TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394948 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 16, 2024, 11:06:08 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako doci do 105 kg - pomoc -  (Pročitano 4264 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Avgust 09, 2017, 02:49:58 posle podne »

Ne bih baš mixovao proste hidrate i masti...banane i maslinovo ulje...

Manje banana, više kvalitetnih izvora hidrata...skrobasto povrće + vlakna...dakle, više pirinča, krompira, ovsenih i sl.

Uz mleko i whey ne bih preporučio dodavanje beta-alanina i kreatina - problem apsorpcije...

I kad staviš "na papir" koliko je to proteina, hidrata, masti? To nisi odgovorio? Ipak, kako pratiš "napredak"...TDEE, pa prevodiš u makrose...ili...?

Vau, ne unosiš previše omega-3, jer je unos štetan...  :o Nisi to dobro interpretirao...1 kapsula omega-3 ima najčešće 180 mg epa +120 mg dha, tj. 300 mg omega-3 na 1000 mg prečišćenog ribjeg ulja - 1 kapsula

Prilikom konzumiranja velikih količina omega-3 masnih kiselina u ukupnim dnevnim dozama koje prelaze 5 g( misli se na 5000 mg epa + dha, a ne na 5 kapsula) u dužem periodu:

- može se izazvati manjak vitamina E u organizmu (suplementacija istim poželjna)

- pojava izrazito smanjene glikemije (vrednost šećera u krvi) kod dijabetičara;

- mogu povećati rizik od krvarenja (sprečava se agregacija trombocita);

Oprez je potreban kod osoba koje su na terapiji varfarinom (zbog mogućeg antitrombotskog delovanja EPA i DHA), kod osoba koje boluju od hemofilije i kod dijabetičara.
Sačuvana
Stamen Randjelovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3698


« Odgovor #6 poslato: Avgust 09, 2017, 05:27:10 pre podne »

Davide napisi nam i plan treninga i ako ti nije problem mozeš okačiti i neku sliku da vidimo kako sada trenutno izgledaš.
Sačuvana
_david_
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 168


i've never been much of a romeo

« Odgovor #5 poslato: Avgust 08, 2017, 11:24:27 posle podne »

Slavisa nisam nista testirao , treniram 3 ipo godine i dosao sam do skoro 90 kila.. nadam se za cu za pola godine dodati i te 3 kile , ali ovo sto rece tvoj kolega... citiracu

3. Strpljenje i trud(ne postaje se velik preko noci ,nekima su potrebne godine-pritom mislim na kvalitetnu misicnu masu)

- svi mi dobro znamo da telo u teretani ono sto si izgradio izgradio si a to su 4 godine maksimum ako pricamo o natural... posle toga samo nabacujes misice onako staracki... ne moze neko da mi dodje ovde i da mi prica ja idem u teretanu 12 godina gle kakvo telo sam sagradio za 12 godina... ne moze, stop kolega... mozes da ides 200 godina u teretanu ono sto si za 3-4 godine sagradio to ti ostaje... ostalo je sve kroz starenje po malo sto je cak neprimetno, pa onda razni saveti , razne ludorije, pa kao ishrana... evo ja cu ti sastaviti plan ishrane, to ce te izneti 100 evra i tako dalje... pa onda kao plan treninga... molim vas nemojte da me oko toga zavlacite ljubi vas brat, malo sam drzak oprostite... saveti su dobrodosli ali ozbiljni saveti.. nemojte mi to 10 godina teretane mora truda mora ovo mora ono... samo ozbiljni saveti oko ishrane i vezbi

7:00 PRVI OBROK
-200gr ovsa,psenice ili jecma-pre toga potopim u vodu sa posudom da nabubre,ujutru ustanem i isperem kroz 2,3 vode nekad spremim jecam nekad psenicu nekad ovas... i dobijem fine mekane nabubrele zitarice , inace su organske imate da kupite na sajtu biospajz.rs ( ne koristim glupost poput ovsenih pahuljica ), dalje, 250ml mleka, 1merica whey proteina, 1 banana pola tab.kompleks vitamina i minerala, 2 tablete beta alanina i 5g kreatina

9:00 DRUGI OBROK
-150g belog mesa, 60g pirinča 30g badema(mnekadi lešnik, orah), salata, 2 kapsule omega 3a

11:30 TRECI OBROK
-250g posnog sira, 30g whey-a 2 banane kasika maslinovog ulja.

