TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395119 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 08:45:02 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povrede  (Pročitano 2190 puta)
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #16 poslato: Septembar 07, 2017, 09:29:28 pre podne »

Cucanj bih izbegavala neko vreme....povecava dosta pritisak u tom delu..zbog toga veci bol
Bolje postupno...set po set vezbi, staticke, dinamicke, sve vrste za core...ali vidi sta ti odgovara...do granice bola...
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #15 poslato: Septembar 07, 2017, 08:36:57 pre podne »

I da, razumem u potpunosti. Nesto kao kod zuba, osetis bol negde, ali ne znas koji je zub tacno, i sta je tacno problem.
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #14 poslato: Septembar 07, 2017, 08:36:23 pre podne »

Razumem, i priznajem da sam kriv.

Obicno zurim, i ne provedem dovoljno vremena zagrevajuci se, a kamo li istezajuci...

Potrudicu se da odvojim barem 10 minuta na svakom treningu za to.

Sta mislis, da li bih trebao da nastavim sa treninzima? Mislim na cucanj konkretno? Kod mrtvog recimo nisam imao toliko problema sa ovim kada stavim pojas, najjaci bol je pri cucnju, definitivno. Nekad ne ni tad, recimo, poslednji dan skoro uopste bol nisam osetio za vreme treninga, a sutra dan sam se jedva kretao  :-[

Nadam se da ce biti ok i bez snimanja, ali ako se sve ovo nastavi, otici cu kod doktora...
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #13 poslato: Septembar 07, 2017, 08:31:47 pre podne »

Vecina povreda se desava iz nekih od razloga, najcesci
nedovoljno zagrevanje
velika opterecenja
nepravilna tehnika
izostanak adekvatnog istezanja nakon treninga
Zato toliko insistiramo na svemu tome....
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #12 poslato: Septembar 07, 2017, 08:29:40 pre podne »

Shvatam mesto bola...ali vise grupa misica u slojevima od najpovrsnijih do dubinskih je lokalizovano u predelu ledja, teze je samo na osnovu tacke bola odrediti koja je struktura u pitanju...razumes na sta misli....
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #11 poslato: Septembar 07, 2017, 08:28:56 pre podne »

Bol pri pokretima ukazuje na strukture koje su u to ukljucene (misici, tetive, lig...)...sa druge strane, to moze biti i preneseni bol, a da je problem u kicm.stubu...ranije ti je Marko rekao da snimanje ne bi bilo lose ( rtg za pocetak...al neka to tvoj dr proceni....)
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #10 poslato: Septembar 07, 2017, 08:16:02 pre podne »

Marko je verovatno bio u pravu, mislim da je to lumbalni misic, mada mi pri dodiru na bolno mesto, vise deluje kao da ce kost da izadje kroz ledja  :o ;D
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #9 poslato: Septembar 07, 2017, 08:14:56 pre podne »

Pa prvi put sam povredu imao pre nekih tri godina. Nastala je usred mrtvog dizanja, kada sam bio istegao nogu, pa sam uradio nepravilno ponavljaj sa 120 kg, i povredio se. Pogorsao stvar kada sam dva dana kasnije radio ledja. To se posle saniralo manje vise, i na tome je ostalo.

E sad, sto se ovog bola tice, koji mislim da nije bas iz kicme. Prvi put mi je jedan covek iz teretane ukazao na nesto, a to je da prilikom cucnja, kada se spustam nisko, karlica mi ode mnogo pozadi, kao da kicma napravi most, ali suprotno, ne znam ni ja, pokusacu da slikam nekako. I skrenuo mi je paznju na to, da mogu da se povredim.

Ja od tada skoro tri godine nisam trenirao, i vratio sam se pre par meseci. A bol sam osetio nakon treninga cucnja. Bas u tom nekom predelu karlice da kazem, sa zadnje strane, mozda je i kicma, ne znam. Nije svakodnevan bol, ponekad me presece u nekim trenutcima, nekada je sve normalno.



