TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394257 Teme od strane 25002 Članovi Poslednji član: lazic037

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 19, 2024, 04:44:34 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Koliko puta jesti na dan ?  (Pročitano 2966 puta)
Stefan975
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 64

« Odgovor #13 poslato: Novembar 27, 2017, 05:46:27 posle podne »

I ja inace ne treniram neki dugi vremenski period jos uvek sam u nekoj fazi oblikovanja tela. Da li to znaci da na primer grudi radim ponedeljak pa petak pa utorak itd. Jer sam se ja do sada vodio nekom logikom 2 dana radim 1 odmaram pa u krug. Da li moze biti kontraproduktivno ukoliko radim grudi na primer svaki 3 dan.
« Poslednja izmena: Novembar 27, 2017, 08:03:44 posle podne od strane Stefan975 » Sačuvana
Stefan975
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 64

« Odgovor #12 poslato: Novembar 27, 2017, 05:11:36 posle podne »

Ja svaki dan predjem po 10+ km. Inace pecem krompire kada sam kod kuce normalno.  Valja li uvece u 10 jesti sir + orascaste?  I da li da radim ledja bicpes-grudi triceps?  Sto se vezbi tice : ravni bench 6-7 serija po 10 ponavljanja,  kosi bench 3-4 serije isto po 10, razvlacenje bucicama isto kao kosi, potisci na masini 3-4 serije(to za grudi na primer) .  koliko shvatam grudi treba raditi ponedeljak pa petak?  Ja sam pre radio grudi + biceps,  pa ledja + triceps,  noge pa dan pauze pa opet u krug.
« Poslednja izmena: Novembar 27, 2017, 05:22:01 posle podne od strane Stefan975 » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #11 poslato: Novembar 27, 2017, 03:25:46 posle podne »

Pomfrit?

Što ne probaš pečen krompir...može ga bez trunke masti ispeći u pica pekaču, ili u rerni( pek papir)...bez pomfrita i prženja na "zejtinu"...

Na ovo meniju ne vidim dovoljno zdravih masti...ili se varam? Vrati se na parolu iz prethodnog posta "...dovoljno visoko sa mastima"...

Kakvo povrće u obroku pre počinka? Bolje dodaj orašaste plodove...



« Poslednja izmena: Novembar 27, 2017, 03:34:25 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #10 poslato: Novembar 27, 2017, 03:06:52 posle podne »

Nema potrebe velike misicne partije raditi 2x sedmicno. Eventualno, rotacija posle 4 dana. Koliko serija i ponavljanja u proseku radis? Planiras da krenes noge da radis?Obavezno.  Za njih poseban ceo trening se treba posvetiti u nedelji.
Kario kao setnja u toku dana...nedovoljno adekvatno. 1-2x nedeljno ubaciti HIIT trening.
Sačuvana
Milan95
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #9 poslato: Novembar 27, 2017, 12:28:18 posle podne »

Trening je sledeci :
Grudi + biceps 2 puta u sedmici (razmak izmedju treninga 3 dana ) Inace ovde sam mislio da promenim ledja i biceps.Posto biceps vec radi dok radim veslanje i slicno pa bi na kraju treninga mogao jos 2 vezbe da odradim samo za bucpes.
Ledja + triceps 2 pta u sedmici 
Noge i planram da ubacim ramena takodje 2 puta
Kardio ako stignem ili ako sma raspolozen posto se dosta krecem preko dana predjem i po 10 kilometara dnevno.
Trudim se da unesem 1.5-2g proteina po kg , oko 2 g uh po kg , sto se masti tice (korsitim domacu mast u vrlo malim kolicinama i ne stalno ) + domaci sir , kada njih ne koristim pojedem 50-100 grama kikirikija .
Evo od jutros  :
u 9h dorucak : palacinka od ovsenih + jaja
u 11 trening
Posle treninga whey + kreatin
u 1 cu sada da prizim piletinu + pirinac
na posao idem u 3 do 10
na poslu je pauza u 17 h ide piletina + neka salata i mozda par pomfrita.
E sada za veceru ne znam da li mi je kasno da u 10 jedem sir i neko povrce ? (100 grama domaceg nemasnog sira )

« Poslednja izmena: Novembar 27, 2017, 12:38:56 posle podne od strane Milan95 » Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #8 poslato: Novembar 27, 2017, 09:07:01 pre podne »

MCT  :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Novembar 26, 2017, 11:29:03 posle podne »

Neko bi rekao da mu fale masti  ;)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #6 poslato: Novembar 26, 2017, 10:16:46 posle podne »

U obroku pre treninga ti fale uh( pirinač, krompir...) :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Novembar 26, 2017, 07:12:43 posle podne »

A koliko dugo vežbaš? Nadam se da si svestan da rezultati ne nastaju preko noći, a i da bi uvideo da li je neki sistem ishrane, treninga "ok"( čitaj delotvoran) potrebno je da prođu bar mesec-dva...

Što se ishrane tiče plan se bazira na potrebama - za proteinima, hidratima, mastima na dnevnom nivou korigovano za odgovarajući kal. deficit u ovom slučaju...osnovno pravilo je dovoljno nisko sa hidratima, dovoljno visoko sa mastima, umereno sa proteinima...

Dakle, moje pitanje će biti koliki ti je ciljani unos proteina, hidrata, masti( barem okvirno)...?

4-6 obroka je ok  ;)
Sačuvana
Stamen Randjelovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3698


« Odgovor #4 poslato: Novembar 26, 2017, 06:43:18 posle podne »

Kazi  nam koliko puta i kako treniras? Ako za ta 4 obroka uneses adekvatnu količinu proteina,uh i masti onda je taj broj obroka sasvim dovoljan.
Sačuvana
Milan95
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #3 poslato: Novembar 26, 2017, 04:07:24 posle podne »

Ja imam 92 kg na 186 .. Cilj mi je da izgubim jos neki kilogram , i da oblikujem telo svakako (sto sam vec poceo da radim ) na primer ruke su mi velike , grudi sam oblikovao donekle ali problem je stomak za sada :D Tako da je cilj da skinem neki kilogram ali da ne izgubim misicnu masu .
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #2 poslato: Novembar 26, 2017, 03:48:49 posle podne »

Pozdrav!
A koji ti je cilj koji imas s ishranom?
Sačuvana
Milan95
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #1 poslato: Novembar 26, 2017, 01:48:18 posle podne »

Da li je dovoljno jesti 4 puta na dan ? Toliko ja postizem zbog obaveza i svega.
Dorucak : Obucno ovsene + jaja
Rucak : Neko nemasno meso + krompir + pasta (zavisi )
2h pre treninga : Opet piletina i neka salata :
whey protein posle treninga .
Vecera :Kuvana jaja + nemasni sir+ salata
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.089 sekundi sa 17 upita.