenja, nema tu neke filozofije ako je tehnika dobra tezina koju koristis nece uticati na povrede.
Sačuvana
Eskobar 1389
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 121

« Odgovor #1 poslato: Avgust 05, 2017, 01:29:50 pre podne »

Pozdrav svima,naime zanima me  da li prilikom cucnjeva sa tezinama dolazI(moze doci,kako?)do ozlede kolena.Pored toga zanima me i prilikom izvodjenja leg presa da li posoji opasnost iste povrede?kako se do nje dolazi?sta je prevencija iste?treba li zakljucavati nove na kraju pokreta ove vezbe?

PS^da napomenem da kada je potpuna tisina mogu da cujem kako mi koleno(A) blago krckaju prilikom savijanja,nista preterano tek tek malo.razlog?prevencija? u bbu sam pocetnik,dosta mlad. 8)

HVALA!
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.096 sekundi sa 17 upita.