TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395109 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 23, 2024, 12:37:09 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Plan treninga ?  (Pročitano 3410 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #10 poslato: Oktobar 07, 2017, 04:09:12 posle podne »

Bolje dodaj malo više pirinča, ovsenih, ili pak zdravih masti...

Junk je uvek junk
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #9 poslato: Oktobar 07, 2017, 04:02:20 posle podne »

Haha ne ne,onaj jelovnik sto sam postavio na onoj temi,pridrzavam se toga evo vec nedelju dana i tako cu nastaviti,ono jeste cini mi se i vise nego dovoljno za napredak,s obzirom da imam preko 2 gr proteina po kg,3 gr UH po kg,1 gr masti po Kg,medjutim kad zbrojim kalorije hvali mi jedno 200-300 da bi to bilo to...

Eh sada ja sam samo pitao moze li se to dopuniti sa cokoladicom posle treninga ili nekom vockom izmedju obroka (jer voce inace preslabo jedem).

Iako imam 90 kg atletski sam tip i ne gojim se brzo,citav zivot nema dana kada ne pojedem neku cokoladu pa opet mi se to ne prima,ali citav zivot sam u treningu

Uglavnom nije mi cilj da hvatam.neke krivine ali nije mi ni cilj da budem neki profesionalac kojemu ce se ocrtavati trbusni,jednostavno zelim da nabacim koji kg
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Oktobar 07, 2017, 03:51:36 posle podne »

Mister jel ti to izvrćeš naše savete date u drugoj temi?  ;) Ili možda nismo bili dovoljno jasni...  ;)

Jedi junk, izgledaj junk  ;) Ipak ti je cilj "clean bulk"?

Po koja voćka između obroka ok, ali da to budu voćni obroci...ne, ne...

A to uklapanje "kalorija" junkom, malo i o tome... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/iifym-istine-i-zablude



Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #7 poslato: Oktobar 07, 2017, 03:42:21 posle podne »

Pa nemam u ishrani ni voce ni slatkise nego kazem,voce se moze ubaciti izmedju obroka,svakako moze dati koju kaloriju vise,bez obzira na secere,vise ce svakako pomoci nego odmoci. A cokoladica posle treninga je koliko znam cak i pozeljna zbog insulina,ako vec ne koristim dekstrozu bolje je pojesti cokoladicu nego nista sa wheyom.

Nije bas lako sve ispratiti sa ovoliko kalorijamoj jelovnik je 4 jaja,200 ml mlijeka,100 gr ovsenih,300 gr rize,500 gr piletine,100 gr tunjevine,100 gr miks (bademi,orasi,ljesnici)2-3 mjerice wheya i mjerica kazeina,to je otprilike na dnevnom nivou
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #6 poslato: Oktobar 07, 2017, 03:29:01 posle podne »

Ako ces split, mozes da probas onaj sto sam ti napisao dole, u slucaju da ti vise odgovara. Ali vise nije uvek bolje ;)

Kako si to potpuno sredio ishranu ako jedes slatkise i voce?  ??? ;D

Bolje to dopuni kalorijama iz validnih izvora, a ne slatkisima i vocem, po neki cheat tu i tamo je ok (jednom nedeljno npr) ali ne bi trebalo da to ubacujes u svakodnevnu ishranu.
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #5 poslato: Oktobar 07, 2017, 03:24:08 posle podne »

Pa imam nekih 3200-3300 kalorija ali sve iz "prave" ishrane,nisam racunao voce,povrce i slatkise....po TDEE treba mi nekih 3700 kalorija,ja mogu da dodam posle treninga neku cokoladu tada je najbezbolnije i da ispunim to.

Onda bi mozda najbolje bilo pet puta nedeljno pa da idem svaki dan po jedna misicna partija,to mi se najvise svidja :)
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #4 poslato: Oktobar 07, 2017, 02:46:09 posle podne »

Masa ce da dodje kalorijskim suficitom, to si valjda izracunao u dnevni unosi svoj TDEE?

Pa ne bih ti preporucio da radis 6 puta nedeljno. Mislim da je tri dovoljno, mozes da ides sa danom pauze izmedju, a mozes i dva dana, pa dan pauze, zavisice dosta od inteziteta treninga, ali ne bih isao na vise od 4, 5 trneinga nedeljno, mislim da je sasvim dovoljno. Ipak ces da rastes dok odmaras i hranis misice :)

Sto se kilaza tice, polako, doci ce i one; gledaj samo da imas dobru formu izvodjenja vezbi, i da se uvek trudis sto vise.

Baci bokus na osnovne, visezglobne vezbe snage, i tesko ces da omasis.
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #3 poslato: Oktobar 07, 2017, 02:41:20 posle podne »

Hvala na odgovoru.

