TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394260 Teme od strane 25002 Članovi Poslednji član: lazic037

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 19, 2024, 08:59:22 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko uzimanja proteina.  (Pročitano 2917 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #3 poslato: Novembar 04, 2017, 10:36:15 posle podne »

Napiši nam i kako izgledaju ti treninzi kod kuće :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Novembar 04, 2017, 10:32:15 posle podne »

Ček, ček, ajmo redom...

Zašto ne kreneš u bolje opremljenu teretanu?

Šta imaš od rekvizita u kućnoj varijanti na raspolaganju?

Kardio?

Gubitak kilograma ne zavisi samo od unosa proteina( ishrana + suplementi), već je u pitanju dovoljno dobar odnos između proteina, ugljenih hidrata i masti...većina dijeta koje provereno rade su bazirane na logici - dovoljno nisko sa hidratima, umereno sa proteinima, dovoljno visoko sa mastima...uz "uračunat" kal. deficit, koji postižemo i kroz trening i kroz ishranu...

Kako se sada hraniš? Koliko obroka imaš? Sastav obroka( odabir namirnica)? Pratiš neki ciljani unos proteina, hidrata, masti? Čime se orijentišeš u formulisanju obroka?

Čini mi se nisi dovoljno upoznat sa upotrebnom vrednošću proteinskih suplemenata...

Da, proteini jesu osnova svakog našeg obroka, ali uvek ih vezujmo za ugljene hidrate ili masti, u zavisnosti od doba dana i tajminga treninga...naravno, tu su i vlakna( povrće)...

A što na posao sa sobom ne poneseš nešto hrane? Sendvič( integralni hleb, sir, "pravo" meso)? Orašati plodovi? Jaja? Pirinčane galete? Ima tu mnogo mogućnosti!

Ko želi, taj naše način, ko ne želi, taj samo kuka...  ;)
« Poslednja izmena: Novembar 04, 2017, 10:37:18 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Stefan975
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 64

« Odgovor #1 poslato: Novembar 04, 2017, 09:31:57 posle podne »

Pozdrav ljudi , pre nekih 2-3 meseca sam promenio ishranu sa ciljem da izgubum kilograme sa 110kg sam sisao na 94 kg koliko imam sada , hteo bih da skinem jos nekih 6-7 kg.Posto sam kuci nabavio sprave za vezbanje i krenuo sam sa treninzima 3-4 puta nedeljno u zavistnosti od obaveza.Sada me zanima da li je dobro da ja krenem sa uzimanjem proteina ukoliko zelim da izgubim jos 6-7 kg ili da prvo sacekam da izgubim kilograme pa da onda krenem sa uzimanjem proteina ili eventualno neke proteine bez ugljenih hidrata.Pocetnik sam u svemu ovome tako da se nadam nekoj pomoci. Inace sam visok 185 cm.
EDIT: . Ja zbog posla ne mogu da jedem po 4-5 puta dnevno kao sto je preporuceno, nego je to svedeno na 3 puta max .Pa mislio da uzimam proteine ujutro i posle treninga.
« Poslednja izmena: Novembar 04, 2017, 09:42:46 posle podne od strane Stefan975 » Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.076 sekundi sa 17 upita.