TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 11:59:56 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda Kolena.  (Pročitano 3158 puta)
nikola lukic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #24 poslato: Maj 03, 2018, 10:33:12 posle podne »

potrebna mi je pomoc u vezi povrede kolena
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #23 poslato: Oktobar 17, 2017, 07:23:43 posle podne »

Ovakve povrede su zaista pre ozbiljne i nimalo bezazlene , jedne od najtezih ako i ne najkompleksnije. Naucila sam da su kolena od izuzetne vaznosti za celo telo i vrlo ozbiljno ih treba cuvati..

Apsolutno se slazem, nazalost sportisti uglavnom to shvate na tezi nacin...
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #22 poslato: Oktobar 17, 2017, 07:21:31 posle podne »

Trebalo bi ga piti 1500mg bar 2 do 3 meseca prema preporukama.
Injekcije su jos delotvornije, probaj sa Glukozaminom, svaciji organizam drugacije reaguje
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #21 poslato: Oktobar 16, 2017, 11:35:19 posle podne »

Nema na cemu :) zelimo ti brzo vracanju u igru :)
No, vrlo je vazno u buducnosti, za jednog profi sportistu da adekvatno programira svoj  treninga kao najbitniji deo svog procesa. Prejak intenzitet u kombinaciji sa obimom uvek dovede do problema. I za tu vrstu tematike smo tu ako zatreba.
Sačuvana
Erez
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #20 poslato: Oktobar 16, 2017, 10:08:56 posle podne »

Hvala Aleksandra na odgovoru i svim savetima.
Povreda jeste ozbiljna to sada vidim i sama  ;D
Dok ne prodje tih barem 6 nedelja moram da trpim a zbog
Sebe cu cekati 12 nedelja a i malko vise. Sada mi je bolje , bola nema , polako pocijem hodati ( nestabilno ) ja sam sretnija jer se oporavljam ( bilo je straha )
Glukozamin piem tri puta dnevno po jednu kapsulu  , treba da popijem prvu turu od 180 kapsula , pa cemo da vidimo.
Ja cu vam javiti sve sta se bude desilo dalje. Ono sto mogu napisati iskreno svima , je da na svaki minimalan bol odmore. Ovakve povrede su zaista pre ozbiljne i nimalo bezazlene , jedne od najtezih ako i ne najkompleksnije. Naucila sam da su kolena od izuzetne vaznosti za celo telo i vrlo ozbiljno ih treba cuvati.
Glukozamin- ska terapija mi je preporucena jer su mi svi lekari ( uvek trazim vise misljenja ) rekli da je jedina i najbolja jer se pored zglobova njime hrane i ligamenti i tetive. Doduse meni su preporucili injekcije koje su sa sastojkom kortikosteroida , ja sam odbila jer nisam profesionalac koji zivi od sporta.
Jos jednom za sve molim vas cuvajte svoja kolena veoka su dragocena 😀
Hvala vama na podrsci i pomoci i ovde kao i u NS prodavnicama ( Rumenacka )dibni ste
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #19 poslato: Oktobar 04, 2017, 05:44:38 posle podne »

Mozes ga piti. Reci mi samo sta su ti rekli za njega doza i koliko dugo?
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #18 poslato: Oktobar 04, 2017, 05:35:39 posle podne »

Najbolje da jos neko vreme mirujes. Povreda je znacajna s obzirom da jos uvek imas teakoce dok hodas.
Kad prodje bolna faza, hod bude regulisan, mozes preci na LAGANE vezbe istezanja...koje ces postepeno dozirati...zbog samih misica, lig, tetiva..
Ali vodi se subj.osecaju tj da nema bola
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #17 poslato: Oktobar 03, 2017, 09:30:06 posle podne »

Nema frke, javljaj kako oporavak tece, pa da damo ostale smernice.
Sačuvana
Erez
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #16 poslato: Oktobar 03, 2017, 07:58:44 posle podne »

Povreda je nastala pretreniranoscu, AL SADA SE MIRUJE , JOS UVEK. Kao sto sam napisala doslo je do nagnjecenja hrskavice  a magnet je pokazao da je doslo i do upale pregiba ligamenta. Bolovi su bas nesnosljivi bili pri bilo kom pokretu. Naravno tu je i nestabilnost kolena , jer cim se pokrene noga ( u pocetku ) u bilo kom smeru boli. Povreda je nastupila 23. 08 ali naravno da sam je zanemarila i nastavila da treniram sve do 28.08 kad vise nisam mogla da hodam  Rekli su mi da te dve povrede idu udruzeno i da je oporavak od 6-12 nedelja .
To su mi rekli lekari sportske medicine, ortopedi  etc. Hvala na odgovoru za nakupljanje tecnosti , primetila sam i da organizam kao i uvek sve sam najbolje regulise.
Sada mi ostaje da jos mirujem. Bolje se krecem ali bez brzog hodanja ( sepam ) ali ide ka boljem. Ukoliko vi znate jos nesto da mi savetujete bila bi vam zahvalna.
Pitacu vas i to da li se slazete da nastavim piti glukozamin i posle prestanka povrede , jedno tri meseca jos?
Hvala oboma mnogo
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #15 poslato: Septembar 27, 2017, 02:39:05 posle podne »

Kako je nastala povreda hrskavice? akumulacijom pterecenja, ili nekim pokretom?
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #14 poslato: Septembar 26, 2017, 11:16:13 posle podne »

Pozdrav

O kakvoj je povredi reč?
Pri kakvim pokretima se javlja bol?

Glukozamin može dovesti od nakupljanja tečnosti...
Sačuvana
Erez
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #13 poslato: Septembar 13, 2017, 12:14:50 posle podne »

Poštovanje svim  članovima foruma. Imam pitanje za sve  vas. Zanima me stručno mišljenje i ako može što bolje objašnjenje.

Imam povredu kolenja, tačnije hrskavice , vučem je već 20 dan. Bila sam kod lekara sprortske medicine te na pregledu mi je to i ustanovljeno.
Trkač sam i to vise nego običan rekreativac.
Prema savetu lekara ( kome izuzetno verujem ) obavezno mi je mirovanje od bilo kakvog skakanja i trčanja, čak ni na posao ne mogu da idem.
Bolovi su bli užasni do pregleda na kome mi je uz mirovanje  rečeno da pijem glukozamun. E mene zanima da li Glukozamin utiče na oticanje tela ( nakupljanje vode) ? Pijem glukozamin MSM  i da li on pomaže u celosti ( jer već od prve kapsule bola nema samo pri nadlom pokretu a sve je bolje )Koliko vreme na treba da se povreda sanira jer me trenažni bicik ( po savetu lekara sportske medicine)l izludjuje kao i oticanje tela. Pila sam ga po ti kapsule dnevno prvih deset dana sada sam prešla na dve.
Hvala na odgovoru unapred
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #12 poslato: Avgust 31, 2017, 04:50:01 posle podne »

Pozdrav, izvini na kašnjenju sa odgovorom...

Neće valjda da te pusti da čekaš do tada bez neke terapije? Šta je rekao ortoped, dao BILO KAKAV SAVET? Ipak te je pregledao, pogledao snimke.....
Sačuvana
Ulquiorrax
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 73

« Odgovor #11 poslato: Avgust 24, 2017, 09:59:49 posle podne »

Tek u oktobru mogu doci na pregled kod profesora Milankova, jer sada trenutno ne rade , povredio sam se sam na fudbalu na betonu..
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #10 poslato: Avgust 24, 2017, 12:22:28 pre podne »

Kad mozes doci do profesora?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.093 sekundi sa 17 upita.