TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395146 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 12:30:14 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kombinacija BCAA i Mass Gainer  (Pročitano 5255 puta)
Fearless
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #28 poslato: Septembar 24, 2017, 07:28:49 posle podne »

Koja to tačno knjiga,oću da je pročitam..?

Ali to da mu je rekao da ga ne pominje nije tačno..Brus Li je isao i kod njega pre smrti i pokazivao mu JKD i razlike sa Wing Chunom..Procitao sam skoro sve knjige sa neta sto sam nasao o njemu .. :)

To za Conora je skroz istina i njegov trener Kavagnah je radio JKD ako nisi znao..Samo sto Conor radi dosta sa pull-counter i slično dok je JKD o tome da ga presretnes bez defanzivnih pokreta..to je Conor uradio samo sa Aldom.. :)

MMA nema nedostatke osim prljavih tehnika u oči i genitalije.. A to po meni nije bas viteški..za zene ok :)

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Sačuvana
Drax07_TKD
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28

« Odgovor #27 poslato: Septembar 24, 2017, 07:21:32 posle podne »

Bruce Lee je zasebna priča. Voleo bih da pročitaš knjigu od Ip Manovog sina gde je napisao kako nije ni prešao prvu formu do kraja te je Ip Man na kraju rekao Bruce Lee-u da ga ne spominje dok je živ. Poprilično je razoračarn bio sa njim. Realno, Bruce je bio nekorektan. Spojio je Wing Chun i Hapkido i izučavao je ostale veštine, Jeet Kune Do je u neku ruku kompletan, a ono što je najbitnije iz obe veštine jeste upravo ono što radi Connor; presretanje udaraca. Kojom god veštinom se neko bavio, ako ima um da ju dobro upotrebi, znaće i kako. Slažem se da se dosta ljudi ispali, osramoti i slično, ali ako pogledaš kako je veština dizajnirana, da te neko napadne na ulici, znaš se obraniti, a uz svo dužno poštovanje prema Aikido-u, šta će oni? Plesati i hvatati zglobove. Boks je odličan za svaku situaciju skoro.

Fan sam svih veština i što više ih želim savladati i takmičiti se, jer zašto ne? MMA ima isto prednosti i nedostatke, kao i sve ostalo, ali radije bih imao MMA borca kraj sebe nego nekog sa Kenda ili Ninjutsua. Karikiram sad malo, ali razumećeš poentu. :)
Sačuvana
Drax07_TKD
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28

« Odgovor #26 poslato: Septembar 24, 2017, 07:14:31 posle podne »

Ah, da interakcija grejpfruta sa whey proteinom? Ne vidimo nikaku vezu, niti moguće interakcije u negativnom kontekstu...ako Vi kolega imate neko dodatno pojašnjenje ili sumnju bilo bi lepo da to podelite sa nama...

Pitah iz razloga što obe supstance prolaze isti put resorpcije i metabolizma. Ne mora nužno biti Whey, ipak sve što prolazi per os, prolazi metabolizam prvog prolaza. Zato pitah na osnovu Vašeg iskustva da li ste se kroz karijeru susretali sa temom na ovu interakciju preparata i namirnica.

Primer Stevia. Postoje radovi koji pokazuju koliko utiče na smanjenje plodnosti kod muškaraca, kao i da je jedan od osnovnih sastojaka kontracepcionih pilula. Isto tako disclamer, isti ti radovi sa PUBMED-a su rekli da ne postoje egzaktni, 100%-tni dokazi da utiče na smanjenje plodnosti kod testiranih, ali se pokazao određeni broj ljudi u ispitivanju koji su konzumirali Steviu jeste pokazalo naznake u tom pravcu. Zvanično priopćenje od strane FDA kaže da je Stevia u redu, ali stoji kao napomena.

