TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 02:33:57 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Hrom, pitanje  (Pročitano 1880 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Decembar 31, 2017, 01:40:56 pre podne »

Odvojio bih citruse od ostalih obroka...dakle, po koja voćka između obroka...mada neki od nas imaju i "gorušicu" kada su citrusi "na prazan želudac" u pitanju?

Izbegavaj luk...

Krompir takođe može biti problematičan, ali je pirinač tu...rešenja svakako da ima...  ;)
Sačuvana
vlada1992
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #7 poslato: Decembar 30, 2017, 09:47:22 pre podne »

07.30 : 4 jaja, paradajz, narandza
11.00 : 150 gr pilece belo, 120 gr pirinac, kasika masl., salata
14.00 : 150 gr pilece belo, 120 gr pirinac, kasika masl. salata
17.00 : 150 gr pilece belo, 80 gr pirinac, kasika masl. ili greekos jogurt ponekad
20.00 : 1 merica whey, 40 gr dekstroze, 10 gr bcaa
20.30 : 150 gr pilece belo, 120 gr pirinac, salata
23.00 : pola merice whey, 1 merica kazeina, 30 gr badema

Ove kolicine ove hrane mi ne pravi nikakav problem. Mada cim ubacim 200gr krompira i kad sam u deficitu, stvara problem tokom citavog dana.

Salata je obicno paprika ili paradajz, luk u obroku posle treninga
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Decembar 30, 2017, 12:43:56 pre podne »

A kako ti izgleda dnevni meni po obrocima( sastav obroka, kolicina namirnica i sl.)?

Malo na temu @nadimanja i gasova... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/tabu-teme-podrigivanje-nadimanje-i-gasovi
Sačuvana
vlada1992
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #5 poslato: Decembar 29, 2017, 08:35:08 pre podne »

Nisam imao taj problem kad sam bio mladji ali je zaista nepodnošljivo, budu i bolovi u stomaku a radim u kancelariji i ne mogu da trpim to. Kupus mi npr. ne pravi problem mada ga jedem u manjim kolicinama. Krompir sam pripremao u rerni sa malo vode, ili kuvao sa malo morske soli. Probao sam i batat krompir on mi je pravio još veći problem kao i ovsene pahuljice, integralni pirinac, integralna testenina. Uglavnom jedem samo beli pirinac i belu testeninu ponekad.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Decembar 28, 2017, 11:04:42 posle podne »

Pojedini ugljeni hidrati, npr. melitroza, stahioza i verbaskoza, se ne vare dobro (potpuno) i zbog toga dovode do veće produkcije gasova i su najverovatniji izrok problema. Naime, neke vrste povrća takođe sadrže melitrozu, kao kupus, prokelj, špargla, brokoli i cela zrna nekih žitarica. Zato te namirnice češće izazivaju gasove i nadimanje.

A i mahunarke mogu biti problem, što nije ništa čudno i nepoznato...  ;)

A kako spremaš krompir?

Sačuvana
vlada1992
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #3 poslato: Decembar 28, 2017, 02:27:31 posle podne »

Pročitao sam. Nemam problema sa jetrom i bubrezima i ne koristim nikakve lekove, nisam dijabeticar i ne koristim nsail. Definitivno ću se držati jedne tablete onda, uzimam i Natrol energizer sa prvim obrokom bez UH. Onda ću uzeti tu jednu tabletu hroma sa drugim obrokom. Krompir, pasulj i brokoli mi stvara jako velik problem sa nadimanjem, a voće obično samo 1 narandžu ujutru sa kajganom.

Hvala
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Decembar 28, 2017, 02:07:36 posle podne »

Jedan od ograničavajućih faktora oko doziranja hrom-pikolinatom tiče se stanja bubrega i jetre...tu su i neki lekovi poput kortikosteroida...a i interakcije sa sintetičkim T4, insulinom( dijabetičari), NSAIL( andol, brufen i sl.)...neke preporuke pominju 150-300 mcg dnevno...što se tiče megadoziranja ima podataka o "konzumaciji" oko 1000 mcg dnevno, tretman "high cholesterol"( 8 nedelja, podeljeno u 2 doze dnevno)...

Što se tiče doziranja, obično se "ukupna dnevna doza" deli na 2 uzimanja...većina "korisnika" uzima jednom dnevno, ima istine u "obroku sa hidratima", ali ne bi trebalo ići u krajnost...ne bi trebalo zaboraviti da imamo i namirnice bogate hromom... https://ods.od.nih.gov/factsheets/Chromium-HealthProfessional/

Korisno štivo "o toksičnosti"... https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9562138

Sačuvana
vlada1992
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #1 poslato: Decembar 28, 2017, 10:21:28 pre podne »

Kupio sam nedavno hrom pikolinat od scitec-a. Na kutiji piše jedna uz obrok, mada sam pročitao i čuo da je dobro uneti hrom u svakom obroku sa ugljenih hidratima. Da li je istina? Koje su količine toksične? Imam 4 obroka sa UH trenutno.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.083 sekundi sa 18 upita.