TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395114 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 24, 2024, 02:46:03 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Trnjenje malog prsta  (Pročitano 2479 puta)
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #7 poslato: Novembar 11, 2017, 08:37:25 pre podne »

Pozdrav
Kakvo je stanje?
Kako je bilo na kontroli?
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #6 poslato: Oktobar 23, 2017, 03:43:36 posle podne »

Do kontrole raspitaj se za posebne UDLAGE koje fiksiraju ruku i mogu olakšati tegobe.

Takođe, ako tegobe ne popuste neurološki pregled je neophodan

http://nebula.wsimg.com/d4e391272a6166f1004ec3e22282cb73?AccessKeyId=E4FB3D69A8AA76D94F23&disposition=0&alloworigin=1
http://www.dr-rakic.rs/images/usluge/knu.jpg
« Poslednja izmena: Oktobar 23, 2017, 03:45:38 posle podne od strane Aleksandra Brankovic » Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #5 poslato: Oktobar 23, 2017, 03:39:29 posle podne »

Dok se ne izdiferencira postoji li ili ne oštećenje vežbe i rehabilitacija se ne preporučuju.

Ako se utvrdi da je potrebna hirurška dekompresija (hirurškim putem se nerv "oslobodi" pritiska) )nakon toga se sprovodi rehabilitacija....tada se može razmišljati i o preparatima kao potpora terapiji

Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #4 poslato: Oktobar 23, 2017, 03:34:02 posle podne »

Mislim da bi trebalo odraditi i EMNG da se vidi da nije došlo do oštećenja nerva... tretman je tada skroz drugačiji
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #3 poslato: Oktobar 23, 2017, 03:31:20 posle podne »

Dr je ispoštovao protokol- imobilizacija, izbegavanje "teških poslova" tj opterećenja ruke, kao i lekovi protiv bolova... spontana dekompresija
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #2 poslato: Oktobar 23, 2017, 03:29:23 posle podne »

Pozdrav.

Iz svega navedenog pretpostavljam da je u pitaju kompresija na ULNARNI NERV u predelu lakta tzv. Sindrom Kubitalnog tunela.
Opterećanja, savijenost u zglobu dovode do pritiska okolnih struktura na kanal kroz koji nerv prolazi i dolazi do simptoma koje si opisao..trnjenje kroz podlakticu i u malom prstu i domalom, slabost mišića, ispadanje predmeta iz ruku...
Sačuvana
g3n1u5
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

« Odgovor #1 poslato: Oktobar 22, 2017, 03:20:02 posle podne »

Dobar dan svima, želeo bih da se posavetujem sa vama u vezi malog problema koji imam i izbora suplemenata za rešavanje istog.
Pre jedno mesec dana utrnuo mi je mali prst na levoj ruci i prst do njega. Nisam nešto obraćao pažnju dok nije počelo da mi utiče na funkcionalnost čitave šake tj. pojavili su se problemi prilikom otvaranja flase, vađenja punjača iz utičnice itd. kao da nemam dovoljno snage. Leva ruka je moja "jača" ruka i uvek je veći teret išao preko nje. Pre dve godine primetio sam da mi s vremena na vreme nešto pucka u laktu, ali nije bilo nikakvih problema pa nisam ni obraćao pažnju, trenirao sam normalno. Pre mesec dana sam počeo da radim u call centru i u opisu posla mi je da se stalno javljam na telefon i držim slušalicu veći deo radnog vremena, kao i korišćenje copy/paste opcija na računaru gde sam prilično upotrebljavao mali prst za kucanje i kopiranje. Od kako radim ne treniram, tako da je ova povreda, nastala ko zna kada, došla do izražaja na najlakšem mogućem poslu prilikom javljanja na telefon.

Bio sam kod fizijatra, sumnjao je da problem kreće iz vrata, međutim izvršen je pregled nekim instrumentom koji pišti ukoliko negde postoji problem i to čudo je počelo da pišti i vrišti tek od lakta, preko podlaktice i zgloba do malog prsta i ovog do njega. Kada se pređe na ostale prste, ne pišti ništa. Takođe, pritiskom na lakat osećam kao da mi nešto prolazi duž cele podlaktice do šake, što na desnoj ruci ne osećam. Tu mi je odmah odradio i neku terapiju na određene tačke na ruci, nekim laserom ili čime već i dao mi je da pijem Milgamma 100mg, odvratni ALANERV i da mažem PERSKINDOL Active gel dva do tri puta dnevno. Morao sam da rasteretim ruku, ispoštovao sam. Prošlo je nekih desetak dana od tada, sledeće nedelje treba da idem na kontrolu, ali se ništa nije promenilo i doktor mi ne uliva poverenje. Nije mi spominjao neurologa, nije mi spominjao nikakve terapije, vežbe i ostalo. U teretanu idem na kafu, tamo mi spominju neki goveđi želatin, neke džointe i šta ti ja znam.

Imate li neku ideju šta mogu da uradim, u kom pravcu da razmišljam, koji još suplement da dodam?

Veliko hvala!
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.319 sekundi sa 17 upita.