Cilj je masa,ishranu sam dosta dobro sredio,postavio sam jelovnik na drugoi temi i uz tu ishranu i dobar trening nema sigurno greske,ali se dvoumim za trening

4 mjeseca nisam trenirao,trenutno imam oko 87 kg (prije tih 4 mjesec imao sam oko 92 kg),fora je sto mi niko ne bi dao tu kilazu jer iako sam visok 185 cm gore djelujem vise mrsavo nego debelo,noge su mi problem,one su masivne,takva mi je genetika


Ne vidim svrhu da idem na dijetu zbog noga,ako sam gore cak mrsav,cilj je sa ovih 87 kg skociti na nekih 90+ i vise,ali to je dugorocan plan do sledeceg ljeta,pa onda mozda na neku dijetu,ali otom potom

Snaga mi je drasticno opala,u teretani radim sa po 35-40 kg 5 serija po 15 ponavljanja,mada nadam se da je to pocetna faza dok upale ne prodju,prije 4 mjeseca sam dizao 100 kg 4-5 puta i znam da covjek izgubi sve brzo,ali mi se cini ovo previse,ali vidjecemo,lagano krecem sa nule


U dilemi sam kako da krenem,to mi se svidja push,pull,legs,tako nekako sam i radio prije ove pauze,a to radis 3x nedeljno ili ponavljas trening pa radis 6x nedeljno ?
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #2 poslato: Oktobar 07, 2017, 12:56:53 posle podne »

Trening ce prvobitno zavisiti od tvog cilja, i sta njim zelis da postignes.

Sto se raspodele partija tice, mozes da probas push, pull, legs, koji je jako dobar.
Odnosno jedan dan da radis grudi, prednje rame, triceps, drugi dan noge, treci dan ledja, zadnje i srednje rame i biceps.

Mozes i bodybuilding split tipa:
Grudi, triceps, trbucnjaci
Ledja, biceps
Gluetus, kvadovi i trapezi
Zadnja loza, ramena i listovi

Opet kazem, sve ce zavisiti od tvog cilja, i mogucnosti, kao i licne preference :)
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #1 poslato: Oktobar 06, 2017, 04:05:03 posle podne »

Prvo izvinjavam se sto otvaram novu temu jer znam da ima milion slicnih ali ipak nije to to i ne mogu pronaci sto me zanima. Imam 21 god,87 kg,185 cm...4 mjesec nisam trenirao,smrsao sam nekih 6-7 kg.Duzi period treniram,od svoje 15 god,ali nikada nisam imao bas sredjenu ishranu,tako da sam ono imao dobar izgled ali to je too,bez nekog velikog napredka,tapkao sam u mjestu.S obzirom da sada duzd nisam trenirao odlucio sam da krene od nule i sredio sam ishranu odlicno i napredak mora biti veliki,samo ako sredim trening kako treba :)

Jedan period treniranja radio sam Full body trening 3x nedeljno,u zadnjem periodu radio sam neki sistem koji iz moga sadasnjeg ugla i nije bas dobar to je izgledalo ovako

Ponedeljak Grudi,ramena,biceps
Utorak Ledja triceps
Srijeda Noge
Cetvrtak kao Pon
Petak kao Uto
Subota kao Sri

Ovaj program izgleda kao previse svega,a i jeste tako,nije za duze staze,dao mi je u pocetku veci napredak,ali uz nesredjenu ishranu,brzo se zamori tijelo,nemoguce je odraditi Grudi kako valja pa posle toga normalno Ramena (barem tako mislim),

E sada moje pitanje je kako bi mogao raspored da mi izgleda,ja sam nesto misljenja da je jednom nedeljno jedna misicna partija malo,zalud ce mi neko reci ako odradis kako valja dovoljno je,ja mislim da ipak nije dovoljno da u ponedeljak radim grudi pa tek za 7 dana opet,a mozda stvarno i grijesim

Posto nemam problema sa odlascima u teretanu koliko god dana nedeljno mozda bi najbolje bilo da podijelim

Pon Grudi
Uto Ruke
Sri Noge
Cet Ramena
Pet Ledja

Ili da pravim pauzu srijedom a radim subotom da nemam dva dana zaredom odmor ?

Da li je stvarno bolje raditi ovako po jednom ili ipak da radim po dva puta nedeljno

Pon Grudi/biceps
Uto Ledja/triceps
Sri Ramena/Noge
Cet Grudi/biceps
Pet Ledja/triceps
Sub Ramena/noge


Sto mislite ? Podrazumijevamo da imam ishranu dobro sredjenu i da krecem malo ozbiljnije u ovu pricu i da nisam bas totalni pocetnik u ovoj prici pa da mi misici nisu naviknuti na tezine,ali novi pocetak i treba mi neka promjena
« Poslednja izmena: Oktobar 06, 2017, 04:06:58 posle podne od strane mister » Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.059 sekundi sa 17 upita.