TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 12:37:13 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Tehnika trčanja  (Pročitano 4590 puta)
Lokk1
Gost
« Odgovor #15 poslato: Maj 18, 2007, 02:10:34 pre podne »

Meni je zaista veliki problem gde da trčim..
Rezultati trčanja u prirodi tj van teretani su zaista vidno bolji a o potrošenom kiseloniku i provetravanju pluća da i ne govorim...
Prosto ne znam gde bi trčala..
Kej nije loš, ali je daleko i staza po travi je kratka..


PS hvala DHEAi za objašnjenje... on sigurno razume kako je divan osećaj trčati i trčati i trčati ... ;)


furaj po fudbalskim terenima (naravno nize lige neke - da bi ti dozvolili da udjesh uopshte :) ) indeks nije losh ... tamo ljudi trche uvek :D a tako je i lakshe meriti koliko si pretrchala ako znash dimenzije terena ... cca 100mx50m
Sačuvana
Mali stefa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3094


« Odgovor #14 poslato: Januar 28, 2007, 09:27:03 posle podne »

Evo pitanja za mene!  ;D ;D

@ MALI stefa - 4.preteško padaju na prednju nogu - trenutak kada osetiš da su ti skočni  i zglob kolena otekli, a nisi pretrčao ni 300m. Razlog - trčanje na petama ili celim stopalom, nestabilna težišna tačka. Rešenje - kukove uvek držati na odreĂ°enom nivou ( da bi se smanjilo osciliranje težišne tačke), a samim tim i "propadanjem zadnjice". Ujedno, treba vežbati trčanje pri kome ćeš prednju nogu amortizovati ( prvo se spuštaju prsti, srednji deo stopala, peta, trajanje radnje oko 0.2 sek).
                   - 5.prekidaju pokret po naslanjanju na prednju nogu - radnja se nastavlja na 4. Dakle, pri završetku amortizacije odmah se kreće u "guranje". Iskreno teško za objasniti, ali ako možeš da snimiš jedno 5 m trčanja (ne mobilnim telefonom), mogu ti objasniti greške.

Napomena - "aktivnim stopalom" i stabilnom težišnom tačkom sprečavate moguće povrede skočnog zgloba, zgloba kolena i smanjuje se broj mikro i makro oštećenja na zglob kuka i karlicu. Trčite u patikama samo za to namenjene. Što se podloga za trčanje tiče, najbolji izbor je tartan staza (one na stadionima) ili trava. Beton, asfalt i sl. IZBEGAVAJTE!
Hvala na ovako OBIMNOM objashnjenju, mislim da sam ukapirao
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #13 poslato: Januar 28, 2007, 03:49:28 posle podne »

Čuo sam za tu stazu... Nije loša, kao ni u KG-u, ali daleko je to od prave tartan staze! Uostalom to će svako primetiti, ako ode na neki naš stadion i kasnije pogleda kakve je staza na nekim od IAAF mitinga. Lepo je videti da se kvalitet poboljšava, ali trajanje te staze je pod ?  Treba biti optimista  ;D

@ daniela - dok sam bio u EXIT kampu prošle godine, primetio sam da mesto nije toiko loše za trčanje ( to beše park?), nije nešto veliki krug ali mislim da uz neku dobru muziku na mp3 i malo dobre volje, može da se odradi neki aerobni tening.

P.S. Joj ne staj mi na muku.  :(  Nisam trčao mesecima, natovio sam se kao prase za "svinjokolj", a od sledeće nedelje se kreće sa dosta toga ( plivanje, trčanje, teretana + po koji basket i sl.). Što se pomoći tiče tu sam i nije mi nikakav problem da znanje podelim sa drugima. Pozzz
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
P-Rex
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1677

Aj, aj, doĂ°i ako smeš!

« Odgovor #12 poslato: Januar 28, 2007, 02:32:26 posle podne »

Meni se cini dobra ona staza na stadionu vojvodine ???

Ili nemam pojma o tome :D :P
Sačuvana
Ja još nisam video da je neko koga su dobro istabanali to zaboravio, ali sam sto puta video da ljudi zaboravljaju i najlepse savete i pouke.
Ivo Andrić

There ain't nothing to it but to do it.


Tvoj život je možda nečiji san
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #11 poslato: Januar 28, 2007, 02:26:57 posle podne »

Meni je zaista veliki problem gde da trčim..
Rezultati trčanja u prirodi tj van teretani su zaista vidno bolji a o potrošenom kiseloniku i provetravanju pluća da i ne govorim...
Prosto ne znam gde bi trčala..
Kej nije loš, ali je daleko i staza po travi je kratka..


PS hvala DHEAi za objašnjenje... on sigurno razume kako je divan osećaj trčati i trčati i trčati ... ;)
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #10 poslato: Januar 28, 2007, 02:15:00 posle podne »

Bila ti je čudna jer kod nas ne postoiji kvalitetna tartan staza... Bar je nije bila pre 4 godine, a ne verujem da se išta promenilo! Ove kod nas zaista izgledaju kao slepljena šljaka, ali bi trebala biti malo kompaktnija... A da ne pričam koliko se, kod nas, te staze krune zbog loše izrade, lepka,... Nešto mi se vrti pitanje po glavi - Da li su nesposobni da naprave stazu ili neko uživa na Havajima!? ::)
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
P-Rex
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1677

Aj, aj, doĂ°i ako smeš!

