TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394260 Teme od strane 25002 Članovi Poslednji član: lazic037

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 19, 2024, 12:35:58 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko uzimanja proteina.  (Pročitano 2921 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #18 poslato: Decembar 14, 2017, 04:06:15 posle podne »

Da su u pitanju proteini iz naše ponude, mogli bi da diskutujemo do detalja..."konkurencijom" se nećemo baviti...ali uopšten savet bi bio da se odlučiš za renomirane proizvođače suplemenata...

Novi u hodniku?  ;)

Da li upoznat sa upotrebnom vrednošću proteinskih suplemenata, vrstama - wpc, izolat whey, blendovi...i sl.?
Sačuvana
Fliko
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #17 poslato: Decembar 14, 2017, 02:19:33 posle podne »

Pozdrav svima. Recite mi koji od ovih proteina http://fitway.rs/proteini koje sam pronašao na internetu je bolje izabrati ... Ja sam novi u hodniku, ja idem samo 2 meseca. Ili možete savjetovati gdje možete i dalje izgledati? Hvala :) :) :)
Sačuvana
Stefan975
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 64

« Odgovor #16 poslato: Novembar 05, 2017, 12:16:25 pre podne »

OK PUno hvala , pokusacu maksimalno da iskoristim savete koje ste mi dali.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #15 poslato: Novembar 05, 2017, 12:02:25 pre podne »

Uh, uh kad krene to mudrijanje oko izbora proteinskog suplementa...jao, to je veća muka od prepravki ishrane i plana treninga...ah, tragikomično...

Idelano posle treninga whey, i WPC će odraditi posao( bilo koji iz naše ponude)...o tome, detaljnije... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/koji-je-whey-protein-najbolji-za-pocetnike

Kao zamena obrok idealna je proteinska mešavina( najčešće mix WPC, kazeina-mlečnog proteina, albumina jaja, eventaulno beef izolat/hidrolizat)...preporuka... https://www.pansport.rs/proteini/proteinske-mesavine/power-protein

https://www.pansport.rs/proteini/proteinske-mesavine/nitro-gold-pro
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #14 poslato: Novembar 05, 2017, 12:00:45 pre podne »

Nema tu neke razlike kod proteina da li je najbolji ili nije, nije to No reaktor pa da postoje neke "zasticene matrice" i kombinacije sastojaka vec je sve to koncentrat/izolat proteina iz surutke. Jedino o čemu treba da vodiš računa je da kupuješ proverene marke koje su dugo na tržistu i da gledaš procenat proteina i cenu.

Ja najčešće kupovao SCITEC-OV protein jer pansport ima super cene njihovih proizvoda a trenutno pijem Pansportov izolat koji je trenutno najpovoljniji na nasem trzistu i ima najbolji odnos cene/kvaliteta. Da budem iskren bez obzira sto sam deo pansport tima ni ja nisam bas bio siguran kakav je izolat jer mi je bio jako jeftin ali sam se prijatno iznenadio. Ima jako prijatan ukus( vanila) koji je onako blag i pitak za razliku od vecine proteina koje sam koristio i neverovatno lako se muti i ne pravi nikakve grudvice i slicno.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #13 poslato: Novembar 04, 2017, 11:58:10 posle podne »

Moraćemo da ispravimo te greške...

Najgora stvar koju neko sebi može dozvoliti je da napiše da je svestan grešaka, ali ne želi ili ne sme da ih ispravi...ipak, ispravljanje pomenutih grešaka je dostižno i realno...

Ajmo ovako...

Doručak možeš jaja + salata,

naredna dva obroka po principu meso( belo/ crveno) + pirinač/ krompir( kuvan, pečen - el.pekač, pek-papir) + salata od vlaknastog povrća( + jabukovo sirće, extra virgin, maslinovo ulje),

jedan obrok može biti tuna/skuša/sardina + salata( to možeš poneti na posao),

obrok posle treninga - proteinski suplement + BCAA( tzv. PWM),

obrok pre počinka npr. posniji sir + orašasti plodovi...

Naravno ovo je samo šema obroka, ciljani unos makrosa prilagodi ciljevima...

Predlozi za čitanje -

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-pocetnike

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane

Od suplemenata preporuka za omega-3, kao vitaminsko-mineralni kompleks...

Bez voćnih obroka, po koja voćka između obroka poželjna, akcenat na low-carb voće - maline, kupine, jagode, citrusi, jabuke, breskve...veličine porcije voće ne više od onoga što može stati u šaku...

Ne preskači obrok pre počnika, ipak moraš svoje telo hraniti i tokom noći, ovaj obrok "carb free"...
« Poslednja izmena: Novembar 05, 2017, 12:03:40 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Stefan975
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 64

« Odgovor #12 poslato: Novembar 04, 2017, 11:50:30 posle podne »

To što se krećeš nema veze sa snagom i treningom nogu, to je najčešća zabluda svih koju počinju sa treningom. Protein je najmanje bitan u celoj priči ali moze biti od koristi ako imas problem sa dnevnim unosom proteina putem hrane i tu on dosta olaksava stvari.

upravo me je to i zanimalo jer mislim da ne unosim dovoljno proteina na dnevnom nivou.
Inace da li da uzmem neki bez ugljenih hidrata ili ne ? Hteo sam da uzmem whey gold standard jer sam cuo a i citao da je najbolji
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #11 poslato: Novembar 04, 2017, 11:39:48 posle podne »

