TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 08:18:51 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Potrebna pomoc  (Pročitano 3542 puta)
Bavaništanac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 119


« Odgovor #20 poslato: Novembar 26, 2017, 12:34:54 posle podne »

Kako je izgledao prethodni trening program ?

Kazem 1 dan Grudi i Ramena 2 dan Ledja i ruke i 3 dan Noge i stomak pa 4 dan odmaram
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #19 poslato: Novembar 26, 2017, 12:12:52 posle podne »

Kako je izgledao prethodni trening program ?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #18 poslato: Novembar 26, 2017, 12:12:21 posle podne »

Tebi biceps i triceps rade i kod treninga grudi/ledja pa samim tim su aktivni 4x nedeljno i nemaju vremena da e kvalitetno oporave.
Sačuvana
Bavaništanac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 119


« Odgovor #17 poslato: Novembar 26, 2017, 08:19:56 pre podne »

Kao što se Slaviša napisao, posle faze punjenja po 5g pre i posle treninga, posle treninga mozes zajedno sa proteinom.
Što se tiče treninga meni se ne dopada ovaj pristup treningu, nemas dovoljno odmora izmedju treninga istih misicnih grupa.

36 sati odmora postoji izmedju vezbi.S tim sto opet kazem prvi deo nedelje radim intezivno,primera bendz radim ponedeljkom 7 serija (2 zagrevanje i 5 radnih) a cetvrtkom bi radio 5 serija lakseg inteziteta sa nekih 70%,ovo je primer kako sam zamislio.Odmor takodje bi imao vikendom dva dana...
Il pak mislis da bi bolje rezultate ostvario programom sto sam radio do sad?
1 dan grudi i ramena
2 dan ledja i ruke komplet
3 dan noge i stomak
4 dan odmor

Stim ako bi nastavio taj stari program da li bi bilo dobro  posto mi ode mnogo vremena u delu ledja i ruku da razdvojim biceps i triceps i da jedno od ta dva ubacim u delu kad radim noge i sta da ubacim,posto tu kad radim noge imam lufta u vremenu.Razmisljao sam se ldja i biceps a noge i triceps?I onda imam dan odmora pa radim grudi i ramena pa ne ynam bas kako bi to islo...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #16 poslato: Novembar 25, 2017, 09:41:05 posle podne »

Kao što se Slaviša napisao, posle faze punjenja po 5g pre i posle treninga, posle treninga mozes zajedno sa proteinom.
Što se tiče treninga meni se ne dopada ovaj pristup treningu, nemas dovoljno odmora izmedju treninga istih misicnih grupa.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #15 poslato: Novembar 25, 2017, 04:01:56 posle podne »

O svemu što si sada pitao smo detaljno pisali u drugoj temi čiji si ti bio inicijator, ali da ponovimo, možda najzad bude jasnije  ;D  ::)

5 gr pre i 5 gr posle treninga( danima odmora 5 gr npr. ujutru "na prazan želudac")...pre treninga samo sa vodom, posle treninga možeš ubaciti sa whey proteinom( nekome čak ova kombinacije može izazvati digestivni diskomfor, pa neki uzimaju i odvojeno)...ali pošto je "punjenje moralo"... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/nekoliko-stvari-o-kreatinu-koje-vam-se-precutkuju

Tribulus moja prepororuka 3 x1 uz obroke...

Omega-3, 3-6x1 uz obroke

Imaš dosta proteina na meniju, baš lepo...a odnosi unetog proteina sa mastima, ugljenim hidratima? Ciljani unos proteina, hidrata, masti...barem orijentaciono? A koju "mast" si izbacio? Trans - margarin, zejtin, hidrogenizovanu biljnu mast( ind. prerađena hrana)...?
« Poslednja izmena: Novembar 25, 2017, 04:06:14 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Bavaništanac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 119


« Odgovor #14 poslato: Novembar 25, 2017, 03:11:19 posle podne »

Kako je najbolje da koristim kreatin?
Sad imam Profesional100% protein koj pijem 2x dnevno,Tribulas koj pijem 1 ujutru,Omegu 3 isto ujutru...
Sad ide faza punjenja 5 dana po 5x dnevno,posle nje kako bi bilo najbolje da se odrzava i koliko puta dnevno?
Da li moze zajedno sa proteinom da se izmesa posle treninga il mora odvojeno.
Trening sam izmenuo plan posto mi nije odgovaralo onako kako mi ovde savetovano tri dana pa dan odmor.
Trening mi sad 5x u nedelji i vikend odmaram.Ponedeljak Grudi i Ramena,Utorak Ledja i Ruke komplet,Sreda Noge,Cetvrtak Grudi i Ramena i Petak Ledja i Ruke komplet.
Hrana je dovedena u red i imam dosta proteina u dnevnoj ishrani,jedem po 10 belanaca dnevno plus meso,beli kuvani pasulj ispran,integralni pirinac,tunjevina,ovsene...
Izbacio sam hleb,mast i sve sto steti...
Pijem po 3-4 litre vode dnevno.
Da za plan treninga ovaj drugi deo ce mi bude lakseg inteziteta a prvi tezeg.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #13 poslato: Novembar 25, 2017, 12:34:46 pre podne »

