TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 09:43:50 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda diskusa  (Pročitano 4684 puta)
Libar123
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22

« Odgovor #51 poslato: Novembar 12, 2017, 07:50:56 pre podne »

Naravno svakodnevno radim i na mobilnosti i flexibilnosti
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #50 poslato: Novembar 12, 2017, 01:34:07 pre podne »

Odlično.
Ne zaboravi, molim te na istezanja...jako bitno za mišiće- oporavljaš i pripremaš ih za naredni trening...
Sačuvana
Libar123
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22

« Odgovor #49 poslato: Novembar 11, 2017, 03:22:52 posle podne »

Pozdrav aleksandra je ok je.sve nemam nikakvih problema radim sve vjezbe mrtvo dizanje izbacaj trzaj  cucanj good mornins i dalje su to smijesne kilaze.za.sad.radio sam sustavno jacanje cijelog tijela to je jedino pomagalo(rad s kvalitetnim trenerom s iskustvom).Tako da mogu reci da sam se u potpunosti vratio normalnom zivotu naravno i dalje se pazim i saginjem ravnih leda.Hvala jos jednom svima :-)
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #48 poslato: Novembar 11, 2017, 08:50:47 pre podne »

Super radim vjezbe za core stability svakodnevno i nemam vise nikakvih problema radim i mrtvo dizanje i cucanj s manjim opterecenjima i ne osjecam nikakve probleme.Hvala vam jos jednom

Pozdrav
Je l i dalje bez tegoba?
Koje vežbe sada radiš?
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #47 poslato: Oktobar 01, 2017, 01:02:25 posle podne »

Princip kratkih pauza se samo podrazumeva kod vrlo malog opterecenja, jer za 10-14 dana blago izazove hipertrofiju aktivnih misica, i onda se moze preci na manja ponavljanja, vece pauze i podici se vece tezine. Tako sam bar ja u praksi radio i bilo je uvek dobrih rezultata. A za spore pokrete i zadrzavanja kroz pokret, da slazem se u tome,moze biti opasno ako je rec o vecim tezinama svakako. Isto tako moze biti od koristi kao i ova prva varijanta kada su u pitanju mala opterecenja koja koristimo da ojacamo u pocetnom periodu.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #46 poslato: Septembar 30, 2017, 09:15:28 posle podne »

Hvala mozda bude 75kg ali polako to ce doci vremenom.  Ti polako sa treninzima ali počni da praviš progres u treningu i to je jako vazno. Ja sam cucanj poceo sa 30kg, pa sledeci trening 32,5kg, pa sledeci trening 35kg i tako je to islo do 150. Pauza izmedju treninga je bila 3-4 dana tako da je to moj predlog za tebe da i ti pokusaš sa istim principom.
Sačuvana
Libar123
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22

« Odgovor #45 poslato: Septembar 30, 2017, 09:06:23 posle podne »

Bio si atrofirao puno ali sada sjajno tijelo na prvu bih rekao da imas 90 kg.Imas li ambicija za vecu kategoriju sve u svemu sretno s daljim kilazama i sto manje doktora
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #44 poslato: Septembar 30, 2017, 08:52:10 posle podne »

Evo i slike ledja, prve slike su posle godinu dana lečenja i pauze zbog povrede a druge slike su nakon par meseci treninga. Da te ne buni levi latisimus je presečen prilikom opreacije pluća pa je zato kraći deluje nesimetricno leva i desna strana.
https://www.instagram.com/p/BQ_O_ZzAwjX/
« Poslednja izmena: Septembar 30, 2017, 08:55:53 posle podne od strane Miletić Dušan » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #43 poslato: Septembar 30, 2017, 08:48:43 posle podne »

Evo par mojih slika cisto da vidis kako se telo menjalo

Pre povrede:
 http://s8.postimg.org/na2lm3w7p/bscap0000.jpg
Posle povrede i početak pocetak oporavka

http://tinypic.com/view.php?pic=n1vssh&s=9#.Wc_07LqkrIU
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #42 poslato: Septembar 30, 2017, 08:33:27 posle podne »

