TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 12:47:29 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Optimum Nutrition kombinacija suplemenata  (Pročitano 4188 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #30 poslato: Jun 07, 2018, 10:35:42 posle podne »

Delovaće sigurno...tako da sa Natrol Melatoninom nema greške

Opet kažem oprezno sa stimulansima!
Sačuvana
shomi22
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22

« Odgovor #29 poslato: Jun 07, 2018, 09:41:57 posle podne »

Hvala, odoh sutra u PS da kupim i da probam, pa ako bude delovao biće super.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #28 poslato: Jun 07, 2018, 12:04:09 pre podne »

Može Natrolov, time release( sa vitaminom B6)...mada u "inozemstvu" ima čak i varijanti u spreju( sublingvalno, bolja apsorpcija)...uvek se drži renomiranih proizvođača i greške nema...

Sačuvana
shomi22
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22

« Odgovor #27 poslato: Jun 06, 2018, 08:47:34 posle podne »

Kaži mi druže gde i koji melatonin da kupim? Daj neku preporuku.  Ne brini za pritisak, u normali je i sa i bez NO reaktora, ne deluje to baš na mene kao na nekog drugog, a uostalom popijem samo jednu dozu pre treninga. Nekad sam pio dosta kafe i nikada nisam imao problema da zaspim, jednostavno kažu da te kafa drži budnim, kod mene nema baš ama nikakvog efekta, nikada nisam osetio njeno dejstvo, pio sam je samo zbog cigara, nekako se uklapalo. Sada, kada više ne pušim, popijem jednu veliku šolju od 2dl ujutru i to mi je doza za ceo dan. Naravno gustiram je od 9:00 do 12:00, pijem je i hladnu. Inače ovaj Optimumov PreWorkout koliko sam o njemu čitao, ne spada u neki jači, kakvih inače ima, a i sve suplemente kupujem od Optimum Nutrition-a zato što imam dobru cenu u Engleskoj, a i daju mi neke popuste na veću kupovinu, tipa na potrošenih svakih 50GBP otvori se opcija da izaberem nešto gratis, ili popust od 30-50% na neki sledeći proizvod koji dodam u korpu. I kad nakupim za recimo 200e dobijem oko 50e popusta, što nije zanemarljivo pa sam zbog toga izabrao ovu gomilu suplemenata. Zato sam i uzeo Amino Energy, koji startno nisam planirao da kupim, al dadoše ga upola cene i završi kod mene.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #26 poslato: Jun 06, 2018, 04:38:15 posle podne »

Kod "problema" sa snom, dobar izbor uz ZMA je i melatonin( preporuka za uzimanje od 2-4 nedelje, 1-3 tablete od 1mg 30 min pre počinka, može se uzimati i uz obrok)...isto tako i taurin može pomoći( 2000 mg "na prazan želudac" pre počinka)...

Uvek se pridržavati savet kardiologa...

Inače, bio bih jako oprezan kod konzumacije NO-reaktora( stimulativni sastojci) i lekova za pritisak( sad bacih temu na prethodne postove, poodoavno smo pisali, pa da se prisetimo)...

Oprezno!!!
Sačuvana
shomi22
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22

« Odgovor #25 poslato: Jun 06, 2018, 10:50:03 pre podne »

Gde se dotače sna. Iskreno, spavam u proseku 6-7 sati dnevno i to sigurno poslednjih 20-ak godina. Nemam naviku da spavam popodne, čak i slučajevima kada sam mrtav umoran, jednostavno kako ja uvek kažem u šali kad me pitaju da li dremnem po podne: "ja ne spavam ni noću, a kamoli danju". Ne mogu da se baš pohvalim snom, zato sam prvenstveno i uzeo ovaj ZMA, zbog kvalitetnijeg sna.
Što se rezultata krvne slike tiče, perfektni su, bukvalno mogu moju krvnu sliku da okače na medicinskom fakultetu da studenti uče kakva treba da bude krvna, hahaha, šalim se, ali uvek je bila dobra. Ranije sam imao samo malo povećane trigliceride, dok je masnoća u mojim najmasnijim danima bila u granicama normale. Krvni pritisak sada je OK, doduše pijem lekove, ali minimalne doze, jer kako mi je kardiolog rekao ne smem da pretanem, ipak sam ih pio 20 godina. Inače bio sam ko kardiologa pre 2 meseca, radio EKG, ulltrazvuk srca, test opterećenja sve perfektno, hvala bogu.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #24 poslato: Jun 06, 2018, 07:04:05 pre podne »

