TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 07:32:39 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povrede  (Pročitano 2170 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #31 poslato: Septembar 08, 2017, 11:04:41 posle podne »

Ja ne znam gde nalaziš ove budale sa youtuba. Vidi imao sam par klijenata sa istim problemom i to smo lako rešili čak i ja to ponekad namerno radim jer mogu da podignem veću kilazu ali  izbegavam u poslednje vreme. Tebi se ledja savijaju jer ne uzimaš dovoljno vazduha i ne drzis zategnut stomak u toku pokreta.
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #30 poslato: Septembar 08, 2017, 10:57:58 posle podne »

Izgleda ipak nije do tehnike  ::)
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #29 poslato: Septembar 08, 2017, 10:53:27 posle podne »

Mislim da sam nasao sta je problem

https://www.youtube.com/watch?v=NNYRJNDM48I
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #28 poslato: Septembar 08, 2017, 10:49:33 posle podne »

Nema to veže sa opterećenjem već je problem loš obrazac pokreta, loše disanje i tako dalje. Nema tu čarobnog odgovora ili nekog superinovativnog rešenja za tebe već jednostavno trebaš da nadješ nekog u tvojoj okolini ko ume da prepozna sta je loše u tvom pokretu čučnja i da zna kako da reši tvoj problem.
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #27 poslato: Septembar 08, 2017, 10:41:45 posle podne »

Drage volje, ali jako sam daleko.

Nista, popricacu sa jos nekim ljudima, ali i kada ga radim na prazno, bez sipke, nakon sto se spustim malo dublje, taj deo mi pada na dole, i ako nema opterecenja.
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #26 poslato: Septembar 08, 2017, 10:39:00 posle podne »

Ako imaš prilike da dodješ na jedan besplatan trening u Novom Sad-u to bi lako sredili. Svi misle da znaju i da tehnički rade kako treba, lepo je čitati tekstove gledati slike i prepoznavati stvar a drugo je čučanj uraditi u praksi i to nećeš naučiti čitajući forum.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #25 poslato: Septembar 08, 2017, 10:36:50 posle podne »

Kako nije do tehnike, do čega je ? Sam si napisao da ne kontrolišeš taj deo jer nisi naučio kako da udahneš i kako da održiš trup stabilnim to se uči i do te kontrole neće doći samo do sebe.
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #24 poslato: Septembar 08, 2017, 10:34:03 posle podne »

Ja ledja skorz ispravim, ali taj donji deo je nekontrolisan, usled odredjene dubine se sam savije, ne mogu da ga ispravim svesno. Tako da nije do moje tehnike. Mozda je do moje (ne)razgibanosti u pocetku kada sam poceo da ga radim, pa sam tezinama i opterecenjem napraivo jos veci problem.
Bas kao na onoj slici koju je Marko izbacio, tehnika je potpuno ista, ledja su pravo, ali se karlica pomeri na dole sama od sebe.
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #23 poslato: Septembar 08, 2017, 10:23:48 posle podne »

Ja se ne bih složio sa pomenutim stvarima oko čučnja jer se po meni na taj način neće poboljšati dubina na čučnju i verujem da sa tim pauzama mozes još više opteretiti i povrediti ledja. Tvoj čučanj je tehnički loš i to je to nema tu mnogo filožofije, trebaš nekog ko će te naučiti kako se to tehnički radi i kako da leđa održiš jakim i stabilnim. Jedno što može kočiti dubinu je spazam u glutealnoj regiji i u zadnjoj lozi ali on veoma dobro popušta prilikom izvođenja čučnja i posle nekoliko serija ni on ne bi pravio problem.
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #22 poslato: Septembar 08, 2017, 10:16:21 posle podne »

A sta su tacno izdrzaji, ostanem u najdubljem polozaju koji mogu a da se kicma ne savije nesto duze vreme, sa, ili bez tezine?

Hvala puno Mare, dosta me je mucilo sta je uzrok ovoga, i sta bih trebao da radim...
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #21 poslato: Septembar 08, 2017, 12:56:58 posle podne »

Dok radis cucanj najbolje je da radis uz ogledalo da mozes da vidis gde je ta granica. Onda na prazno radis izdrzaje s ciljem da ti se karlica ne podvije. Ti izdrzaji ce uciniti da se vremenom mozes spustiti i dublje bez but wink-a. Podvijanje karlice moze da uzrokuje povredu diskova, sto je ozbiljno, zato cucanj radi do granice prave kicme.
Znam da ti nedostaju vezbe snage, ali i mnoge druge vezbe osim onih "klasicnih" mogu da budu u tom rezimu. Kao sto ti vec rekoh, za noge radi iskorak, i to je poprilicna vezba snage. Za ostale partije tu gde ne osecas bol radi normalno sve, ALI ne tovari tezine jer sve kicma mora da nosi.
Trening s manjom tezinom ali SPORIM pokretima ce ti dati zelejnu tenziju koja je slicna radu na klasicnoj snazi.

.
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #20 poslato: Septembar 08, 2017, 12:31:35 pre podne »

Eee, to je upravo to!

Pa u cemu je problem, zasto to radim, posto svakako ne radim svesno, niti namern?. Nekontrolisan je pokret, bukvalno kada predjem odredjenu dubinu cucnja, cak u prazno, bez sipke, to se desi.

Kakva bi posledica mogla da bude po karlicu?

Hm, bice mi jako tesko da izbegavam vezbe snage do danjeg  :-[

Mislis da bez snimanja uopste ne pokusavam ni sa cim?
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #19 poslato: Septembar 07, 2017, 01:27:43 posle podne »

Taj pokret sto pravis se zove "but wink" odnosno podvijanje karlice. Samo retki mogu da rade ovo, a da ne rizikuju povredu. Za vecinu ljudi cucanj na ovaj nacin je rizican. Moj je savet da kad radis cucanj, spustas se do granice do koje su ti ledja prava. I vremenom se trudis da tu granicu spustis. To mozes raditi izdrzajima u cucnju na granici pravih ledja.

I moj ti je savet da dok ne snimis izbegavas klasicne vezbe snage. Eventualno iskoraci u mestu bez tezine, ali sa sporim spustanjem i dizanjem sto bi ti dalo zeljenji intenzitet i pumpu misicu.
A  za grudi probaj eventualno sa gumama da radis na prazno, tj da koristis samo otpor gume.

"but wink" izgleda ovako:
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #18 poslato: Septembar 07, 2017, 10:47:52 pre podne »

Ok, onda bez cucnja neko vreme, nazalost i benca, kao i mnogih vezbi za grudi/ rame.

Ali sto kazes, bolje je zaleciti, nego obnavljati iznova i iznova...

Ok, javljam kako ide na dalje, hvala ti puno.
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #17 poslato: Septembar 07, 2017, 09:34:36 pre podne »

Individualno je reci do kada...svaki organizam drugaciji...vrsta povrede...itd
Ali jako bitna ta doziranost, jer je cilj ne vracati se ponovo na ove osnovne vezbe...tipa " bolje mi je, pre vremena krenes sa opterecenjima i opet povreda..." onda sve ponovo...i onda hronicitet...bolje duze da traje oporavak, nego ponavljati ga...onda je to vise prelazi u " zalecenje" nego resavanje problema.

Posle par dana javi da ispratimo kako je...pa cemo preci i na opterecenja
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.086 sekundi sa 17 upita.