Ovo sam samo naveo kao primer što, mislim da ćete se složiti samnom, neko ko nije iz naše branše, ne analizira. Lično volim proučavati supstance i njihove interakcije, zato pitah za grejpfrut i interakciju. Na osnovu skromnog znanja, smatram da ne bi trebalo biti nekakvih interakcija grejpa i Whey-a npr., zato što nema hemijske supstance koje su u komplementarnoj interakciji direktno sa grejpom. Iz aspekta enzima gledano, možda bi on imao povećanu aktivnost i brže procesuirao Whey? Iskreno ne znam, ovo su samo hipoteze i nagađanja.

Ujedno ste mi sad dali i rešenje za moju dilemu jednu što imam. S obzirom da iz farmakologije planiram pisati rad, pogledat ću sa prof. da probam napisati rad na temu tipa "Interakcija grejpfruta sa suplementima".

Pre toga sam imao ideju za pisanje o ulogz L-Karnitina u terapiji DM-a i infarkta miokarda.

Lično smatram da su suplementi efektivni i mogu se iskoristiti u lečenju, ali kao što rekoh, potrebno je i znanje i iskustvo da bi se određene hipoteze bilo dokazale bilo opovrgnule. To je čar nauke.  :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #25 poslato: Septembar 24, 2017, 07:12:39 posle podne »

Ljudi nemorate stalno da citirate nekog kada odovarate na postove, izgleda jako nepregledno. Citirajte nekog samo kada odgovarate na neki raniji post koji se nalazi negde nazad u temi.
Sačuvana
Fearless
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #24 poslato: Septembar 24, 2017, 07:08:34 posle podne »

Razmisli jos jednom o terminu treninga nogu jer postoji mogućnost da misici sutradan budu upaljeni ili napeti tako da pokreti budu "skraćeni"  i to mozda zasmeta na treningu Taekwondo-a.
Zato je najbolje da trening nogu odradi u subotu i do takewondoa u ponedeljak uveče imaju vremena da se oporave..


Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Ili četvrtak ili subota, baciću novčić. Pa šta ispadne.  :D
Nemoj novčić :)

Subota ti je najbolja..Imas najvise vremena za oporavak..

Plus sto je taekwondo samo udarci nogama tako da je to jos gore nego da radis boks ili kikboks gde kombinujes i sa rukama.. a i tehnike se uvek izvode kad si odmoran ako radis umoram samo kvaris tehniku..

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока


Radimo i tehnike ruku, ali da, dominantno jeste na nogama. Lično u sparingu, ubacujem Wing Chun, kojeg trenirah (nedostaje mi baš, odlična veština) jer realno treba biti kompletan, ne samo jedan deo tela da je dominantan. Bacio sam novčić inače, ispala je subota.  :D

Kao što rekoh, nakon Oktobra videćemo kakvi su rezultati i podelit ću program ovde i ako se neko nađe u sličnoj poziciji kao ja, da ima na jednom mestu (možda naziv teme jedino promeniti).

Pitanje jedno za Dr Slavišu. Pročitao sam tekstove za prehranu, kao i preporuku za grejpfrut.

Naime grejpfrut ako se setimo ima interakciju sa enzimom CYP450, konkretno CYP-3A4. On ne samo da je odgovoran za metabolizam više od 50% propisanih lekova, on takođe učestvuje u biotransformaciji namirnica, kao sastavni deo metabolizma prvog prolaza. Grejpfrut recimo povećava koncentraciju lekova koji su blokatori Ca2+ kanala, na taj način povećava se aktivna koncentracija leka. U ovom slučaju, kombinacija grejpfruta sa Whey proteinom, naravno ne istovremeno da su konzumirani, da li bi postojala interakcija? S obzirom da isti enzimi učestvuju u metabolizmu? Lično nisam nikad jeo grejpfrut niti pio sok, ne samo zbog izbegavanja mogućih interakcija sa antihistaminicima, nego nije mi ni privlačno voće bilo. Limun, pomorandža, banane, mandarine, grožđe, šljive, kupine, maline i orasi, to je inače što preferiram.
Offtopic:  :)

Sto se tiče taekwondoa on je za udarce nogom,rukama je dozvoljeno samo u stomak a to nije realno...Takođe wing chun je dosta nerealan ali ima dobre tehnike nogama koje se i u mma koriste kao npr oblique kick u koleno..A zaboravio si i rvanje i bjj..

