TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:18:54 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko kardio treninga  (Pročitano 2883 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #13 poslato: Jun 09, 2018, 11:32:38 posle podne »

Iskreno, ako su rotacije "radile" posao, čemu prelazak na keto? To rade "profi", pa ajmo i mi "naturalci"?!  ::)  ;)

Šta kaže računica vezano za kalorije? Ti si na oko 2100 kcal? Planirani deficit oko 500 kCal?

Koliko dugo si na "dijeti"? Ukupno? Može neka slika? Šta kaže vaga? Ogledalo? Koliko si skinuo za ovo vreme? Mišićna masa?

Nego jesi li obratio pažnju na to da li si ušao u ketozu? Skriveni izvori hidrata( pravilan odabir namirnica)? Tajming punjenja?

Malo o pravilnom odabiru namirnica na ketogenoj dijeti... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/oprezno-pravilan-odabir-namirnica-na-keto-dijeti

A i o "neželjenim efektima" iste... https://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/nezeljeni-efekti-ketogene-dijete
« Poslednja izmena: Jun 10, 2018, 05:46:16 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
vlada1992
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #12 poslato: Jun 08, 2018, 09:43:16 pre podne »

Pozdrav

Da se javim posle duzeg vremena. Zavrsio sam rotacije koje su dobro prosle i radio 2 nedelje low carb (na low carbu katastrofa energija i 0 pomaka). Sad sam presao na keto i zanima me da li je ovo ok, tj. da li treba da smanjujem protein? :

Trenutna kilaza je 72kg 180cm visina. Struk je jedini obim koji merim i on iznosi 78 cm i to mi je deo tela koji sadrzi vecinu mog body fat-a, uglavnom donji deo ledja.

07:30 - 4 jaja, paradajz, omega3 kapsula
10:30 - 125 gr pilece belo, 40ml maslinovo ulje, krastavac
13:00 - 125 gr pilece belo , 20 ml maslinovo ulje, krastavac
16:00 - 125 gr pilece belo, 20gr slanine, malo cvekle, omega3 kapsula
18:30 - 1 merica whey proteina i 5 gr bcaa
19:00 - 125 gr pilece belo, 20 gr slanince, paradajz, mladi luk, omega3 kapsula
22:00 - 200 gr ella sir, 1 merica wheya, 50gr kikiriki, omega3 kapsula

Po mojoj racunici to je oko 190 gr proteina i 150gr masti.

Trening je 4 dana nedeljno - Noge, Grudi-biceps, Ledja, Ramena-triceps. Treninzi traju 45-60 min. Maksimalno intenzivni sa dosta sporih negativa, drop serija i kracih pauza kod izolacionih vezbi.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #11 poslato: Februar 21, 2018, 11:06:39 posle podne »

Btw...na keto i BCAA mogu nas izbaciti iz ketoze, kao i previše proteina - glikoneogeneza...a da ne pričamo o skrivenim izvorima "svarljivih hidrata"...  ;)

I sa kardiom ne bi trebalo preterivati...dovoljno dobar odnos - intenzitet, trajanje, učestalost...  ;)
« Poslednja izmena: Februar 21, 2018, 11:42:09 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Maksim Trzin
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 946


« Odgovor #10 poslato: Februar 21, 2018, 02:35:15 posle podne »

Uvek preporučujem kardio ujutro na prazan stomak, ako je to neizvodljivo onda posle treninga.
Uradio ga ujutro ili posle treninga, bitno je da si ga uradio :)
Sačuvana
vlada1992
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #9 poslato: Februar 21, 2018, 02:05:48 posle podne »

Aha. Ok, definitivno cu izbaciti dekstrozu.
Videcu da uzmem bcaa sto pre budem mogao.
A kardio cu ovako, jer tesko mi je da uskladim obaveze utorkom i cetvrtkom koji su dani pauze, radcu kardio posle treninga grudi biceps i posle treninga ledja 30 min trcanje na traci. A nedeljom koji je dan pauze cu raditi sat vremena voznju bicikla napolju. Tako da ce biti kardio uto, cetvr i nedelja.

