TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 11:27:32 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Da li je dnevni unos dobar za cilj!  (Pročitano 793 puta)
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #11 poslato: Decembar 20, 2021, 07:50:45 posle podne »

U svaki obrok ubaci što više povrća. Recimo narendaš šargarepu, cveklu, celer. Onda za neku užinu šaka badema ili lešnika ili nekog drugog koštunjavog voća. Možeš i više od toga.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #10 poslato: Decembar 20, 2021, 07:25:42 posle podne »

Hvala drug na brzom odgovoru, ovako jedem samo nemoj se smejati ako sam pogresio sa ishranom.
1. obrok- 10 jaja od toga 1 zumance i salta
2. whey sa pola litre mleka
3. trening ( sve je to prepodne)+bcaa
4. 200g piletina+ salata (bez hleba i slicno)
5. whey sa pola litre mleka po drugi put
6. 150-200g ribe
Whey po mogućnosti sa vodom ili u neki smoothi sa nekim voćem ili nekom vrstom ugljenih hidrata npr. Imas jako malo UH. Npr za drugi obrok 30g whey proteina i 50g ovsenih u blender plus omega 3 masti u vidu kapsula (2-3 grama). Umjesto omega 3 masti može takođe kostunjavo voće. Bademi, orasi,lješnici  itd...jednostavno da organizam nesto vari, inace taj whey proleće kroz organizam ako ga ne miksas sa nečim. Konkretno to je dobro nakon treninga, da što prije dodje do misicnih stanica i nahrani iste, ali kao obrok u toku dana i ne baš.

Dakle obavezno obrok prije i nakon treninga da bude ugljenim hidratima. U ovim obrocima poželjno je izbjegavati masti.

Imas i jako malo zdravih masti u ishrani. Moras biti svestan da su masti  ( zdrave masti)jako bitni za sveukupno naše zdravlje a posebno naše hormone. Konkretno kod muškaraca naš libido bukvalno zavisi od unosa masti. Dakle barem 50g masti na dnevnom nivou. To je neki minimum. Kada je u pitanju dijeta sa jako malo UH kao kod tebe, onda možes sa mastima ici puno vise.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #9 poslato: Decembar 20, 2021, 05:40:06 posle podne »

Instant postizanje rezultata baš i nije dobro. Kalorijski unos je sasvim ok, obzirom na kilažu. Bolje je da bude postepenija redukcija nego nagla. Upravo iz tog razloga bi trebalo ishrana da bude raznovrsnija. Moraš da unosiš sve makro i mikronutrijente, ne da se baziraš samo na proteine.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #8 poslato: Decembar 20, 2021, 05:37:48 posle podne »

Ako baš ne možeš da piješ whey sa vodom onda je ok taj procenat masti za mleko, mada možeš probati da kombinuješ, neka bude jedan sa vodom drugi sa mlekom.
Što se ostatka ishrane tiče treba da bude raznovrsnija. U tom pogledu se slažem sa Dušanom i voće i povrće ti jesu neophodni.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #7 poslato: Decembar 20, 2021, 03:01:53 posle podne »

Ne svidja mi se sto nemas ugljrnih hidrata uz rucak na primer. I sto uz veceru imas samo ribu.. Ja bih tu ubacio povrce ili svezu salatu.
Ne vidim voće, ne vidim kostunjavo voce.
Sve mi deluje kao da bi da se dovedes u red za mesec dana, a ovim tempom ce ti organizam ispastati. Iskreno.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #6 poslato: Decembar 20, 2021, 03:00:15 posle podne »

Pre skidanju "kilaze"  whey se pije sa vodom.
Sa jedne strane mi deluje da je puno kalorija u odnosu na samu hranu, a sa druge da ti je to prevelil deficit u odnosu na tvoju trenutnu tezinu.
Sačuvana
DusanMadic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #5 poslato: Decembar 20, 2021, 10:57:30 pre podne »

Cao Anita hvala na odgovoru, nisam naveo da uzimam mleko sa 0,5% masnoce, jel to ok ili postoji nesto sa jos manje masnoce, hvala!
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #4 poslato: Decembar 20, 2021, 10:21:20 pre podne »

Whey može i sa manje mleka ili sa manje masnim mlekom bar.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
DusanMadic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #3 poslato: Decembar 20, 2021, 12:06:44 pre podne »

Hvala drug na brzom odgovoru, ovako jedem samo nemoj se smejati ako sam pogresio sa ishranom.
1. obrok- 10 jaja od toga 1 zumance i salta
2. whey sa pola litre mleka
3. trening ( sve je to prepodne)+bcaa
4. 200g piletina+ salata (bez hleba i slicno)
5. whey sa pola litre mleka po drugi put
6. 150-200g ribe
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #2 poslato: Decembar 19, 2021, 11:49:17 posle podne »

Pozdrav

Napisi po obrocima kako se hranis. Zašto litar mlijeka? Totalno nepotrebno opterecivanje stomaka. Solja ili dvije ajde, ali litar je previše.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
DusanMadic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #1 poslato: Decembar 19, 2021, 11:47:22 posle podne »

Pozdrav drugari, imam dosta viska  >:( >:( >:(
Visok 180cm , tezina 105 Godine27
Vec sam aktivno poceo da vezbam, cilj mi je da smrsam tj da skinem salo i da povecam misice.
E sad pored vezbi koje sam grupisao i sredio u smislu da imam naviku da redovno treniram potrebno je i srediti ishranu.
Sto se nje tice mislim da sam je generalno vec popravio izbacio sve sto ne valja ubacio ono sto sam nasao na forumu da je ok.
Recite mi da li je ovaj dnevni unos ok za cilj koji meni treba. Odprilike svakodnevno sam tu negde
Kcal 1684kcal
Protein 206g
Uh 58,2
Masti 67,3
Odprilike svakodnevno je taj unos, tu su jaja, piletina ili riba, merica whey, salata, mleko svaki dan 1 litar 0,5 masti, ovsene i td......
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 18 upita.