Treningom i ishranom oblikujes i izgradjujes misice, kreatin je odlican suplement koji ce ti pomoci da odradis znatno bolji i kvalitetniji trening tako da je do odlican izbor za tebe i nemas cega da se plasis.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #12 poslato: Novembar 24, 2017, 10:21:08 posle podne »

Suplement( bilo koji) ne oblikuje mišić...a izgradnja zavisi od dovoljne trenažne stimulacije i naravno ishrane koja obezbeđuje najveći deo "gradivnih materija"...a tu je i faktor odmora, hormonskog balansa...

Kreatin-monohidrat kod nekih korisnika može izazvati nadutost, "retenciju vode" koja se vezuje za neadekvatno doziranje, preterivanje sa prostim ugljenim hidratima( dodak dekstroze, kao i izvori iz osnovne ishrane)...mnogi korisnici "nadustost" primećuju prilikom "klasičnog punjenja"( 0,3 gr po kg)...

Probaj sa alkalin verzijom...
Sačuvana
Stamen Randjelovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3698


« Odgovor #11 poslato: Novembar 24, 2017, 09:48:11 posle podne »

Kreatin ne goji i ne povlači vodu ako ti je ishrana kvalitetna tj. sačinjena od proteina,masti i kvalitetnih uh. U zavisnosti od načina i aktivnosti u  životu zavisi ti i količina kalorija pa i između ostalog i količina ugljenih hidrata koje unosis. Što si aktivniji u toku dana i što ti je teži trening(obim,intenzitet...) to ti treba i više uh. Ako nisi toliko aktivan smanji uh pa ćeš smanjiti verovatnoću gojenja. Kreatin je tu da ti poveća snagu i izdržljivost.
« Poslednja izmena: Novembar 24, 2017, 09:49:52 posle podne od strane Stamen Randjelovic » Sačuvana
Bavaništanac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 119


« Odgovor #10 poslato: Novembar 24, 2017, 05:30:33 posle podne »

Manje opsednutosti suplementima...kao doručak dobar izbor mogu biti i jaja + ovsene ili pak jaja + salata od vlaknastog povrća...proteinski suplement je dovoljan samo u pwm...proteinski suplement nije svemoguć, svemoćan...

Ako pak pričamo o idealnoj kombinciji suplemenata "protiv upale" - dobar izbor će biti beta-alanin + kreatin + taurin + citrulin( + BCAA + glutamin)...naravno i magnezijum i kalijum...


Da li Kreatin goji?Meni treba pre svega supliment koj ce mi oblikuje i izgradi misic,pa sam se razmisljao za njega al se bojim da mi ne nabaci visak kila jer ne bi da imam trocifrenu cifru kad stanem na vagu
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #9 poslato: Novembar 19, 2017, 04:25:27 posle podne »

Manje opsednutosti suplementima...kao doručak dobar izbor mogu biti i jaja + ovsene ili pak jaja + salata od vlaknastog povrća...proteinski suplement je dovoljan samo u pwm...proteinski suplement nije svemoguć, svemoćan...

Ako pak pričamo o idealnoj kombinciji suplemenata "protiv upale" - dobar izbor će biti beta-alanin + kreatin + taurin + citrulin( + BCAA + glutamin)...naravno i magnezijum i kalijum...
Sačuvana
Stamen Randjelovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3698


« Odgovor #8 poslato: Novembar 19, 2017, 02:23:50 posle podne »

Meni omiljena kombinacija je 3 ili 4 kuvana jaja, skuvana predhodno vece i ociscena da ne moram ujutru,  100g ovsenih i prstohvat suvog grozdja. Zbog posla cesto ustajem u 5 ujutru pa mi je najlakse sve ovo da pripremim uvece. Ovsene potapam u vodi a grozdje dodam ujutru.
« Poslednja izmena: Novembar 19, 2017, 02:26:01 posle podne od strane Stamen Randjelovic » Sačuvana
Aleksandra Aranitovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1140


« Odgovor #7 poslato: Novembar 19, 2017, 01:45:00 posle podne »

Samo nemoj potpuno dorucak da zamenis sa proteinom...Ubaci ga kao dodatak  :) I kao sto kaze Stamen, dodaj orasaste plodove, jaja, mladi nemasni sir, ...protein neka ti bude dodatak... Samo ovsene i protein nije dovoljno za dorucak...
Sačuvana
Stamen Randjelovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3698


« Odgovor #6 poslato: Novembar 19, 2017, 11:33:42 pre podne »

Nema na cemu
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.091 sekundi sa 18 upita.