Ako već trosis vreme na borilačke a ne takmičis neka svrha je valjda i samoodbrana..Tako da po meni bolje ako oćes maksimalno da iskoristis vreme idi na mma ili neki npr Judo na Rakovici ako več volis tradicionalne vestine..a tamo je i  Kukolj..da poradis malo na obaranjima i klinču :)

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Takmičim se u TKD-u. Wing Chun nije Aikido pa da je nerealan. Postoje 3 forme koje se moraju proći da bi se reklo da neko je savladao tu veštinu. Koviljac što je uradio od Wing Chuna, to je fantastično, kao i njegovi učenici. Kukolja poznajem :)
Aa pa onda ok ako se takmičis ..

Jos malo da udarimo po offtopicu:  :)

Koviljac je dobar i neke njegove odbrane od noza ali ako gledamo tehnike ruku im nisu realne..Boks je tu mnogo kompletniji..Sama odbrana onim blokovima je nerealna,pa samo pravoliniski udarci,los rad nogu.. Pa profesionalci ljudi koji ulaze u oktagon i rizikuju razne povrede,poraz pred svom publikom i porodicom znaju sigurno sta valja i to ne koriste osim kao sto sam rekao noznih tehnika koje su odlične :)

Pa i Brus Li je otisao od Wing Chuna i usvojio tehnike iz boksa,savatea i neke ideje iz fencinga...

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
Sačuvana
Drax07_TKD
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28

« Odgovor #23 poslato: Septembar 24, 2017, 06:59:53 posle podne »

Razmisli jos jednom o terminu treninga nogu jer postoji mogućnost da misici sutradan budu upaljeni ili napeti tako da pokreti budu "skraćeni"  i to mozda zasmeta na treningu Taekwondo-a.
Zato je najbolje da trening nogu odradi u subotu i do takewondoa u ponedeljak uveče imaju vremena da se oporave..


Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Ili četvrtak ili subota, baciću novčić. Pa šta ispadne.  :D
Nemoj novčić :)

Subota ti je najbolja..Imas najvise vremena za oporavak..

Plus sto je taekwondo samo udarci nogama tako da je to jos gore nego da radis boks ili kikboks gde kombinujes i sa rukama.. a i tehnike se uvek izvode kad si odmoran ako radis umoram samo kvaris tehniku..

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока


Radimo i tehnike ruku, ali da, dominantno jeste na nogama. Lično u sparingu, ubacujem Wing Chun, kojeg trenirah (nedostaje mi baš, odlična veština) jer realno treba biti kompletan, ne samo jedan deo tela da je dominantan. Bacio sam novčić inače, ispala je subota.  :D

Kao što rekoh, nakon Oktobra videćemo kakvi su rezultati i podelit ću program ovde i ako se neko nađe u sličnoj poziciji kao ja, da ima na jednom mestu (možda naziv teme jedino promeniti).

Pitanje jedno za Dr Slavišu. Pročitao sam tekstove za prehranu, kao i preporuku za grejpfrut.

Naime grejpfrut ako se setimo ima interakciju sa enzimom CYP450, konkretno CYP-3A4. On ne samo da je odgovoran za metabolizam više od 50% propisanih lekova, on takođe učestvuje u biotransformaciji namirnica, kao sastavni deo metabolizma prvog prolaza. Grejpfrut recimo povećava koncentraciju lekova koji su blokatori Ca2+ kanala, na taj način povećava se aktivna koncentracija leka. U ovom slučaju, kombinacija grejpfruta sa Whey proteinom, naravno ne istovremeno da su konzumirani, da li bi postojala interakcija? S obzirom da isti enzimi učestvuju u metabolizmu? Lično nisam nikad jeo grejpfrut niti pio sok, ne samo zbog izbegavanja mogućih interakcija sa antihistaminicima, nego nije mi ni privlačno voće bilo. Limun, pomorandža, banane, mandarine, grožđe, šljive, kupine, maline i orasi, to je inače što preferiram.
Offtopic:  :)

Sto se tiče taekwondoa on je za udarce nogom,rukama je dozvoljeno samo u stomak a to nije realno...Takođe wing chun je dosta nerealan ali ima dobre tehnike nogama koje se i u mma koriste kao npr oblique kick u koleno..A zaboravio si i rvanje i bjj..

