TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 03:26:25 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kreatin  (Pročitano 3864 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Novembar 15, 2017, 11:32:12 posle podne »

Ovaj rezim ishrane ce morati da trpi izmene...

Jaja mozes skuvati naredno vece, oljustiti i staviti u friz, odmah po buđenju uz ovsene konzumirati...BEZ IZGOVORA, REŠENJA UVEK IMA, AKO JE ORGANIZACIJA DOBRA!

Daj uz tu tunjevinu i salatu od vlaknastog povrća...( i to se može blagovremeno pripremiti i poneti od kuće)...

Galete + voće = promašaj...po koja voćka između obroka je ok, ali da veličina porcije voća bude onolika koliko može stati u šaku...( akcenat na low-carb voće - citrusi, jagodasto voće- berries, jabuke, breskve...)

Obrok 16h...nije isto salata ili krompiri, nije isto vlaknasto i skorbasto povrće - ubaci oba!

Što se mene tiče vezano za obrok ( kad je druga smena)  bolje uzeti pre počinka psoniji sir + orašaste plodove!

Ajmo čitanje, jer osnove nisu savladane...

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-pocetnike

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane

I koliki je ciljani unos proteina, hidrata, masti?
Sačuvana
Stefan975
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 64

« Odgovor #5 poslato: Novembar 15, 2017, 10:59:47 posle podne »

E da sto se tice ishrane od nedavno sam poceo da praktikujem ovaj rezim. Zeznuto mi je malo jer jedne sedmice radim prvu smenu , pa drugu i tako u krug.
Kada sam 1 smena :
Ujutro oko 7h ovsene + merica wheya sa njima zajedno jer cesto nemam vremena da skuvam ili isprzim jaje i slicno.
u 10 h je prva pauza na poslu : Tunjevina + jogurt najcesce , nekada piletina u lepinji .
u 13 h je druga pauza  .. Pirincane galete + jabuka ili mandarine
oko 16 h jedem piletinu ili neko drugo meso + salata ili peceni krompiri
od 17 do 18h trening odmah posle treninga merica wheya
Oko 20h skuvam jaja koje jedem sa sirom obicno.
Kada sam 2 smena na poslu.
8h prvi obrok 4 jaja + 4 kasike ovsenih + jogurt
10 od 11 h trening posle treninga merica wheya
oko 12 ili 1 drugi obrok piletina ili neko drugo meso plus salata ili krompir
Na poslu je prva pauza u 17h ,tada opet najcesce jedem tunjevinu + jogrut
U 20 h je druga pauza opet neko voce + pirincani galeti
Kuci stizem oko pola 11 , e sada me ovde zanima da li mogu da popijem mericu wheya pre spavanja ili da jedem sir + jaja ili neka druga kombinacija (posto je ipak malo kasnije uvece pa ne mogu da odlucim).  I jos ako ti nije tesko da mi napises koja je hrana bogata dobrim ugljenim hidratima,  bilo to voce ili nesto drugo.
« Poslednja izmena: Novembar 15, 2017, 11:27:59 posle podne od strane Stefan975 » Sačuvana
Stefan975
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 64

« Odgovor #4 poslato: Novembar 15, 2017, 10:29:11 posle podne »

Kako doziram ako uzmem kapsule, posto vidim da ima ova faza punjenja, pa faza u kojoj se uzima samo pred trening.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: Novembar 15, 2017, 10:18:26 posle podne »

Što bi čitao po netu kad i na našem sajtu imaš detaljno o kreatinu, od doziranja, neželjenih efekata do upotrebne moći istog... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/nekoliko-stvari-o-kreatinu-koje-vam-se-precutkuju

Kao što reče kolega Stamen, "pravilno doziranje", kvalitetna ishrana, bez ekcesa sa unosom dekstroze uz kreatin( koja i nije potrebna), adekvatan unos vode = manje problema sa "kreatinskom nadutošću"...bar kada je monohidrat u pitanju...
« Poslednja izmena: Novembar 15, 2017, 10:20:21 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Stamen Randjelovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3698


« Odgovor #2 poslato: Novembar 15, 2017, 09:34:19 posle podne »

Mozes slobodno da krenes sa uzimanjem kreatina i ne treba da se bojis da ce da te zavodeni kako neki ljudi pogresno misle. Zavodeni te losa ishrana prepuna losih ugljenih hidrata. On ce ti dati jos snage i izdrzljivosti za kvalitetniji trening a samim tim ces potrositi vise kalorija i to ce ti pomoci da oblikujes telo kako zelis. Pansport ima u svojoj ponudi i proizvode od Americke firme San i to monohidrat i kreatin u kapsulama Ph modifikovan. Moja ti je preporuka da uzmes jedan od ta dva kreatina u zavisnosti da li vise volis monohidrat ili kapsule.
Sačuvana
Stefan975
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 64

« Odgovor #1 poslato: Novembar 15, 2017, 05:45:26 posle podne »

Ja treniram oko 3 meseca,  od pre neki dan sam ubacio proteine cisto da nadomestim sto ne mogu hranom, citao sam nesto o kreatinu po netu i deluje mi kao dobar suplement. Moje pitanje je da li ga uzeti ili ne, posto sam ja da kazemo skoro dostigao kilazu koju zelim 185 cm 92kg  pa bi da krenem u oblikovanje misicne mase intezivnije. Pa cisto da pitam vas za misljenje. 
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.236 sekundi sa 17 upita.