TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395989 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: lamni

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 04, 2024, 07:43:29 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda diskusa  (Pročitano 4743 puta)
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #6 poslato: Avgust 05, 2017, 06:51:03 posle podne »

Pa sve je to individualno i zavisi od stepena ili dubine hernacije, širine kanala i debljine korena nerva.
I ja imam DH na L5 S1 pa radim i SQ (oly) i DL.
Meni disk nije došao do nerva i ako je ušao-hernirao u kanal.
Kada je nakon 6 meseci disk očvrsnuo, počeo sam sa vežbama koje ojačavaju "core".
Dok ne prođe, tj dok se ponovo ne stegne, nema teških vežbi. Već isključivo rehab. Posle ćeš i sam već videti.
U svakom slučaju grešiš u dva slučaja.
Prvi, da su tri lifta kriva. Krivica je isključivo tvoja i
Drugi, da nećeš moći više da se baviš teretanom.
Kao što ti rekoh imam DH i sve to radim i uz trzaje, nabačaj ne mogu zbog loše sraslog desnog zgloba pa nemam pun opseg u tom zglobu, treniram aktivno i džudo.
Sačuvana
Libar123
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22

« Odgovor #5 poslato: Avgust 05, 2017, 06:34:39 posle podne »

Jest L4 L5 i S1 zadnja 2 nivoa nista probam s ovim vjezbama al izgleda nema tu leka  pricama kada jednom disk ode gotovo je iugleda s teretom al mozda nekad budem trener pilatesa u rozim tajicama
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #4 poslato: Avgust 05, 2017, 06:25:01 posle podne »

Ok.
To bese povrede L4-L5 diska,ako se ne varam?
Nakon povrede i pauze, prva stvar koja se desi je da opadne misicni tonus. Dakle u tim situacijama veza mozak-misic je malo sporija nego kad je trening. Otuda se vrlo lako ljudi ponovo "ukoce", i sl. kada naprave iznenadan nagli pokret, gde refleksni luk odreaguje , a intra-muskularna koordinacija je na slabom nivou. Kao zastitni mehanizam se javi stegnutost i stalna napetost u misicima ledja, kao sto si vec iskusio dok si se istezao.
Bitno je prvo vratiti tonus misicima koji su odmah uz kicmu- tzv. dubinskim misicima jezgra trupa.
To radis statickim kontrakcijama.
Legnes na pod, savijes noge blize zadnjici, i stegnes stomak na nekih 10sec. Za pocetak sa pola snage. Probas da prilikom stezanja stomaka, uvuces ga, da bi ti ispravio lumbalnu krivinu. Napravis 5-5 kratkih serija po 10 sekundi sa par sekundi odmora.
Ustanes, naslonise ne na zid i ponovis taj postupak.
Zatim, legnes stomakom na pod, podignes jednu ruku sto vise u pravcu glave (ostatak tela opusten) nekih 20sec. Zatim druga ruka, pa jedna noga i druga noga po istom principu.
Onda probas da podignes suprotna ruka-suprotna noga, naravno dok lezis na stomaku. Paznja! ako te prilikom podizanja zaboli u jednoj od nogu, ili pocne da trne, preskoci ovu vezbu. To znaci da je jos rana faza za nju. Ali, ako ne boli uradi po 20sec 3 serija z asvaku stranu.
Za pocetak, ovo bi trebalo da deluje. Kad te bol prodje kreni se fleksijama i ekstenzijama u kratkim uglovima, sporo , kontrolisano i na prazno prvo.

Ovo su moji saveti, a uskoro ce se prikljuce i pomognu ti moje kolege treneri i lekari koji su jos strucniji za ovo od mene :)
Sačuvana
Libar123
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22

« Odgovor #3 poslato: Avgust 05, 2017, 05:51:29 posle podne »

Zdravo Marko.Ne boli me kada lezim kada sjedim osjecam malo poboljsanje vjerovatno se zagrije pa izgleda bolje boli me fleksija i ekstenzija kicme kada naprimjer lumbalbim dijelom gurnem naprijed zadnjih dana sam radio vjezbe zac jacanje leda i malo je bolje
« Poslednja izmena: Avgust 05, 2017, 05:53:15 posle podne od strane Libar123 » Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #2 poslato: Avgust 05, 2017, 05:48:59 posle podne »

Pozdrav!
Nije sve u tezinama :)
Najpouzdanije dijagnoza o disku herniji moze se dobiti kroz magnetnu rezonancu. No, u svakom slucaju ako si snimao i bio kod terapeuta u nekom momentu, mora se krenuti ponovo sa vezbama.
Kakvo je trenutno stanje? Kad te boli najvise? kad mirujes ili u nekim polozajima?
Sačuvana
Libar123
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22

« Odgovor #1 poslato: Avgust 05, 2017, 05:17:01 posle podne »

Pozdrav svima.Prije 4 mjeseca sam presao na program 3 velika lifta i zalit cu citav zivot.Radio sam deadlift i poceo sam nezagrijan vjezbati i potpuno me presijeklo u donjim ledima toliko da sam se nekako dovukao kuci i bolovi su se pojacavali nisam uzimao nikakve lijekove nego sam bio na bolovanju 15 dana inace imam fizicki posao.Bolovi su malo popustili nakon odmora ali sam poslije ozljedev ostao krut i logican slijed je bio istezanje no nije donosilo poboljsnje nego pogorsanje inace mism da sam sasvim fleksibilan citavim dlanovima dotaknem pod u pretklonu.bio sam na nekoliko mjesta tj fizioterpaeuta i spominju mi diskusherniju ako dam dobro napisao.Moze li mi neko pomoci jer neznam sta da radim bio sam kod fizijatra i on mi je rekao da je  vjerovatno hernijadiska na osnovu rtg snimka
I da nisam za operacije jer sam mlad nego da moram ojacati u stim se slozio i kirurg.Inace imam 24 god i bio sam poprilicno aktivan ali,sada nakon ovoga ne vjezbam vise jer me strah.Postoji li neke vjezbe ili neki program za jacanje jer prilikom dizanja bilo kakvog tereta oajecam bol lijevo ili desno od kraljeznice 5 cm inace da napomenem da nikad nisam radio vjezbe za jacanje corea Unaprijdd hvala
« Poslednja izmena: Avgust 05, 2017, 05:19:17 posle podne od strane Libar123 » Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.044 sekundi sa 13 upita.