TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394257 Teme od strane 25002 Članovi Poslednji član: lazic037

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 19, 2024, 04:20:47 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Activelab gejner  (Pročitano 1111 puta)
Maksim Trzin
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 946


« Odgovor #8 poslato: Januar 29, 2018, 09:15:56 posle podne »

U prvom postu nije bilo naglašeno da je trening street workout, pod trening sam mislio da je reč o treningu u teretani :D
I ključno u postu je bilo "kupio sam", pa kada je već kupljeno da posavetujem za najbolji tajming korišćenja tih šećera.
U suprotnom bih posavetovao da se ne kupuju gejneri jer retki su ljudi kojima su zaista potrebne extra kalorije na taj način. Lično se bavim bildingom 8 godina i ni jednom nisam kupio gejner, niti ga probao, upravo sam zato pre saveta za korišćenje gejnera sa razlogom pisao o ugljenim hidratima i njihovim izvorima jer je to stavka na koju se treba primarno bazirati.

Odvoji malo vremena i prolistaj linkove koje je Slaviša podelio, mnoge će ti jasnije biti sve :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #7 poslato: Januar 28, 2018, 11:32:47 posle podne »

Slažem se sa Slavišom, trebao bi da počnes sa treninzima u teretani. Koliko vidim medju nabrojanim vezbama nema vezbi za donji deo tela...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Januar 27, 2018, 08:33:06 posle podne »

Ja bih posetio bolje opremljenu teretanu...sw na duge staze neće biti najbolje rešenje za "rast"...

Osnove su iste i za nas koji amaterski pristupamo priči i za profesionalne bb...tako da se okanimo tih "pričica", bolje reći izgovora, ako nismo spremni da se dovoljno posvetimo "priči"...

Ako je problem količina hrane, onda se potrudi da ishranu dopuniš hranom bar onime što je dostupno i lako za pripremu...mislim da to možemo?!

Maxim ti je pomenuo izvore ugljenih hidrata...ne zaboravi da naša ishrana treba da bude dovoljno dobar balans makronutrijenata - proteina, hidrata, masti...

Malo o ishrani... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane

Najlakše je da ti naštancujemo gramažu za korišćenje nekog suplemenata, ali ti nimalo nisi "poželeo" da priču sagledaš globalnije...??? Da malo više znaš, saznaš, naučiš? Gejner je vrhunac?

Gejner možeš i sam napraviti - merica proteinskog suplementa( WPC, npr.) + banana  ;)

Naravno tu su i blendovi( proteinske mešavine) koje u kombinaciji sa hidratima( iz hrane) / zdravim mastima( npr. orašati plodovi) mogu biti zamena obroka...
« Poslednja izmena: Januar 27, 2018, 08:35:59 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Petarr97
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #5 poslato: Januar 27, 2018, 08:21:35 posle podne »

E ovako, ja sam prije 3 godine otprilike kada sam imao 18 godina imao 190cm i 69kg tezine, i poceo sam da se bavim sw i nisam nista od suplemenata koristio
Iskreno nisam nesto mnogo pazio na ishranu nego sam se trudio da sto vise kolicinski hrane unesem, doduse malo sam vise forsirao piletinu jaja rizu...itd
Za nekih 3 do 3ipo mjeseca imao sam 86kg i mnogo sam napredovao sto se forme tice..
Tipa kada sam pocinjao radio sam 3 4 zgiba a nakon ta 3 mjeseca radio sam i do 10 serija po 10-15 zgibova..
Problem nastaje kada sam otisao na studije, gdje sam se losom ishranom u menzi doveo do toga da spadnem na nekih 80ak kila, nakon toga opet ljeto kuci trening bolja ishrana opet dolazim na nekih 88 kila
E sad kada sam dosao na faks bas zbog tog gubitka kilaze usled lose ishrane sam odlucio da kupim gejner kao dodatak ishrani da mi nadoknadi te kalorije koje mi fale i zbog cijeg nedostatka gubim kilazu...
Trenutno se polako vracam u formu znaci otprilike radim nekih 5 serija po 7-10 zgibova 5 serija po 10 propadanja 5 po 20 sklekova i malo bucicu koristim za biceps i triceps...
Otprilike se nadam da bih za mjesec dana mogao da se vratim barem u pribliznu formu...
Da se razumijemo ja niti se bavim bodibildingom niti iskreno znam mnogo o suplementima jer je ovo prvi put da ih koristim, pa bih vas molio da mi pomognete oko najboljeg nacina koristenja
Inace sto se tice ishrane u menzi nije to toliko oskudno sto se tice mesa jer svaki dan je ili pilece meso ili svinjece ili teleci odrezak uz krompir rizu itd...
Problem je kolicina hrane..
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Januar 27, 2018, 08:11:28 posle podne »

