TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 05:03:49 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: kalorije  (Pročitano 5686 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #10 poslato: Jul 25, 2017, 10:04:15 posle podne »

Ma kako se dijet pristupi na prvi pogled razlikovali u osnovi svih dijeta( koje provereno rade) je kalorijski deficit koji se postiže kroz redukcije u ishrane( manipulacije unosom hidrata) i na račun "trenažne potrošnje"...

Dakle, shvati parametre energetske potrošnje samo kao orijentir( da, suština svega je prevođenje dobijene vrednosti u makrose ), bez opsesivnosti...
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #9 poslato: Jul 25, 2017, 04:26:17 pre podne »

Cisto me zanima moj dnevni unos kalorija....
Dakle po tom kalkulatoru meni izracunava za odrzavanje trenutnog stanja da mi je dnevno potrebno 2050kalorija...
Ako oduzmem recimo 500 onda sam na dobrom deficitu sa 1550kal.i to treba da prebacim u markose da bi se "topio"?

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Jul 24, 2017, 09:01:28 posle podne »

Pa imaš forumule/kalkulatore za BMR, TDEE...i uračunati suficit, tj. deficit( + - 500 kCal ili više, pa pretvori to u makrose i odnose istih)...mada je sve to krajnje hipotetički i orijentaciono... https://www.dijeta.net/bmr-tdee-kalkulatori/

Pa ona čuvena logika da 1 kg sala ima oko 7000 kCal( 1 gr masti ima 9 kCal, ali tu je i voda, pa na račun toga i odbitak)...pa ako si na deficitu 500 kCal dnevno, to je 3500 kCal za nedelju dana, to dođe pola kg sala nedeljno...

A koji je razlog tvog interesovanja za pomenutu temu?

Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #7 poslato: Jul 24, 2017, 02:43:05 posle podne »

Pozdrav ljudi...treba mi formula za izracunavanje potrebnih kalorija kako za mrsavljenje tako i za ostanak na trenutnoj telesnoj tezini....
Sačuvana
Nemanja Gušić
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 128

« Odgovor #6 poslato: Septembar 13, 2016, 03:59:58 posle podne »

 dzejkatler uzimam vise ,nego iz brzine kucanaja nisam ni lepo obrazlozio to uzimam 2 sata pre treninga toliko ugljenih hidrata
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Septembar 13, 2016, 12:35:30 pre podne »

Bilo bi jako dobro da si barem "ovlaš" pregledao predloženi tekst...ah, kakav je napor čitanje ljudi moji  ;D

Dakle, ma kako hipotetički zvučalo, preduslov rada na povećanju mišićne mase( uz adekvatnu trenažnu stimulaciju) je i tzv. kalorijski suficit...dakle, razuman i "kvalitetan višak"...  ;)

Možda bi trebalo da razmisliš i o povećanju unosa hidrata( naravno, postepeno)...ali naravno, jako su bitni i izvori istih...  ;)

Opet kažem, gejner nam ne sme služiti kao zamena onoga što nam u ishrani nedostaje...

Nadam se da nema dileme oko kvalitetnih izvora hidrata na meniju?
Sačuvana
Nemanja Gušić
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 128

« Odgovor #4 poslato: Septembar 12, 2016, 02:58:55 posle podne »

trenirao sam periodicno jer takav mi je posao da nisam mogao ,sad posle pauze od 5 meseci bez treniranja krecem opet i bicu redovan ishrana mi je dobra i tako se hranim dugi niz vremena u  bez obzira sto ne idem u teretanu  ukratko to je piletina riba losos npr ,tuna..,biftek ,testenina , jaja hleb sa klicama , piletina ,grasak,pasulj ,sir ,morski plodovi ,mleko razne semenke,ovsene , brokoli ,kupus ,masline ,banane  itd da ne nabrajam sve ,
trudim se da bude kad bezbam ko 150 grama proteina oko 100 ugljenih hidrata ,zdravih masti oko 80 uglavnom jedem kvalitet i sebi kupujem dobre suplemente jedem i 5  puta na dan,ali metabolizam je extremno brz a i takav mi je nacin i zivota , imam neko znanje o sportu i dobre i suplemente uzimam ,reaktore ne uzimam jer snaga mi je dobra , kreatin imam i amino kiseline kao i omega 3 itd ostali su dodaci ishrani manje poznati za bodibilding ,licnog trenera nemam to mi je vec preko budzeta,samo sam hteo da pitam u vezi tih proteina to bi mi znacilo jer bi sigurno pospesio ovo stanje a pritom da ne pijem nesto sto mi ne bi valjalo
« Poslednja izmena: Septembar 12, 2016, 03:08:05 posle podne od strane Nemanja GuÅ¡ić » Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #3 poslato: Septembar 11, 2016, 10:46:37 pre podne »

ma sredjena je ishrana :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Septembar 11, 2016, 03:31:49 pre podne »

Ishrana sreĂ°ena?!

A koliko dugo vežbaš? Vežbaš u teretani? Stručni nadzor? Personalni trener? Koliko si visok?

Koliki ti je ciljani unos proteina, hidrata, masti?

Ako nije problem, možeš li sa nama podeliti svoj dnevni meni, sa osvrtom na odabir namirinica, gramažu-količinu istih po obroku, način pripreme hrane?

Ne zaboravi da je jedan od bitnih faktora u "priči" o povećanju mišićne mase i VREME...tvoj napredak se meri mesicima, godinama, decenijama proverednim uz dobro formulisan plan treninga i ishrane...preterivanje i u pogledu treninga i ishrane neće doneti nikakvo dobro...

Najbolji izbor "kalorija" je osnovna ishrana, ali ne posmatrati svoje telo kao kontejner i u njega ne trpati sve i svašta da bi se došlo do "kalorija"...još 1-2 dobro formulisana obroka su najbolji izbor...

Malo o svemu... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najee-greke-u-radu-na-poveanju-miine-mase.html

Koristiš još nešto od suplementacije?!

Ne zaboravi da su gejneri ma kako "reklani slogani" bili "primamljivi" prepuni prostih ugljenih hidrata - dekstroza, maltodekstrin, fruktoza, saharoza...oprezno za istima...
« Poslednja izmena: Septembar 11, 2016, 02:34:43 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Nemanja Gušić
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 128

« Odgovor #1 poslato: Septembar 11, 2016, 02:24:15 pre podne »

pozdrav,imam 23 godine  i 67 kila hrana mi je trenutno sredjena,samo sam hteo da pitam u vezi proteina ,sad koristim Gainers Fuel ali bih hteo uz njega da pijem u toku dana jos jedan protein koji je kvalitetan i kaloriski vredan jer mi je cilj da unesem sto vise kalorija a malo bi da mesam ,sta bi pored njega najbolje bilo ?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.102 sekundi sa 18 upita.