TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 04:52:14 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda ramena  (Pročitano 2897 puta)
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #7 poslato: Maj 04, 2018, 06:22:55 posle podne »

Koje vežbe su u pitanju? Kad krećeš na njih?
Th koju trenutno imaš će ti pomoći ali će verovatno trebati više vremena za oporavak.
Postoje, ali nažalost samo u privatnim ustanovama, fizikalne procedure namenjene za tvoj problem koje znatno ubrazaju oporavak.
Samo kažem da se vredi raspitati da odeš
Sačuvana
Markoni20
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 30

« Odgovor #6 poslato: Maj 04, 2018, 04:59:29 posle podne »

Koliko znam doktorka je rekla da cemo upalu leciti rantudil lekom i kremom i da bih trebao da krenem na vezbe. Da li mi taj lek i krema mogu u potpunosti pomoci da saniram upalu i bol? Tokom dana kad pijem lek i namazem kremom rame bol zaista popusti,skoro i da ga nema,medjutim postoje ti neki polozaji ruke pri kojem bol postane malo intenzivniji. Kakvo je Vase misljenje?
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #5 poslato: Maj 03, 2018, 11:12:08 posle podne »

A neke fizikalne th usmerene na smanjivanje upale?
Sačuvana
Markoni20
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 30

« Odgovor #4 poslato: Maj 03, 2018, 03:36:14 posle podne »

Da se javim posle duzeg vremena.
Posetio sam fizijatra i uradio sam ultra zvuk i zakljuceno je sledece:
" Izvestaj: rotatorna manzetna desnog ramena bez znakova lezije. na pripoju tetive m.supraspinatusa manja tecna kolekcija. Na tetivi m.bicepsa duga glava intratetivna zapaljenska reakcija.
Dijagnoza : tendinitis tendo m.supraspinatus et m.biceps brachi I.dex. "
Takodje sam uradio i analize krvi i urina,izmedju ostalog i CRP i sve vrednosti su mi u granicama normale.

Vec mesec dana pijem lek Rantudil forte,3 kapsule na dan, pijem colafit kockice 1x1 i mazem capsagamma dolor kremom rame. Bol je malo popustila ali je i dalje prisutna,tokom dana je bol znacajno manja,a najveca je u jutarnjim casovima,kada se probudim. Cudno mi je da mi posle mesec dana takve terapije bol i dalje tu..kakvo je vase misljenje i sta bih trebao da uradim?
Hvala unapred
« Poslednja izmena: Maj 03, 2018, 03:38:54 posle podne od strane Markoni20 » Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #3 poslato: Februar 08, 2018, 08:07:32 pre podne »

Bol je znak da je upala još uvek prisutna.
Vežbe nisu dozvoljene u ovoj fazi.

Kada bol popusti uz adekvatne terapije onda možemo da se cujemo za vežbe koje će biti priprema za tvoj povratak u teretanu
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #2 poslato: Februar 08, 2018, 08:05:26 pre podne »

Pozdrav

Najverovatnije je u pitanju povreda tzv rotatorne manžetne ramena, udružena ili ne sa burzitisom.

S obzirom da povreda nije sanirana u prvih nedelju -dve dana kada je bilo neophodno uz terapiju ledom i prekid svih aktivnosti, mislim da bi najbolje bilo da se poseti spec.fizikalne medicine ili još bolje sportske da se odrede terapije uz prethodni pregled ultrazvukom koji verujem da će uraditi.

U suprotnom će  povreda preći u hroničnu a to je dosta teže za lečenje,
Sačuvana
Markoni20
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 30

« Odgovor #1 poslato: Februar 07, 2018, 01:11:47 pre podne »

Pozdrav svima,

Krajem novembra sam povredio rame,proslo je i vise od dva meseca,a bol i dalje osecam i ne mogu da treniram.
Naime,bol se javlja sa gornje strane ramena,na mestu spoja klavikule sa lopaticom. Bol se javlja pri pokretima guranja (prilikom izvodjenja sklekova,bench pressa). Ono sto je cudno da bola uopste nema pri izvodjenju potiska za rame i prilikom izvodjenja propadanja,cak i letenja za srednje rame mogu da radim bez bola,dok izvodjenja sklekova i benc presa je nemoguce,takodje ne mogu da spavam na bolnoj strani.
Bol mi se nije javio odjednom,vec mi se postepeno povecavao,ja sam ga zanemarivao jer mi nije predstavljao toliki problem i nije me sprecavao da treniram,medjutim bol se na jednom basketu toliko povecao da sam morao da prekinem. Stavljao sam led 3x dnevno i mazao fastum gelom 2x dnevno 15 dana,zatim sam prestao sa tim sve do sad misleci da ce bol popustiti,medjutim proslo je vise od dva meseca a ja i dalje ne mogu da treniram. Bol se smanjio malo,ali je i dalje prisutan.
Bol je najjaci prilikom stavljanja ruke iza ledja i pri kontrakciji trapeznog misica.
Fizijatra bih posetio ,ali zbog velikih guzvi sam sprecen tako da bih molio za pomoc.
Hvala
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 17 upita.