Gejner je potpuni promašaj ako ishrana i treninzi nisu na zavidnom nivou...

Od praškova se ne raste...

Daj nam malo više informacija o načinu ishrane...ciljanom unosu makrosa( ako se prati)...dnevnom meniju( sastavu obroka)...

Gejneri su u najvećem broju slučajeva prepuni prostih ugljenih hidrata - dekstroza, fruktoza, saharoza, maltodekstrin...retko kada vitargo, izomaltuloza i sl.

Masu daje dobro formulisan trening sa opterećenjem kao glavni stimulans "mišićnog rasta" uz adekvatnu ishranu i bazičnu suplementaciju da isprate trenažne napore...naravno, bitna odrednica je i vreme!!! Ako nema treninga i korektne ishrane jedini dobitak od gejnera, ako ishrana nije sređena mogu biti masne naslage...dobra organizacija može pomoći...

Uvek nešto hrane možeš blagovremeno pripremiti i poneti sa sobom u adekvatnoj ambalaži...a ne zavisiti od "praška"...

Detaljnije o gejnerima, DETALJNO I PAŽLJIVO PROČITAJ... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/prica-o-gejnerima-i-ishrani
Sačuvana
Petarr97
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #3 poslato: Januar 27, 2018, 02:29:39 posle podne »

Hvala na odgovoru.
Tako sam i poceo, ujutru jedna doza od 50g sa mlijekom, a poslije treninga doza os 50g sa vodom.
Planiram nekih 7 -10 dana sa tom dozom bar dok ne dodjem do neke zeljene forme, jer sam trenirao skoro 2 godine, tj bavio se cisto street workoutom, pa sam pauzirao  nekih zadnjih 6 mjeseci i polako izgubio nekih 5 6 kila na masi.
Sačuvana
Maksim Trzin
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 946


« Odgovor #2 poslato: Januar 27, 2018, 02:21:16 posle podne »

Pozdrav,
S obzirom na situaciju koju si napisao preporučio bih ti da primarno obratiš pažnju na unos ugljenih hidrata tj. da pokušaš da povećaš unos iz izvora poput pirinač, krompir, ovsene pahuljice, testenina, kukuruzne pahuljice i sl.
Gejner koji si kupio savetovao bih ti da počneš od 50g posle treninga pa da povećavaš količinu kroz vremenski period.
Sačuvana
Petarr97
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #1 poslato: Januar 27, 2018, 10:08:29 pre podne »

Pozdrav.
Imam oko 190cm i 83 kg i sa namjerom da se udebljam kupio sam gejner Activelab 5.5kg
E sad nije problem meni sa dobijanjem kilaze kada sam kuci jer otprilike uvijek vagam oko 88-90kg i posto sam atletski gradjen to mi je optimalna kilaza i tad najbolje izgledam.
Medjutim problem nastane kada sam na fakultetu i smrsam zbog lose ishrane a istovremeno i slabo treniram.
Pa sam odlucio da kupim gejner i ponovo se vratim treningu.
Pa me zanima vase misljenje o ovom gejneru kakav je i da li mogu dobiti neku kilazu i kroz koji vremenski period od njega?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.054 sekundi sa 17 upita.