TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395142 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 04:57:12 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Plan treninga  (Pročitano 4156 puta)
Stamen Randjelovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3698


« Odgovor #10 poslato: Novembar 14, 2017, 02:37:02 posle podne »

Sto se tiče samih grudi moguce je da ti tehnika na bench presu nije najbolja pa više aktiviraš prednje rame kao i sam triceps koji svakako radi. Triceps se umori pre grudi jer je manji i slabiji mišic i ti faktički ne pogodiš grudi kako treba i ne stimulišeš ih dovoljno. Rešenje je da popraviš tehniku i radiš ispravno jer je b press osnovna vezba za grudi ili da radiš princip predzamora gde ceš prvo odraditi par serija ukrštanja sajli na krosu pa tek onda na bench. Tako ceš umoriti grudi a neceš umoriti triceps.
Sačuvana
Bavaništanac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 119


« Odgovor #9 poslato: Novembar 14, 2017, 11:04:12 pre podne »

Mozes trenirati kao i do sad, sa tim da napravis dan ili 2 dana pauzu kad odradis sve misicne grupe pa opet krenes ispocetka...i gledaj da drugi deo nedelje bude mnogo manje intenzivniji i manjeg obima...Ako vec zelis na takav nacin da radis...

Hvala,To bi mi odgovaralo tako,znaci pon,uto,sre trening pa cet odmor i opet zatim tri dana pa odmor....
Hocu,probacu tako naredna dva meseca!
HVALA PUNO
Sačuvana
Aleksandra Aranitovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1140


« Odgovor #8 poslato: Novembar 14, 2017, 10:19:52 pre podne »

Mozes trenirati kao i do sad, sa tim da napravis dan ili 2 dana pauzu kad odradis sve misicne grupe pa opet krenes ispocetka...i gledaj da drugi deo nedelje bude mnogo manje intenzivniji i manjeg obima...Ako vec zelis na takav nacin da radis...
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #7 poslato: Novembar 14, 2017, 09:07:07 pre podne »

Sto se samog treninga tice smatram da ako se odredjena misicna partija odradi bas onako ekstremno jako i dobro onda tesko da se ista moze raditi opet iste nedelje.
Naravno ako se uzimaju odredjene stvari za oporavak onda je mogucnost rada iste partije moguca.Sve ipak zavisi od mnogo faktora.
Sačuvana
Bavaništanac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 119


« Odgovor #6 poslato: Novembar 14, 2017, 07:25:02 pre podne »

Što se ishrane tiče 95% sam vegeterijanac,znači jednom-dvaput najviše u mesecu pojedem svinjsko a recimo celo leto nisam ni jednom pojeo.Tek pre neki dan sam jeo mleveno nešto...
Inače i preko cele godine uzimam Omegu,Magnezijum,Cink...
Labaratoriju radim radi sebe i uvek je OK,imao sam jedino ove godine povecane Amilaze al sam uveo i tu surutku od koze tako da sam i nju sveo na minimum a surutka ostala dan-danas po litra dnevno.
Svaki dan na meniju imam ribu,morku u 90% slučaja.Nisam ljubitelj sardina,kad jedem konzerve uzimam tunjevinu,skušu...
Mene zanima iskljucivo ćista mišićna masa,ne bi da dobijama na masi i masti,to iskreno ne bi voleo.Zato i izbegavam neke stvari koje sam procitao da treba jesti ukoliko se radi masa.
Ali uveo bi posle treninga testeninu,pirinac,krompir kuvani.Te tri namernice se razmišljam da uvedem isključivo posle treninga da jedem.
OK kakav je Vaš predlog,kakav bi vaš program nedeljni izgledao?
Da se razumemo ovde sam da bi Mi pomogli,nisam ovde da bi se prepiro i slicno,Vi imate iskustva i spreman sam sve da saslusam.
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #5 poslato: Novembar 14, 2017, 12:33:36 pre podne »

Sve se slazem sa koleginicom Aleksandrom. Koncept ishrane za masu je, visok nivo sa mastima umeren nivo sa proteinima i hidratima. A suplementi ne spečavaju razgradnju mišića ukoliko nije bilo dovoljno oporavka između treninga iste mišićne grupe. Jer naše telo funkcioniše po režimu preživljavanja. Masu telo razvija samo kada se rade veće težine, veći intenzitet koji kida mišić i onda u procesu odmora, koristi elemente hrane koje unesemo (i suplemente) da zakrpi vlakna i poveća ih. A povećava ih tako što uvećava broj mitohondrija u ćeliji mišića koje za sobom povlače formiranje više glikogena i tečnosti i mi izgledamo već i u žargonu kažemo da dobijamo masu.
AKO treniramo ponovo isti mišić dok se gore navedeni proces ne okonča, mišić da bi preživeo, razvija izdržljivost kako bi podneo česte intervale treniranja i ne podiže masu, jer masa nije odgovor da se podnesu česti udari na vlakna, već sposobnost veće kondicije u odnosu to što radiš.
No, ako je suvi početnik u pitanju, par nedelja i da radi po tom planu koji si naveo, imaće neki pomak blagi, ali posle mesec dva, neće se maknuti dalje po pitanju mase.
Dakle treba ti precizniji ilogičnij plan. Volju i želju vidimda imaš i to je ok :) ali iznad svih nas je priroda i mora je razumemo.
Sačuvana
Aleksandra Aranitovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1140