Svakako da je najbitnije da si ti lično zadovoljan napretkom...samo kažem, ja bih akcentovao na dobro formulisanom treningu sa opterećenjem...svakako da i kardio ima benefita, ali opet sebe ne bih mogao da zamislim da mi ceo trening prođe u hodanju na traci...  ;)

Kako neko reče, ja ne radim kardio, samo intenzivnije vežbam sa tegovima ;)

Nadam se da je i zdravlje ok, da se redovno kontroliše "krv i urin"...kvalitetan san?!
Sačuvana
shomi22
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22

« Odgovor #23 poslato: Jun 05, 2018, 08:12:59 posle podne »

Hvala Slaviša,
sve sam razumeo, Amino energy ću onda piti u danima odmora jednu dozu dnevno, ovo ostalo ću iskombinovati i dozirati onako kako si napisao.
Što se treninga tiče, za sada mi vreme ne dozvoljava da treniram intezivnije, a s obzirom da i ta tri dana odradim svaki put prekoračujući svoje granice, dakle do otkaza, dobro mi dođe odmor. Iskreno, ili mi se bar čini, mišići ozbiljno rastu. Možda bih mogao taj četvrti da ubacim vikendom, al nekako volim taj vikend da iskoristim za druge aktivnosti. Ipak sam ja rekreativac. Što se kolega iz PS tima tiče, svako mišljenje je dobrodošlo. :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #22 poslato: Jun 04, 2018, 04:22:00 posle podne »

Khm, Khm...pa mi smo dali veće neke smernice oko načina uzimanja BCAA, whey, kazeina, omega-3...

Pomenuti vitaminsko-mineralni kompleks, jasno stoji u uputstvu proizvođača 3 dnevno uz obrok...ili čak se može podeliti uz obroke...

ZMA - 3 kapsule dnevno, pre spavanje...trebalo bi ZMA "odvojiti" od kazeina, ako se konzumira pre počinka...npr. 30 min pre kazeina ZMA, pa kazein i spavanje...

Ne vidim poentu uzimanja i AMINO ENERGY i PREWOROUT? Ja bih u pauzi od PREWORKOUT uzimao AMINO ENERGY...

Kreatin uzimati 5 gr pre i 5 gr posle treninga( 6-8 nedelja u danima odmora 5 gr dnevno)...s obzirom da PREWOROUT već sadrži kreatin, dok traje uzimanje istog samo 5 gr posle treninga...

Detaljnije o kreatinu...
https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/nekoliko-stvari-o-kreatinu-koje-vam-se-precutkuju

Malo je ovde poviše suplemenata da bi tako lako mogli sve da ispišemo i sl., tako da ako ima dodatnih pitanja izvoli...ja bih dodao bar još jedan ili dva treninga sa opterećenjem, a taj kardio niskog intenzitet bih dodao posle treninga sa opterećenjem oko 20 min, 2-3 puta nedeljno...naravno, sve zavisi kako su i treninzi uklopljeni...sigurno će i ostale kolege iz PS tima dati svoje mišljenje po ovim pitanjima...

Sačuvana
shomi22
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22

« Odgovor #21 poslato: Jun 03, 2018, 12:28:48 posle podne »

Dakle, od moje poslednje poruke prošlo je 6 meseci, mukotrpno se radilo, maksimalno kvalitetno se jelo, tako da ni rezultati nisu izostali. U međuvremenu sam uspeo da skinem kilažu na 93kg, a s obzirom da sam sam sebi izgledao kao osušeni bakalar (na moju visinu od 192cm), tj. na grudima mi je ostala samo koža - bez mišića, ruke su se stanjile, noge, dupe takođe, dok je stomak, naravno malo ostao (oko 2cm sala na njemu), tako da smo to mršavljenje stopirali i prešli da radimo na masi, negde od početka januara. Promenjen kompletno način ishrane u skladu sa planom za dobijanje kvalitetne mišićne mase i do današnjeg dana mišići značajno porasli - sada sam na 99kg. Prezadovoljan sam!
Takođe dopunio sam svoju kolekciju suplemenatata pre oko nedelju dana (stigla isporuka iz engleske), pa bih Vas zamolio, prvenstveno Slavišu, da mi posloži šta kada, koliko i u koje vreme je najbolje da pijem. Napomenuću da ustajem oko 8:00, trening mi je 3 puta nedeljno - MASA, i 2 puta nedeljno - KARDIO niskog inteziteta, na spavanje idem oko 24:00.
U prilogu su slike od suplemenata koje imam sa nutretivnom specifikacijom. Hvala unapred.
Sačuvana
shomi22
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22