Iskreno i nisam bio, godinu dana sam jedva hodao, nisam trenirao i lutao od doktora do doktora. Kada sam odlučio da počnem trenirati, jedva sam radio cucanj sa 30kg par ponavljanja i bilo je potrebno puno vremena da stanje stavim pod kontrolu samo zato sto sam dopustio da misici propadnu. Sada takve stvari sed rešavam u 3-7 dana u potpunosti ali sam 3 godine izgubio dok sam stvarno video sta i kako treba raditi u kojoj fazi.
Sačuvana
Libar123
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22

« Odgovor #41 poslato: Septembar 30, 2017, 08:21:53 posle podne »

Razumijemo se naravno.Marko je ponudio jednu od opcija koja za nekoga moze dati rezultate kod nekoga i ne isto tako ne jer nijedno tijelo ni ozljeda nije ista tako nekoga  nesto odgovara nesto ne ali sam imao dosta sranja kroz oporavak ali mislim bez obzira na sve vrijeme je glavno mora proci odreden period i bas sam mislio na kontrolirano ne  sporo tesko je dizati teret s poda sporo no mislim da si ti za vrijeme povrede bio debelo spremni od mene pa si imao mogucnost oporaviti se kroz velike liftsove ja sam ipak morao od 0 sto je z mene dosta sigurno
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #40 poslato: Septembar 30, 2017, 07:56:54 posle podne »

Sad ne znam sta ti podrazumevaš pod sporim ponavljanjem, ali mrtvo dizanje i cucanj nisu vezbe gde je "sporo" ujedno i dobro. Treba razlikovati spor pokret od kontrolisanog pokreta, to su dve različite stvari. Ove dve vezbe se izvode eksplozivno ali kontrolisano. Sporo kretanje čini da se kod mrtvog dizanja "duze" nalazis u poziciji gde ledja  trpe opterećenje. Takođe u zavisnosti od povrede male pauze izmedju serija ne moraju udjeno da budu i dobre. Opet kazem sve zavisi od povrede, cesto se kod cucnja brze umore stabilizatori pokreta u ti "dubinski" misici nego kvadriceps, zadnja loza i slicno. Ako im ne das dovoljno odmora izmedju serija ili radis puno ponavljanja to moze biti opasno po tvoj problem sa ledjima. Iz mog iskustva baš tih stabilizatora pokreta bolja opcija su bile veće težine  i manji broj ponavljanja sa dovoljnim pauzama izmedju serija. Sa ovim veće težine ne mislim na 300kg već na veću kilazu u odnosu na onu sa kojom radis 10 ponavljanja, primer : ako radis 12x30kg, po meni je bolja opcija 5x40kg. Sad nisam detaljno pratio temu ali generalno moj predlog je da pre ovih kompleksnih vezbi (cucanj, mrtvo i slicno), ne radis zagrevanje u vidu hiperekstenzije, lednjaka i slicno jer ces umoriti ledja i ona ce kasnije biti slaba karika u izvodjenu slozenog pokreta.
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #39 poslato: Septembar 30, 2017, 01:17:28 posle podne »

Nema na cemu tu smo :)
Sačuvana
Libar123
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22

« Odgovor #38 poslato: Septembar 30, 2017, 05:53:15 pre podne »

Vjerovatno.Jos nisam radio neke kilaze vece nego gledam da to bude sporo i tehnicki ispravno sa malim pauzama izmedu dok ne ojacam.Pozdrav jos jednom i hvala
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #37 poslato: Septembar 29, 2017, 10:20:52 posle podne »

Svoju formu mozes povecavati u pocetku tako sto ces skracivati odmor izmedju serija i na taj nacin pripremati misic za veca opterecenja, tj. povratak u trening snage.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.108 sekundi sa 17 upita.