To što se krećeš nema veze sa snagom i treningom nogu, to je najčešća zabluda svih koju počinju sa treningom. Protein je najmanje bitan u celoj priči ali moze biti od koristi ako imas problem sa dnevnim unosom proteina putem hrane i tu on dosta olaksava stvari.
Sačuvana
Stefan975
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 64

« Odgovor #10 poslato: Novembar 04, 2017, 11:38:05 posle podne »

A inace jer ok ovo ostalo ? I jel uredu da uzimam proteine 1-2 puta dnevno iako zelim da izgubim jos 6-7kg .
Sačuvana
Stefan975
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 64

« Odgovor #9 poslato: Novembar 04, 2017, 11:37:18 posle podne »

Znam ali meni su noge bukvalno istrenirane haha :D jer se non stop krecem i slicno .Bukvalno ono kao da nikada nisam skip leg day :D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #8 poslato: Novembar 04, 2017, 11:35:45 posle podne »

Ne možeš noge trenirati tako malo, one su polovina tela i moraš odvojiti jedan dan samo za njih i to treba biti najozbiljniji i najtezi trening od svih. Biceps i triceps uguraj i dane kada radiš leđa i grudi.
Sačuvana
Stefan975
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 64

« Odgovor #7 poslato: Novembar 04, 2017, 10:57:41 posle podne »

Mislio sam ako mozes detaljnije da opises trening, koje vezbe radiš, kojim redosledom, koliko serija i ponavljanja za svaku misicnu grupu ?
Ponedeljak radim grudi na primer korsi/ravni bench 5 serija po 10 ponavljanja, razvlacenje bucicama 5 serija po 10 ponavljanja , i radim na gladijatoru takodje vezbe za grudi , utoraka ledja (sedece veslnje , veslanja sa bucicama , Lat masina ), sreda mi je dan za odmor ali sredom ubacim triceps , biceps i noge . Cetvrtak opet grudi i tako u krug. A iance pocinjem po malo sa sklekovima/propadanjima.

A sto se tice obroka  ujutro obicno ili skuvam ili isprzim 4-5 jaja sa nekom salatom + sir  ili neka tunjevina jer mi je najlakse spremiti obicno je taj obrok ok0 10 sati , popodne je uvek neko meso najcesce piletina opet sa nekom salatom illi peceni kropmiri  , retko veceram ali kada to radim obicno je neko voce ili skvam neko jaje i pojedem bez hleba. Znam da nije bas pravilna ishrana daleko od toga ali jois uvek se privikavam na sve ovo iskreno.
A i inace sam video Morphosis na facebook i hteo sam da platim za plan ishrane i vezbanja posto oni sastavljaju , medjutim sam odlucio da pokuisam sam pa sta bude,a i ostalo mi je 100 eur u dzepu. Sada opet razmisljam da li da se obratim njima sa planom ishrane i vezbanja.
« Poslednja izmena: Novembar 04, 2017, 11:14:35 posle podne od strane Stefan975 » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #6 poslato: Novembar 04, 2017, 10:50:05 posle podne »

Mislio sam ako mozes detaljnije da opises trening, koje vezbe radiš, kojim redosledom, koliko serija i ponavljanja za svaku misicnu grupu ?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Novembar 04, 2017, 10:48:44 posle podne »

Možeš uzeti blend( proteinska mešavina) iskombinovati sa orašastim plodovima i eto "skoro" idealnog obroka...

Napiši nam kako ti obroci izgledaju, nemojmo samo ovlaš nabrajati namirnice...

Nije bitno sam šta izbacimo iz ishrane, već i šta ostane i u kojim odnosi...

Dakle, kako izgledaju da tri obroka? Ja sam posnija mesa...

Ko kaže da je teško nositi zdravu hranu? To je samo stvar volje i izbora...što se mora, nije teško...bez izgovora!
« Poslednja izmena: Novembar 04, 2017, 10:50:54 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Stefan975
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 64

« Odgovor #4 poslato: Novembar 04, 2017, 10:45:01 posle podne »

Napiši nam i kako izgledaju ti treninzi kod kuće :)
Imam dm 4800 gladijator + bench sa 80 kg tegova,Bucice itd.. Radim grudi pa ledja , kada mi je dan za odmor radim biceps ili noge. Na poslu predjem nekih 10km tako da kardio bas nisam ni radio.2 dana radim pa odmaram pa opet 2 radim pa odmaram.
Inacen nosim ja hranu na posao ali nam je pauza od 10:30 , a ustajem u 7 tako da sam mislio da su proteini najbolja opcija kako bi uptpunio te rupe u ishrani)
Sto se same ishrane tice , izbacio sam slatko , gazirana pica .Najvise jedem piletinu.. jaja, mesto (kremenadle pogotovo), tunjevina , hleb jedem saamo crni ali u malim kolicinama,i poceo sam mnogo vise voca da jedem(obicno neko voce jedem za veceru) .Ovo je sve dalo rezultate ja sam izgubio skoro 15kg u protekluh 2 meseca, Jedino sto se na poslu provuce neka pljeskavica i slicno jer je tesko uvek nositi sa sobom neku da kazemo zdravu hranu.
I da se nadovezem opet na Slavisin komentar. Ja jesam pocetnik poceo sam pre 2-3 meseca jer hocu da promenim nacin zivota, samo me zanima da li cu ako budem uzimao protenine (1-2 puta na dan ) teze gubiti na tezini, jer hocu da skinem  6-7 kg bar. A sto se teretane tice mnogo mi vise odgvara kucna varijanta zbog privatnog zivota .
« Poslednja izmena: Novembar 04, 2017, 10:50:48 posle podne od strane Stefan975 » Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.092 sekundi sa 17 upita.