« Odgovor #20 poslato: Novembar 23, 2017, 06:13:23 posle podne »

Poštovani Slaviša, hvala na nesebičnim odgovorima.

Kafu oduvek pijem a pritisak sam uz lekove držao u normali sa svom tom kafom godinama.
Još uvek pijem lekove, ali pola doze od pre mesec dana, pošto je sad dosta niži, donji spadne na 70 uveče, što ranije nije bilo moguće - bio je bar 85-90 uveče. Rečeno mi je da ne smem da prestanem sa lekovima odjednom.

Plan ishrane sam dobio od trenera (super je i veoma predan svom poslu za razliku od nekih, bar tako mislim, a kad su došli i rezultati, ubeđen sam u to), naravno odštampan i držim ga se, uostalom s obzirom da sam skinuo 20kg za 3 meseca, radi posao. Sada su detalji u pitanju, što koliko kapiram takođe znači, pogotovo od Vas koji ste lekar i zaista mi je važno stručno mišljenje, hvala Vam još jednom.

Ovde sam prvenstveno postavio pitanje o doziranju suplemenata i kad koji da pijem, ali tema se proširila (ishrana, zdravlje...), naravno u pozitivnom smislu, i od srca Vam hvala i na tome, mnogo mi znači.

AC definitivno ostavljam, izgleda da je to neka zeznuta hemija. :o Posle ovoliko upozorenja, bogami nije naivno, zdravlje mi je ipak najbitnije. ???
Sad sam i preplašen, a koliko vidim ti sagorevači nisu baš najsjajnije rešenje, sve može i bez njih, vrhunska ishrana je majka Mara... ima tu stimulansa... svega, koji ne daj bože da mi poremete vitalne funkcije u organizmu... nisu vredni korišćenja.  :'(

Lenj nisam, pročitao sam mnogo toga, pa i ovo, sećam se, ali ne mogu baš sve da upamtim. ;)
Pročitaću ponovo.

Pozdrav








Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #19 poslato: Novembar 23, 2017, 03:19:26 posle podne »

A jesi li pratio krvni pritisak, sve to vreme"uzimanja kafe" i sl.

Ali ti idalje piješ lekove za pritisak? Zar ne? Upozorenje o mogućim interakcijama si dobio, tako da postupi kako misliš da treba...

Izvini, ali za koje usluge plaćaš personalnog trenera? Za podešavenje nagiba na traci ili i za plan ishrane...?

To što nisi vičan "nutritivnoj matematici"...moj odgovor na to je - sve se može naučiti! Naše je da damo neke smernice, a ostalo je na tebi...

Evo i primera...

Većina vrhunskih rekreativaca i amatera, kao i onih sa profesionalnim pretenzijama, u veštini „vajanja sopstvenog tela“, govore o tri blisko povezana pristupa procesu skidanja masnih naslaga. To su zapravo 3 "dijete" koje mnogi lančano povezuju, a to su:

- Rotacije ugljenih hidrata - u toku nedelje, svaki dan imamo različit unos ugljenih hidrata, u zavisnosti od dana treninga i odmora, unos hidrata može biti različit npr. 50 - 100 - 150 - 50- 100 - 150 - 200 (grama hidrata na dnevnom nivou). Dan odmora je dan sa visokim unosom. Mada su u osnovi rotacija tri vrste dnevnog ugljeno-hidratnog unosa – dan sa visokim unosom hidrata, dan sa niskim unosom i dan sa minimalanim unosom ili eventualno „nula hidrata“.

- Low carb dijeta - samo ime kaže, u toku nedelje svaki dan imamo veoma nizak unos ugljenih hidrata( low carb voće i vlaknasto povrće), npr. 50-100 g i nedeljom punjenje, obično od 300 i više grama, u zavisnosti od potreba.

