TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 08:45:45 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda levog ramena  (Pročitano 1540 puta)
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #7 poslato: Novembar 11, 2017, 08:35:33 pre podne »

Pozdrav,
Kakva je trenutna situacija?
Ima li poboljšanja?
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #6 poslato: Oktobar 19, 2017, 07:46:30 pre podne »

Javite kako tece oporavak...
Pozdrav
Sačuvana
borovnica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #5 poslato: Oktobar 19, 2017, 07:42:05 pre podne »

Aleksandra, hvala ti mnogo na odgovoru  :)
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #4 poslato: Oktobar 17, 2017, 07:51:43 posle podne »

Preparat Vam svakako moze koristiti uz terapiju.
Da bi efekat bio primetan potreban je kontinuitet od par meseci ( videli ste vec, pretpostavljam, na nasem sajtu)
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #3 poslato: Oktobar 17, 2017, 07:49:35 posle podne »

Pozdrav

Kao sto su Vam i rekli, rec je o istegnucu tetiva ramenog zgloba, bez njihovog ostecenja kao i preloma kostanih struktura.
Mozete raditi vezbe, one ce i biti sastavni deo rehabilit.programa. Sve koje ukljucuju pokrete u ramenom zglovu, lagana istezanja ispod granice bola.
Sačuvana
borovnica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #2 poslato: Oktobar 17, 2017, 04:15:51 posle podne »

Da li kod moje povrede može da pomogne Animal Flex?
Sačuvana
borovnica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #1 poslato: Oktobar 16, 2017, 01:12:03 posle podne »

Pozdrav svima,

Pre 6-7 meseci sam povredila levo rame tako sto sam naglo povukla korov kako bih ga iščupala iz zemlje. Osetila sam oštar bol u prednjem delu nadlaktice i ruka mi je "pala". Kada sam htela da podignem ruku osetila sam  oštar bol na istom mestu. Bol sam osetila i pri pomeranju ruke iza ledja (rukom sam mogla da dohvatim samo do polovine leđa - mislim na širinu leđa). Sutradan je bol pri podizanju ruke sasvim prošao, ali sam i dalje osećala slabiji bol pri pokretima ruke iza leđa. Nakon 3 dana nisam osećala nikakav bol i mogla sam da pomeram ruku u svim pravcima, ali se slabiji bol vratio nakon par dana opet pri pokretu ruke iza leđa. Sve poslove u kući i van nje sam obavljala nesmetano, nosila sam i teret do par kilograma bez ikakvih bolova.
Letos sam radila vežbe razgibavanja i istezanja, ali lagano (vežbe koje uglavnom rade deca na časovima fizičkog vaspitanja). U početku vežbanja pokrete levom rukom nisam mogla da izvedem u punom obimu (npr. kod vežbe kada se savijate bočno u desnu stranu a levu ruku savijate iznad glave) ali već posle par dana vežbanja, sve što sam mogla desnom rukom da izvedem , mogla sam i levom. Vežbe sam radila svakog dana bez prestanka, ne mogu tačno da se setim ali otprilike od kraja jula do sredine avgusta, svaku vežbu 15-20 ponavljanja i tako ukrug 4-5 serija. Zatim sam otišla na more i tamo sam puno plivala bez bolova u ruci.

Od septembra sam potpuno zaboravila na probleme sa rukom, nisam više vežbala, posao, kuća, deca... da bih pre otprilike dve nedelje primetila da levu ruku ne mogu ni malo da savijem iza leđa, ne mogu da je podignem u stranu (samo oko 45 stepeni), a ispred sebe samo do visine očiju.

9-og oktobra sam otišla kod lekara opšte prakse i upućena sam na Rtg pregled i ultrazvuk. Rtg sam uradila u Domu zdravlja, a ultrazvuk privatno.

NALAZ I MIŠLJENJE (RENDGEN):
Rtg pregled levog ramena sa humerusom: Prisutni znaci distorzije coracoclavicularnog zgloba. Ne vide se sigurni znaci fracture.
Dijagnoze: Medicinsko posmatranje i praćenje zbog sumne na neke bolesti ili stanja ZO3.

NALAZ (ULTRAZVUK LEVOG RAMENA):
Anehogena distenzija tetive m.bicepsa brachii u visini vrata humerusa, na dužini od 11,2mm, debljine sloja do 2,2mm.
U regiji pripoja tetive m.infraspinatusa se vizualizuju manji kalcifikati dimenzija do 1,9mm.
Tetive m. bicepsa brachii i m.infraspinatusa levog ramena imponuju intaktne, fibrilarne strukture, bez sigurnih sonografskih znakova parcijalne ili kompletne rupture.
Zbog izraženo ograničene pokretljivosti levog ramena otežana interpretacija tetiva m. subskapularisa i m.infraspinatusa levog ramena.
U zglobnim prostorima i recesusima levog ramena ne uočavam patološki sadržaj.
ZAKLJUČAK: Peritendinosis m biceps brachii lat.sin
Tendinosis calcificans m.infraspinatus lat.sin.
Zbog izraženo ograničene pokretljivosti savetuje se  MR levog ramena.

Nakon toga dobijam uput za fizijatra gde dobijam dijagnozu: Distorsio et distensio articuli humeroscapularis S43.4 St.post
Objektivni nalaz: Kontraktura levog ramena. Pokreti ograničeni i bolni u svim pravcima, najviše UR. GMS očuvana.

Fizijatar me šalje kod ortopeda za mišljenje, za svaki slučaj da vidi da li nešto treba da se radi ili može odmah da mi prepiše terapiju.

IZVEŠTAJ ORTOPEDA:
Dg. Status post distorsionem et distensionem articuli humeroscapularis S.43.4
Obj. palpatornih bolova nema, pokreti u zglobu potpuni, grubi NC nalaz uredan, koža nepromenjena.
RTG: nema znakova svežih preloma koštanih struktura.
Th. Joint MD artrogel 3-4x dnevno 10 dana, fizikalna terapija preko DZ. Kontrola po potrebi.

I na kraju fizijatar mi prepisuje sledeću terapiju:
Magnetoterapija, interferentne struje i kineziterapija. 10 dana pa na kontrolu.

E, SAD, NAPOKON MOJE PITANJE (izvinite zbog predugačkog teksta):
Terapija mi je zakazana za 6. novembar. Da li ja smem dok čekam terapiju da radim sama kod kuće neke vežbe i koje? Bojim se da mi se rame ne ukoči još više dok budem sedela i čekala.

Hvala na izdvojenom vremenu i veliki pozdrav!


Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.149 sekundi sa 17 upita.