14:00 CETVRTI OBROK
-300gr konjetine,(nekad junetina ili biftek) 200 gr pirinca, + salata, 1tab vitamina i minerala
(pre treninga 2 tablete beta alanina)

16:00 TRENING

17:00 Posle treninga 12g bcaa, 40g proteina, 25g dekstroze i 5g kreatina

18:00 SESTI OBROK
-250g belog pileceg mesa - crni hleb, , + vitaminski komplex.+oroasti plodovi

20:00 SEDMI OBROK
-300 grama oslica ili druge ribe osim tune, + sa salatom ( ne jedem tunjevine iz konzerve jer je realno stetna)

23:00 OBROK PRED SPAVANJE
-250g posnog sira. 1 merica whey proteina, kasika lanenog ulja

ishrana mi nije uvek ista, menjam je

- ne unosim puno omega3 u organizmu ...jer je prevelik unos stetan....ako neko smatra da je moja trenutna ishrana losa. za povecavanje misicne mase.. saveti su dobrodosli sta da korigujem a sta da ubacim...
« Poslednja izmena: Avgust 09, 2017, 02:11:57 pre podne od strane _david_ » Sačuvana
i've never been much of a romeo
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #4 poslato: Avgust 08, 2017, 11:16:49 posle podne »

Treba istaci i da Mirko kad se pojavio u Pride turnirima je imao oko 95 kg. A tad je imao 30 godina. Sto znaci da je desetak kila kvalitetne mase vise, dobio s godinama, postepeno. Upravo formulom o kome su ti kolege vec rekle.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: Avgust 08, 2017, 09:41:27 posle podne »

Kao što ti je kolega Stamen taksativno naveo...

Dovoljno vremena provednog u dobro formulisanom planu treninga( upoznavanje svog tela), uz kvalitetnu, raznovrsnu i izbalanisiranu ishranu da isprati trenažne napore i ciljeve( pratiti ciljani unos makrosa), bazičnu suplementaciju...

Umesto što si odmah krenuo sa pričom natural / hemija "napredak", bolje nam ispiši kako ti izgledaju treninzi, kako se hraniš( koliko obroka imaš dnevno, kako oni izgledaju, gramaža namrinica - ciljani unos proteina, hidrata, masti)...ima li nekih povreda, zdravstvenih problema? Da li dovoljno spavaš...tajming odmora između dva treninga? Libido? Energija u toku dana?

Šta uzimaš od suplemenatcije?

Da li si u poslednjih 3-6 meseci odradio lab.nalaz krvi i urina - glikemija, ukupni holesterol, HDL, LDL,  trigliceridi, urea, kreatinin, enzimi jetre-AST, ALT, ukupni bilirubin, direktni bilirubin, kompletna krvna slika, gvožđe...rutinski pregled urina?

Hormoni - slobodni testosteron, estradiol, prolaktin, jutarnji kortizol, fT3, fT4, TSH?

Koliko dugo vežbaš?
« Poslednja izmena: Avgust 08, 2017, 09:43:56 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Stamen Randjelovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3698


« Odgovor #2 poslato: Avgust 08, 2017, 08:05:55 posle podne »

1. Kvalitetna ishrana
2. Kvalitetan trening
3. Strpljenje i trud(ne postaje se velik preko noci ,nekima su potrebne godine-pritom mislim na kvalitetnu misicnu masu)
« Poslednja izmena: Avgust 08, 2017, 08:10:21 posle podne od strane Stamen Randjelovic » Sačuvana
_david_
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 168


i've never been much of a romeo

« Odgovor #1 poslato: Avgust 08, 2017, 05:20:28 posle podne »

Pozdrav, mozda cu postaviti najcudnije pitanje na forumu... kako prirodnim putem da doguram do 105 kila? ako uporedite Mirka Filipovica Cro CoP-a... covek je na proslom merenju 2016 god imao 106 kila kada je osvojio Rizin pojas , visina 188 , NATURAL skroz.. ja jos nijednom nisam video nekog ko dize tegove u teretani da ima 100+ kila a da nije na steroidima...Dacu vam 2,3 njegove slike da ga vidite , ali zapamtite on nije bodibilder vec profesionalni borac u slobodnoj borbi kao sto i znate. ali takodje upraznjava teretanu.. sto je logicno i normalno... Ja sam tog coveka video na jednom seminaru u hrvatskoj,..... covek..., je ogroman nenormalno... iako to mozda na slikama nece delovati.... inace ovde mozete videti mali deo njegovo treninga i spremanje za rizin 2016, kada je osvojio turnir... https://www.youtube.com/watch?v=qmBvFzxtRxE a ovde mozete videti iscecke delova kako je slagao jednog po jednog sve do finala i na kraju funalni mech ...poslagao ih je kao pacice u svojoj 43 godine zivota , a ovi su svi bili mladji od njega .,.. https://www.youtube.com/watch?v=I9Tu4Cj1D4E







Ja sam visok 184, imam 87 kila... sad mene interesuje kako ja bre da doguram do 105 kila kao ovaj mirko filipovic prirodnim putem, a hranim se onako kako bi trebalo,,, a imao sam 65kg kad sam poceo u teretanu da idem
« Poslednja izmena: Avgust 08, 2017, 06:44:46 posle podne od strane _david_ » Sačuvana
i've never been much of a romeo
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.09 sekundi sa 17 upita.