Ako već trosis vreme na borilačke a ne takmičis neka svrha je valjda i samoodbrana..Tako da po meni bolje ako oćes maksimalno da iskoristis vreme idi na mma ili neki npr Judo na Rakovici ako več volis tradicionalne vestine..a tamo je i  Kukolj..da poradis malo na obaranjima i klinču :)

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Takmičim se u TKD-u. Udarac rukom jeste u OI TKD-u dozvoljen samo u oklop, ali realno OI TKD je besmislen, bar meni, a i sa novim pravilima je unakažen. ITF TKD je u nekim aspektima bolji, tako da srećom, trener gde treniram zna i Hapkido, tako da smo tu pokriveni sa rušenjima, klinčom i slično.  Wing Chun nije Aikido pa da je nerealan. Postoje 3 forme koje se moraju proći da bi se reklo da neko je savladao tu veštinu. Koviljac što je uradio od Wing Chuna, to je fantastično, kao i njegovi učenici. Kukolja poznajem :)
« Poslednja izmena: Septembar 24, 2017, 07:02:02 posle podne od strane Drax07_TKD » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #22 poslato: Septembar 24, 2017, 06:50:14 posle podne »

Ah, da interakcija grejpfruta sa whey proteinom? Ne vidimo nikaku vezu, niti moguće interakcije u negativnom kontekstu...ako Vi kolega imate neko dodatno pojašnjenje ili sumnju bilo bi lepo da to podelite sa nama...
Sačuvana
Fearless
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #21 poslato: Septembar 24, 2017, 06:40:01 posle podne »

Razmisli jos jednom o terminu treninga nogu jer postoji mogućnost da misici sutradan budu upaljeni ili napeti tako da pokreti budu "skraćeni"  i to mozda zasmeta na treningu Taekwondo-a.
Zato je najbolje da trening nogu odradi u subotu i do takewondoa u ponedeljak uveče imaju vremena da se oporave..


Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Ili četvrtak ili subota, baciću novčić. Pa šta ispadne.  :D
Nemoj novčić :)

Subota ti je najbolja..Imas najvise vremena za oporavak..

Plus sto je taekwondo samo udarci nogama tako da je to jos gore nego da radis boks ili kikboks gde kombinujes i sa rukama.. a i tehnike se uvek izvode kad si odmoran ako radis umoram samo kvaris tehniku..

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока


Radimo i tehnike ruku, ali da, dominantno jeste na nogama. Lično u sparingu, ubacujem Wing Chun, kojeg trenirah (nedostaje mi baš, odlična veština) jer realno treba biti kompletan, ne samo jedan deo tela da je dominantan. Bacio sam novčić inače, ispala je subota.  :D

Kao što rekoh, nakon Oktobra videćemo kakvi su rezultati i podelit ću program ovde i ako se neko nađe u sličnoj poziciji kao ja, da ima na jednom mestu (možda naziv teme jedino promeniti).

Pitanje jedno za Dr Slavišu. Pročitao sam tekstove za prehranu, kao i preporuku za grejpfrut.