- Keto dijeta - dijeta koja se zasniva na visokom unosu masti, umerenom unosu proteina( zbog glikoneogeneze), bez ugljenih hidrata( negde se pominje cifra ispod 50 g hidrata), osim vlaknastih izvora istih(povrće),dani punjenja su „blaži“...tzv. dijeta za kraj.

Obično većina „dijet kuru“ počne sa rotacijama, i onda se sukcesivno pređe na rigorozniju low-carb i/ili keto-dijetu...  ;) U osnovi svega je naravno rastući, ali odmeren kalorijski deficit( 500-1000 kCal u odnosu na TDEE)...

Popričaj sa trenerom i na tu temu...a u drugim delovima našeg foruma imaš čak i šeme plana ishrane ili već gotove obroke...sve je dostupno i transparentno, samo treba "listati"...a tu je i naša tekstoteka, ajmo čitanje!

Lenjost ne tolerišemo!

O mastima... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/masti-u-ishrani-istine-i-zablude

I ne zaboravi, osnovu svakog tvog obroka čine proteini( visoke biološke vrednosti) uz dodatak ugljenih hidrata ili zdravih masti u zavisnosti od doba dana i tajminga treninga...
Sačuvana
shomi22
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22

« Odgovor #18 poslato: Novembar 23, 2017, 10:49:06 pre podne »

Ja sam zato i postavio predhodno pitanje, koje se odnosi da li je dobro razmislio pre kupovine suplemenata i uzeo u obzir cilj, trenutnu ishranu i moguća ogranicenja kao na primer ovo sto si ti naveo oko lekova za pritisak.
Pa sad, koliko sam istraživao i čitao, najviše na ovom Vašem forumu, mislim da sve ovo što sam kupio bi trebalo da bude to u vezi suplemenata što će ispuniti moj cilj... možda sam negde i pogrešio, ispravite me ako jesam.
Jedino taj AC, on je nahvaljen maksimalno - legalno se prodaje svuda u inostranstvu, zamerke su mu bile na veliku količinu kofeina, ali s obzirom da inače pijem mnogo kafe (i previše) dnevno i nikada mi nije smetala, čak i kad je popijem pred spavanje zaspem ko jagnje, jednostavno nisam od onih na koje ima efekat.. ne znam. Što se pritiska tiče sada je OK, imao sam ga, kao što rekoh u jednom od prethodnih postova, dok nisam skinuo 20kg, sad uz trening i ishranu sam ga doveo u normalu, realno drži se u granicama. Ostale lekove niti sam pio niti pijem.
Mogu da probam AC, par kesica, pa da vidim da li ću osetiti neku promenu u organizmu, I da Vas obaveštavam, pa ako nečega sumnjivog bude da odustanem, šta mislite o tome?
Sačuvana
shomi22
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22

« Odgovor #17 poslato: Novembar 23, 2017, 10:34:31 pre podne »

I da...

@shomi22

Obrati pažnju na unos masti, jer ipak osnovno "geslo" svih dijeta koje provereno rade je - dovoljno nisko sa hidratima, umereno da proteinima, dovoljno visoko sa mastima...dakle, pomnije isprati unos zdravih masti...ne zaboravi da ta šaka oraha, lešnika, badema ima oko 15 gr (zdravih)masti...

Nisam baš vičan toj matematici u gr, kCal... itd, pa mi reci najprostije, šta da jedem uz obroke I koliko da povećam taj unos masti na neku vrednost koja je OK. Svakako, u principu, znaš šta jedem, pa kako da iskombinujem, šta da dodam... daj mi par primera.
Sačuvana
shomi22
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22

« Odgovor #16 poslato: Novembar 23, 2017, 10:31:04 pre podne »

Čitao sam predhodne postove i nisam nigde nasao ( mozda mi je i promalklo jer je bilo i duzih postova) zbog kog cilja i sa kojim razlogom si kupio bas ovu kombinaciju suplemenata ?
Cilj je da I dalje mršavim, a da smanjim gubitak mišićne mase, jer ideja je da svučem što više masnoća (recimo da siđem na 90kg, a onda da počnem sa nabacivanjem mišića i da konačno budem negde na 95kg sa što manjim stomakom - jednogodišnji plan (doduše već se dosta smanjio - sa dve medicinske lopte na rukometnu).
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.076 sekundi sa 18 upita.