TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 01:35:34 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Sve o aerobnom treningu  (Pročitano 36521 puta)
liquid speed
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1527


To weird to live,To rare to die

« Odgovor #120 poslato: Februar 27, 2007, 02:11:06 pre podne »

prvih nekoliko poruka u ovoj temi govore o svemu sto ste ikada zeleli da znate o aerobnom...
Sačuvana
Balls-to-the-wall trainig.You sweat.You push.It hurts.In here,there's no room for crybabies,no place for talking trash.Just raw lifting.This is real deal.This is Animal.Can you handle it?
Dzony
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 219


« Odgovor #119 poslato: Februar 26, 2007, 11:35:34 posle podne »

e sad mi je jasnije
Sačuvana
Mi bilderi nismo zgodni , ali smo zato nezgodni !!!
mikiveliki
Gost
« Odgovor #118 poslato: Februar 26, 2007, 11:34:27 posle podne »

Jaoo miki tek si me sad zbunio sa ovakvim odgovorom , moze li neko da mi sto prostije objani ovo?

Recimo ono sto je Daniela pomenula kao predlog...dakle izaberi iamedju intervalnog ili kontinuiranog treninga. OK?!
Sačuvana
Dzony
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 219


« Odgovor #117 poslato: Februar 26, 2007, 11:32:03 posle podne »

Jaoo miki tek si me sad zbunio sa ovakvim odgovorom , moze li neko da mi sto prostije objani ovo?
Sačuvana
Mi bilderi nismo zgodni , ali smo zato nezgodni !!!
mikiveliki
Gost
« Odgovor #116 poslato: Februar 26, 2007, 11:07:27 posle podne »

Interesujeme nesto u vezi kardia kako poceti , ali pre togfa da kazem da mi je kondicija cista nula.
Moj maximum je 5 do 6 kruga na stadionu i to laganim tempom oko 2 minuta i 30 sekundi po krugu i posle toga ja vise nemogu trcim , jednostavno mi je dusa u zubima .
Moze li neko da mi pojani kako da pocnem sa kardiom , kolko minta najvise da traje moj kardio trening .
Posto radim i sa tegovima 3 puta nedeljno, planiram da  radim 3 puta nedeljno kardio .
Cilj mi je sticanje kondicije jer sam ulenjavio srce od neaktivnosti i od pusenja cigareta , alkohola itd.


Dakle...

ovde je rec o treningu funkcionalnih sposobnosti koga karakterisu stimulacija i podizanje efikasnosti aerobnih i anaerobnih energetskih mehanizama i to pre svega preko usavrsavanja funkcija kardiorespiratornog sistema i metabolickih (aerobnih i anaerobnih) funkcija misicnih celija.

Opste je poznato da celokupni funkcionalni potencijal sportiste odredjuju zajedno aerobni i anaerobni energetski procesi. U razlicitim fizickim sportskim aktivnostima preovladavace i razliciti energetski mehanizmi pa tako kod jednih preovladava aerobni a kod drugih anaerobnih ili je slucaj da imamo pojavu mesanja aerobno-anaerobnih ili anaerobno-aerobnih energetskih metabolizama.

Bilo kakao bilo  visok nivo funkcionalnih sposobnosti se podize kondicionim treningomsto sledi iz sspoznaje da on aktivira kako cirkutalorne tako i misicne adaptacione procese.

AEROBNI TRENING

U okviru ovog tipa treninga potrebno je usavrsavati oksidativne energetske procese i stalno nadoknadjivanje potrosene energije transportom kiseonika na periferiju lokomotornog aparata. Pored ovog potrebno je i osigurati dinamicku sinhronizaciju funkcija svih organa i organskih sistema, koji su odgovorni za transport i potrosnju kiseonika u toku trenazne aktivnosti.

Ovde se vec povela prica o tome koje su od aktivnosti najpogodnije: KONTINUIRANA ILI INTERVALNA metoda?

Pogodne trenazne aktivnosti su trcanje razlicitih deonica, trcanje sa promenom tempa, specificne i situacione vezbe sa intezitetom rada od preko 65-85% ( kod dobro treniranih sportista na izdrzljivost i preko 90%) od maksimalnog, u zoni frekfence srca od 150-180 otk/min.

INTERVALNI TRENING pokazuje odlicne rezultate na planu dobijanja kondicije kao i na planu dizanja aerobnih sposobnosti organizma. Vazno je napomenuti da intervali odmora ili manjeg inteziteta ne treba da budu duzi od 2 minuta a broj ponavljnja zavisi pre svega od  individualnih sposobnosti sportiste da odrzi stabilnu i visoku potrosnju kiseonika.