« Odgovor #9 poslato: Januar 28, 2007, 08:29:27 pre podne »

Ta tartan staza mi je uvek bila cudna. Kad je gledam ovako bez pipanja kondam je to neka cementirana sljaka sa teniskih terena ;D
A kad je pipnem bash je nekako gumena ... a brzo se susi...
Sačuvana
Ja još nisam video da je neko koga su dobro istabanali to zaboravio, ali sam sto puta video da ljudi zaboravljaju i najlepse savete i pouke.
Ivo Andrić

There ain't nothing to it but to do it.


Tvoj život je možda nečiji san
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #8 poslato: Januar 28, 2007, 02:03:49 pre podne »

Evo pitanja za mene!  ;D ;D

@ MALI stefa - 4.preteško padaju na prednju nogu - trenutak kada osetiš da su ti skočni  i zglob kolena otekli, a nisi pretrčao ni 300m. Razlog - trčanje na petama ili celim stopalom, nestabilna težišna tačka. Rešenje - kukove uvek držati na odreĂ°enom nivou ( da bi se smanjilo osciliranje težišne tačke), a samim tim i "propadanjem zadnjice". Ujedno, treba vežbati trčanje pri kome ćeš prednju nogu amortizovati ( prvo se spuštaju prsti, srednji deo stopala, peta, trajanje radnje oko 0.2 sek).
                   - 5.prekidaju pokret po naslanjanju na prednju nogu - radnja se nastavlja na 4. Dakle, pri završetku amortizacije odmah se kreće u "guranje". Iskreno teško za objasniti, ali ako možeš da snimiš jedno 5 m trčanja (ne mobilnim telefonom), mogu ti objasniti greške.

Napomena - "aktivnim stopalom" i stabilnom težišnom tačkom sprečavate moguće povrede skočnog zgloba, zgloba kolena i smanjuje se broj mikro i makro oštećenja na zglob kuka i karlicu. Trčite u patikama samo za to namenjene. Što se podloga za trčanje tiče, najbolji izbor je tartan staza (one na stadionima) ili trava. Beton, asfalt i sl. IZBEGAVAJTE!
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #7 poslato: Januar 27, 2007, 03:26:00 posle podne »

Odnosi se na to da ne trčiš lagano kao to vidiš da to atletičari rade..
najbolje da pitaš nekoga da te posmatra ok trčiš... tako se najbolje vidi da li nešto ne štima.
Sačuvana
Mali stefa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3094


« Odgovor #6 poslato: Januar 26, 2007, 09:51:14 posle podne »



Hvala na pitanju, bolje je.. ali nisam trèala dve nedelje :'(

Au, a masne naslage se samo taloze
Ovu 4. i 5. tachku ne kapiram tj. ne znam da li je to moj sluchaj.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #5 poslato: Januar 25, 2007, 04:13:21 posle podne »

Naravno da imaju veze...
Ali jačanjem listova popravljaš ravna stopala..

Hvala na pitanju, bolje je.. ali nisam trčala dve nedelje  :'(
Sačuvana
beli
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162

« Odgovor #4 poslato: Januar 24, 2007, 06:46:03 posle podne »

E ja sam ubo 7 i 8 tacku  :D, jel imaju veze ravni tabani sa losim trcanjem  ::) ???
Sačuvana
marijana021
Gost
« Odgovor #3 poslato: Januar 17, 2007, 12:14:01 pre podne »

Odlican text.. ;)
Sačuvana
liquid speed
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1527


To weird to live,To rare to die

« Odgovor #2 poslato: Januar 16, 2007, 10:42:27 posle podne »

jel to kao-ucite se na mom primeru?
sto bi markoni rekao-pametni se uce na tudjim greskama...

btw kako tetiva?
Sačuvana
Balls-to-the-wall trainig.You sweat.You push.It hurts.In here,there's no room for crybabies,no place for talking trash.Just raw lifting.This is real deal.This is Animal.Can you handle it?
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #1 poslato: Januar 15, 2007, 05:36:54 posle podne »

Loša tehnika trčanja ako se na vreme ne primeti i koriguje može dovesti do povreda. Kao poledica ove zaista vrlo banalne a opet postojeće povrede, možete se na duže vreme udaljiti od trake ili staze za trčanje što, priznaćete, može biti prilično frustrirajuće. Dolazi polako period smanjivanja telesnih masti i ispravna tehnika i zdravi zglobovi i mišići biće vam neophodan alat da postgnete svoje ciljeve.

Mnogi rekreativci bespotrebno muče svoje telo samo zbog loše tehnike trčanja.
Brzo i kvalitetno trčanje i veština koju treba dobro savladati pre nego što se bacimo na planirane kilometre.

Evo koje su najčešće greške koje prave rekreativci dok trče:

1.previše poskakuju gore dole dok trče

2.vuku noge

3.ne koriste dovoljno mišiće potkolenica (listove)

4.preteško padaju na prednju nogu

5.prekidaju pokret po naslanjanju na prednju nogu

6.ne koriste ruke

7.uvrću srednji deo tela dok trče

8.naginju glavu i gornji deo tela unapred

9.trče sporije nego što hodaju

Ne zaboravite da je cilj kardija da se povećaju hormoni sreće a ne da trpite bol i neprijatnosti u toku treninga ili posle.

Ako nemate ogledalo ispred ili čak i ako ga imate, zamolite nekoga da pogleda vašu tehniku trčanja a imajući u vidu koje su najčešće greške. Tako ćete se na veme ispraviti a kilometri će biti vaši bez posledica po organizam.


Dr Daniela PovreĂ°ena Tetiva Švarc :)
« Poslednja izmena: Januar 15, 2007, 05:41:15 posle podne od strane daniela svarc » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.093 sekundi sa 17 upita.