Evo, nasao sam sliku. Bol je u predelu iznad gluteusa sa desne strane, to je nesto najblize kako mogu da opisem.

Implementiracu istezanja pre treninga, a otok na ramenu nemam...
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #8 poslato: Septembar 06, 2017, 10:40:14 posle podne »

Sto se tice ledja, kakav bol je u pitanju...probadajuci, konstantan...siri ili lokalizovan...javlja u miru ili pri pokretima...?
Seti se kakav si trening odradio...nesto neuobicajeno sto se tice opterecenja, broja ponavljanja...ili nista specificno?
« Poslednja izmena: Septembar 06, 2017, 10:42:00 posle podne od strane Aleksandra Brankovic » Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #7 poslato: Septembar 06, 2017, 10:38:26 posle podne »

Ukoliko ima otoka mozes mazatini sa Lioton gelom...ili neka na bazi biljnih krema...
Istezanje ti je jako bitno...sa tim kreces pre bilo koje vezbe sa tegovima...
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #6 poslato: Septembar 06, 2017, 10:23:15 posle podne »

Ok, pokusacu ledom da saniram bol u ramenu, pa cemo da vidimo.

Problem kod donjeg dela je, sto nisam siguran da su ledja, jer nije deo kizmenog stuba. Pa da li je sad do kicma, ili karlica, nalazi se otprilike gde su bubrezi, i onda ne znam na sta tacno paznju da obratim...

Hvala svakako na odgovoru :)
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #5 poslato: Septembar 06, 2017, 06:36:28 posle podne »

Pozdrav
U oba slucaja obrati paznju na tehniku
Zagrevanje pre i istezanje nakon treninga obavezno...
Za rame: ako je jak bol jos uvek...lediranje par puta na dan, eventualno istezanje
Za donji deo ledja: pored opterecenja na sta obavezno obrati paznju...lepo istegni taj deo nakon treninga...to sto bol prolazi vec drugog dana govori u prilog verovatne kompresije misic.struktura...a da bi izbegao kasnije probleme, event.povrede....
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #4 poslato: Septembar 04, 2017, 11:12:44 posle podne »

U tom slucaju obavi pregled i snimanje.
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #3 poslato: Septembar 04, 2017, 10:15:47 posle podne »

Te nedelje jeste bio peti trening u 6 dana, i moguce da sam se preforsirao, samo me brine sto do sada nije proslo. Nadam se da hoce uskoro, ako ne, ici cu kod lekara pa cu vam javiti dijagnozu.
Radim i iskorak, i nemam problem sa bolovima prilikom izvodjenja.
Sto se tice benca, mislim da ne bih mogao, jer danas ni sa manjim bucicama nisam mogao da radim od bola, mada mozda umine za koji dan, i dalje polazem nadu  ::)
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #2 poslato: Septembar 04, 2017, 08:29:48 posle podne »

Sustinski, bez snimaka obe povrede mozemo samo da nagadjamo...tako da bi trebalo sve to da snimis, da bi slika bila jasna, sta je u pitanju.
Bol prednjeg ramena mi lici na upalu, ili istegnuce misicnog pripoja, ili nekog drugog dubinskog misica. Verovatno je posledica zamora od malo jaceg treninga. Trebalo bi da probas par dana da to mesto radis sa vrlo malom tezinom, moze i sa olimpijskom sipkom. Radis bench, potiske sa velikim brojem ponavljanja, preko 20. To dosta potpomaze regeneraciju. Nekih 10 ak dana, svaki drugi dan mozes ovo raditi na pocetku treninga.

A za bol u ledjima, u pitanju je lumbalni sindrom, koji moze biti posledica, lose tehnike cucnja, ili rotirane karlice, naglog pokreta u pripojima sakralnoz zgloba. Za ledja je posebno bitno da se snima. Do tad, umesto cucnja, probaj iskorak da radis, da vidis dal ce biti bola?

Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.131 sekundi sa 18 upita.