KONTINUIRANI TRENING je trenazna aktivnost koja treba da traje neprekodno duze od 60min. na frekfenci srca oko 160 otk/min ( i vise) sto se odredjuje pre sevga individualnom vrednoscu anaerobnog praga...
Sačuvana
liquid speed
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1527


To weird to live,To rare to die

« Odgovor #115 poslato: Februar 26, 2007, 10:36:04 posle podne »

generalno postigla sam ono sto sam htela ali sam jela salatice ,ujutru trcala a posle podne vozila rolere...isla na bazen...mozda bi to sto sam htela uspela i bez unija mozda i ne bi...ko ce ga znati...ali opet,eto kazem bila sam zadovoljna ucinkom...
Sačuvana
Balls-to-the-wall trainig.You sweat.You push.It hurts.In here,there's no room for crybabies,no place for talking trash.Just raw lifting.This is real deal.This is Animal.Can you handle it?
Dzony
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 219


« Odgovor #114 poslato: Februar 26, 2007, 10:28:06 posle podne »

ja sam isla proletos sa uni dve ujutru pa trcanje i jedna posle podne

I lakako ti se cini unydine jel ti dao dobre rezultate pri kario treningu i smanjenje manih naslaga
Sačuvana
Mi bilderi nismo zgodni , ali smo zato nezgodni !!!
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #113 poslato: Februar 26, 2007, 07:26:24 posle podne »

@ Dzony - Kondicija 0, a ti pičiš 5-6 krugova po 2:30!?!  :o  Grešiš, ovaj, grešiš silno sine! :D 
               
UVEK, ali UVEK, pre početka bilo koje aktivnosti na stadionu, zagrej se sa 2-3 kruga trčanja ( prvi neka ti bude 3:30 drugi 3 min.). Potom se DOBRO razgibaj, pogotovo obrati pažnju na muskulaturu donjih ekstremiteta. Ako želiš, radi podizanja pulsa i blage pripreme tela na predstojeće napore, možeš napraviti 2-3 ubrzanja ( ako te zanima kako se rade, baci PM). Odmor 2 min i kreći na trčanje. Pošto ti je kondicija 0, veoma je važno da tokom trčanja ne zaĂ°eš u aerobno-anaerobnu zonu ili, još gore, aneaerobnu! Prvo se podiže aerobija, pa tek onda ostalo, što bi u prevodu značilo duga (od 30- 60 min) trčanja sa malo (ili bez) pauze, do 60% max pulsa!



Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
liquid speed
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1527


To weird to live,To rare to die

« Odgovor #112 poslato: Februar 26, 2007, 06:15:42 posle podne »

ja sam isla proletos sa uni dve ujutru pa trcanje i jedna posle podne
Sačuvana
Balls-to-the-wall trainig.You sweat.You push.It hurts.In here,there's no room for crybabies,no place for talking trash.Just raw lifting.This is real deal.This is Animal.Can you handle it?
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #111 poslato: Februar 26, 2007, 05:31:43 posle podne »

Može, uzmi Unidyne (tamo ima L karnitina)
Uzmi za početak dva puta dnevno po jednu (jednu pre doručka drugu pred trening) a onda povečaj do dva puta dve.
Sačuvana
Dzony
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 219


« Odgovor #110 poslato: Februar 25, 2007, 08:31:13 posle podne »

Videcemo sta ce miki da predlozi ali otom potom.
Daco post sam vec uzeo amino 4800 i elte whey i poce da vezbam da li da uznem i UNYDINE ili DA MALO SACEKAM ILI PAK DA UZMEM STO TI KAZE TAJ L KARNITIN.
Sačuvana
Mi bilderi nismo zgodni , ali smo zato nezgodni !!!
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #109 poslato: Februar 25, 2007, 08:25:58 posle podne »

Mislim da će Miki imati šta da napiše na ovo temu , ali iz bogatog ličnog iskustva mogu i ja nešto da kažem...

Dakle, intervalni trening je najbolji za popravljanje kondicije... trčiš polako 3-5 minuta za zagrevanje i onda 1 minut ekstra brzo, pa minut ekstra sporo.. i tako 5 puta a zatim još 5-10 minuta lagano.. To recimo može da ti bude kardio 1-2 nedeljno...

Ostala 1-2 treninga idi lagani tempo 30-45 minuta..

Suplemenatcija acetil L karnitinom i/ili jača kafa pred tračanje je takoĂ°e dobra podloga za trčanje :)
Sačuvana
Dzony
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 219


« Odgovor #108 poslato: Februar 25, 2007, 12:58:10 pre podne »

Interesujeme nesto u vezi kardia kako poceti , ali pre togfa da kazem da mi je kondicija cista nula.
Moj maximum je 5 do 6 kruga na stadionu i to laganim tempom oko 2 minuta i 30 sekundi po krugu i posle toga ja vise nemogu trcim , jednostavno mi je dusa u zubima .
Moze li neko da mi pojani kako da pocnem sa kardiom , kolko minta najvise da traje moj kardio trening .
Posto radim i sa tegovima 3 puta nedeljno, planiram da  radim 3 puta nedeljno kardio .
Cilj mi je sticanje kondicije jer sam ulenjavio srce od neaktivnosti i od pusenja cigareta , alkohola itd.
Sačuvana
Mi bilderi nismo zgodni , ali smo zato nezgodni !!!
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #107 poslato: Februar 16, 2007, 04:55:31 posle podne »

A koji je to takmičarski sport zdrav danas?

Pri rom ovde su najvećim delom momci koji se sasvim netakmičarski bave BB... to podržavam jer ne vidim razliku izmeĂ°u treninga u teretani i na košarkaškom terenu u smislu uticaja na zdravlje
Sačuvana
petronije
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 69

« Odgovor #106 poslato: Februar 15, 2007, 11:28:16 posle podne »

ja se slazem sa P-rexom :o
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.07 sekundi sa 21 upita.