« Odgovor #4 poslato: Novembar 13, 2017, 10:18:09 posle podne »

Suplementacija je dodatak ishrani, ako nemas sredjenu ishranu rezultata nece ni biti. Bez obzira koliko puta pio protein.
A sto se tice treninga, previse je da odradis celo telo 2x u 6 dana!
Sačuvana
Bavaništanac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 119


« Odgovor #3 poslato: Novembar 13, 2017, 05:29:24 posle podne »

Pozdrav!
Noge teško da mogu dva puta u nedelji da se odrade kvalitetno. Posebno ako želiš masu 2x nedeljno neku partiju da radiš samo će "izgoriš" mišić usled preobimnog rada. Isto to važi i za grudi i ramena. Znam da želiš masu, ali 2x nedeljno posle dva dana razlike ista mišićna grupa neće dati rezultate. Posebno ne masu. Barem 4-7 dana treba da je razmak. Opet zavisi koliko dugo ideš u teretanu? Koliko imaš iskustva? Kakva ti je tehnika?

Hvala na odgovoru!

Ovo mi je treca sezona u teretani,s tim sto leti ne treniram jer radim u Šumi kao drvoseča pa mi teretane nisu baš blizu  :D
Danas sam krenuo da "vatam" sezonu altivno,mesec dana zadnjih sam ulazio u formu.S tim što sam ove godine imao težu povredu ingvinalnih kanala pa sam neka 3 meseca preležao jer sam ih
isteglio,raširio u šumi noseči trupce,što se kaže na Srpskom isteglio sam jaja  ;D
E sad svake sezone uzimam i suplimente iz PanSporta pa teško da može to tek tako da "izgori".
Prve sezone sam pio Power Protein,druge Power Isolat i uzimo sam uz njih BCAA obavezno.
Ove sezone sam rešio da promenim protein i opet od PanSporta sam naručio 100% Whey Protein Professional ali još se nisam odlučio koje BCAA da uzmem,verovatno cu opet da menjam kao protein.
Stim što ću prvi mesec da guram čist protein pa sledeći udaram uz njega BCAA,takav mi plan za sad.
Ne vidim problem u dužini odmora,grudi radim primera ponedeljkom i cetvrtkom a izmedju imam pauzu da se misici odmore dva dobra dana.
Sto se nogu tice,zbog povrede ne verujem da cu raditi sa kilazama jer se bojim moguceg vracanja bola izmedju nogu,tako da ce to biti vise laksi treninzi sa slabim kilazama.
Mene zanima,konkretno jer ovakav plan ima perspektivu il bi u njemu nešto trebalo promenuti konkretno?
I DA NAPOMENEM do sad sam pio protein samo posle treninga,jedan dozer al od sad i to menjam pa cu ga piti čim se probudim ujutru i posle treninga.Znaci 2x dnevno cu ga piti pa da vidim sta ce se desiti i da li ce se desiti nesto drugacije nego kad se pije 1x dnevno posle treninga samo.Al aj ovo je Srbija pa zato ljudi i piju samo 1x dnevno jer je ekonomicnije a rezultati manji,e sad idem na to da bude ta sumplimentacija bolje iskoriscena 2x dnevno pa da vidimo
« Poslednja izmena: Novembar 13, 2017, 07:23:05 posle podne od strane Bavaništanac » Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #2 poslato: Novembar 13, 2017, 04:23:17 posle podne »

Pozdrav!
Noge teško da mogu dva puta u nedelji da se odrade kvalitetno. Posebno ako želiš masu 2x nedeljno neku partiju da radiš samo će "izgoriš" mišić usled preobimnog rada. Isto to važi i za grudi i ramena. Znam da želiš masu, ali 2x nedeljno posle dva dana razlike ista mišićna grupa neće dati rezultate. Posebno ne masu. Barem 4-7 dana treba da je razmak. Opet zavisi koliko dugo ideš u teretanu? Koliko imaš iskustva? Kakva ti je tehnika?
Sačuvana
Bavaništanac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 119


« Odgovor #1 poslato: Novembar 11, 2017, 05:26:30 posle podne »

Drugari treba mi pomoc oko plana treninga,pa me zanima da li moze jedan plan i ovako da se upakuje i da da rezultate.Cilj mi je povecanje misicne mase na grudima.
Ponedeljak-Grudi i Ramena
Utorak-Ledja i ruke komplet biceps i triceps
Sreda-Noge
Cetrvtak-Grudi i Ramena
Petak-Ledja i ruke komplet
Subota-Noge
NEDELJA ODMOR

Takodje ne bi da menjam Grudi i Ramena posto su oni povezani a za ostalo me zanima sta menjati i kako upakovati.Hvala
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.104 sekundi sa 18 upita.