Naime grejpfrut ako se setimo ima interakciju sa enzimom CYP450, konkretno CYP-3A4. On ne samo da je odgovoran za metabolizam više od 50% propisanih lekova, on takođe učestvuje u biotransformaciji namirnica, kao sastavni deo metabolizma prvog prolaza. Grejpfrut recimo povećava koncentraciju lekova koji su blokatori Ca2+ kanala, na taj način povećava se aktivna koncentracija leka. U ovom slučaju, kombinacija grejpfruta sa Whey proteinom, naravno ne istovremeno da su konzumirani, da li bi postojala interakcija? S obzirom da isti enzimi učestvuju u metabolizmu? Lično nisam nikad jeo grejpfrut niti pio sok, ne samo zbog izbegavanja mogućih interakcija sa antihistaminicima, nego nije mi ni privlačno voće bilo. Limun, pomorandža, banane, mandarine, grožđe, šljive, kupine, maline i orasi, to je inače što preferiram.
Offtopic:  :)

Sto se tiče taekwondoa on je za udarce nogom,rukama je dozvoljeno samo u stomak a to nije realno...Takođe wing chun je dosta nerealan ali ima dobre tehnike nogama koje se i u mma koriste kao npr oblique kick u koleno..A zaboravio si i rvanje i bjj..

Ako već trosis vreme na borilačke a ne takmičis neka svrha je valjda i samoodbrana..Tako da po meni bolje ako oćes maksimalno da iskoristis vreme idi na mma ili neki npr Judo na Rakovici ako več volis tradicionalne vestine..a tamo je i  Kukolj..da poradis malo na obaranjima i klinču :)

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
« Poslednja izmena: Septembar 24, 2017, 06:44:28 posle podne od strane Fearless » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #20 poslato: Septembar 24, 2017, 06:37:37 posle podne »

Zašto unositi slatko? Brz rast, a zatim brz pad šećera u krvi...sve te neprijatne fluktuacije insulina uzrokovane lošim odabirom izvora ugljenih hidrata, kao i tajmingom obroka...

Kolega jeste li sigurni da ste mezomorf ili možda samo endomorf? Ono što svim početnicima ponavljam...polako, okanite se telesnih tipova, krajnosti, analize detalja, opterećivanja istima, jer vam često promaknu mnogo bitnije stvari - OSNOVE! Provedimo dovoljno vremena u korektnoj ishrani, dobro formulisanom planu treninga i razultati zasugurno neće izostati...

Low-carb( tj. LCHF) pristup je svakako bolje rešenje, bez dileme...

Mislite da voće i povrće mogu sve adekvatno pokriti...? Elem, suplementacija vitaminom C poželjna, akcenat bih stavio i na vitamin D3, kao viskoapsorptivne forme magnezijuma i cinka...

Kako spavate? Libido? Lab. nalaz krvi i urina...hm? Pratimo? a TSH, fT4, fT3?

Ako mene pitate - Power protein + omega-3...a BCAA poželjeno, ali ne apsolutno neophodno da početku...

Inače, koji bi bio razlog amino kiselinskih dodataka vašoj suplementaciji?
Sačuvana
Drax07_TKD
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28

« Odgovor #19 poslato: Septembar 24, 2017, 06:32:20 posle podne »

Razmisli jos jednom o terminu treninga nogu jer postoji mogućnost da misici sutradan budu upaljeni ili napeti tako da pokreti budu "skraćeni"  i to mozda zasmeta na treningu Taekwondo-a.
Zato je najbolje da trening nogu odradi u subotu i do takewondoa u ponedeljak uveče imaju vremena da se oporave..


Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Ili četvrtak ili subota, baciću novčić. Pa šta ispadne.  :D
Nemoj novčić :)

Subota ti je najbolja..Imas najvise vremena za oporavak..

Plus sto je taekwondo samo udarci nogama tako da je to jos gore nego da radis boks ili kikboks gde kombinujes i sa rukama.. a i tehnike se uvek izvode kad si odmoran ako radis umoram samo kvaris tehniku..

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока


Radimo i tehnike ruku, ali da, dominantno jeste na nogama. Lično u sparingu, ubacujem Wing Chun, kojeg trenirah (nedostaje mi baš, odlična veština) jer realno treba biti kompletan, ne samo jedan deo tela da je dominantan. Bacio sam novčić inače, ispala je subota.  :D

Kao što rekoh, nakon Oktobra videćemo kakvi su rezultati i podelit ću program ovde i ako se neko nađe u sličnoj poziciji kao ja, da ima na jednom mestu (možda naziv teme jedino promeniti).

Pitanje jedno za Dr Slavišu. Pročitao sam tekstove za prehranu, kao i preporuku za grejpfrut.

Naime grejpfrut ako se setimo ima interakciju sa enzimom CYP450, konkretno CYP-3A4. On ne samo da je odgovoran za metabolizam više od 50% propisanih lekova, on takođe učestvuje u biotransformaciji namirnica, kao sastavni deo metabolizma prvog prolaza. Grejpfrut recimo povećava koncentraciju lekova koji su blokatori Ca2+ kanala, na taj način povećava se aktivna koncentracija leka. U ovom slučaju, kombinacija grejpfruta sa Whey proteinom, naravno ne istovremeno da su konzumirani, da li bi postojala interakcija? S obzirom da isti enzimi učestvuju u metabolizmu? Lično nisam nikad jeo grejpfrut niti pio sok, ne samo zbog izbegavanja mogućih interakcija sa antihistaminicima, nego nije mi ni privlačno voće bilo. Limun, pomorandža, banane, mandarine, grožđe, šljive, kupine, maline i orasi, to je inače što preferiram.
Sačuvana
Fearless
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #18 poslato: Septembar 24, 2017, 05:50:28 posle podne »

Razmisli jos jednom o terminu treninga nogu jer postoji mogućnost da misici sutradan budu upaljeni ili napeti tako da pokreti budu "skraćeni"  i to mozda zasmeta na treningu Taekwondo-a.
Zato je najbolje da trening nogu odradi u subotu i do takewondoa u ponedeljak uveče imaju vremena da se oporave..


Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Ili četvrtak ili subota, baciću novčić. Pa šta ispadne.  :D
Nemoj novčić :)

Subota ti je najbolja..Imas najvise vremena za oporavak..

Plus sto je taekwondo samo udarci nogama tako da je to jos gore nego da radis boks ili kikboks gde kombinujes i sa rukama.. a i tehnike se uvek izvode kad si odmoran ako radis umoram samo kvaris tehniku..

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
« Poslednja izmena: Septembar 24, 2017, 05:52:41 posle podne od strane Fearless » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #17 poslato: Septembar 24, 2017, 05:43:42 posle podne »

To je verovatno bolja opcija, ne znam kakvi su vam treninzi ali mozes probati obe opcije i videti koja ti više odgovara.
Sačuvana
Drax07_TKD
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28

« Odgovor #16 poslato: Septembar 24, 2017, 05:43:31 posle podne »

Razmisli jos jednom o terminu treninga nogu jer postoji mogućnost da misici sutradan budu upaljeni ili napeti tako da pokreti budu "skraćeni"  i to mozda zasmeta na treningu Taekwondo-a.
Zato je najbolje da trening nogu odradi u subotu i do takewondoa u ponedeljak uveče imaju vremena da se oporave..


Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Ili četvrtak ili subota, baciću novčić. Pa šta ispadne.  :D
Sačuvana
Fearless
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #15 poslato: Septembar 24, 2017, 05:40:59 posle podne »

Razmisli jos jednom o terminu treninga nogu jer postoji mogućnost da misici sutradan budu upaljeni ili napeti tako da pokreti budu "skraćeni"  i to mozda zasmeta na treningu Taekwondo-a.
Zato je najbolje da trening nogu odradi u subotu i do takewondoa u ponedeljak uveče imaju vremena da se oporave..


Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #14 poslato: Septembar 24, 2017, 05:15:15 posle podne »

Razmisli jos jednom o terminu treninga nogu jer postoji mogućnost da misici sutradan budu upaljeni ili napeti tako da pokreti budu "skraćeni"  i to mozda zasmeta na treningu Taekwondo-a.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.083 sekundi sa 17 upita.