Hvala puno svima na savetima.
Sačuvana
Maksim Trzin
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 946


« Odgovor #8 poslato: Februar 21, 2018, 12:48:21 posle podne »

Ne bih preporučio dextrozu ni da je dijeta sa hidratima a pogotovo ne ako je u pitanju ketogena dijeta.
Neki obraćaju pažnju na unos npr. paradajza ili sličnog povrća koji ima malo veću količinu hidrata u sastavu ne bi li ostali u ketozi.
Lično ne koristim dextrozu ni u periodu mase više, tako da ne vidim nikakvu korist koristiti je u toku dijete, čak utiče i negativno na sam proces.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Februar 20, 2018, 11:23:58 posle podne »

A da li znaš koja bi trebala da bude uloga dex? Hm, insulin rise? hm?  ;)

Taj "insulin rise" može postići "ograničeno i dovoljno" i sam whey( amino kiseline u njemu), kao i same BCAA...tako da, bez krajnosti sa dekstrozom...bolja kontrola insulinskih pikova jako bitna u "fat-burn" modu...

Pa po pravilu dok je unos hidrata ispod 30-50 gr ne bi trebalo da bude izbacivanja iz ketoze, ali ne bih se igrao sam dex...mada čak postoje i neki varijatne ketogene dijete koje propagiraju stogo ograničen unos prostih hidrata pre i/ili posle treninga, ali opet...oprezno...
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #6 poslato: Februar 20, 2018, 12:06:02 posle podne »

Ja sam uvek radio kardio posle treninga sa tegovima.Da li je to kardio istog intenziteta na duze staze,hit kardio ili nesto trece ali uvek posle treninga.
U danima odmore ne, jer to je odmor od svega pa i kardia.Ali svi mi imamo drugacije teorije i praksu a na tebi je da probas i vidis sta ti odgovara.
Sačuvana
vlada1992
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #5 poslato: Februar 20, 2018, 09:03:53 pre podne »

Hvala na odgovorima.

Ubacicu onda kardio u danima pauze. Pocecu sa 30 min. pa povecati za jedno mesec dana kad i bude bolje vreme za neki kardio napolju.
Zelim da budem na dijeti duze, tj da sporije skidam.
 
Trening sa opterecenjem mi je ok. Smatram da treniram dovoljno intenzivno a da ne preterujem.

179cm 79kg trenutno, krenuo sam na dijetu sa 84

Vezbam 4 godine, od toga godinu i po dana sa nekim planom ishrane i treninga.

Negde sam citao da je deks potreban kako bih se whey iskoristio kako treba, zato sam ga koristio, cak i na keto dijeti i po onim keto stapicima nije me izbacivalo iz ketoze.

Testenina spagete bele, mada to bude 1-2 nedeljno, uglavnom uvek pirinac.

Ima i drugog povrca, mada uglavnom je paprika ili kiseli krastavac trenutno.

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Februar 19, 2018, 11:15:00 posle podne »

A koliko si visok, težak?

Nema problema sa treningom sa opterećenjem?

Koliko dugo vežbaš?

Umesto dex posle treninga bolje ubaci BCAA...nadam se da je računica oko hidrata "ok"...

Koja testenina?

Što manje "cimanja" insulina, to bolje...ima li i drugog vlaknastog povrća na meniju ili je paprika No.1 ;)

Loše vođena dijeta je ključ problema - umor, malaksalost i sl., ljudi često odmah krenu "agresivno"sa low-carb i CKD, a da nisu ni osnove savladali( pravilan odabir namirnica, ciljani unos makrosa, taming "punjenja-pražnjenja"), a ni izvršili "gradaciju" dijet pristupa...a tu je i problematika reverese i sl.
Sačuvana
Maksim Trzin
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 946


« Odgovor #3 poslato: Februar 19, 2018, 05:11:25 posle podne »

Pozdrav,
Ja bih lično savetovao kardio trening niskog - umerenog intenziteta 3x nedeljno u danima pauze u trajanju od 30min.
Povećanje intenziteta, učestalosti i trajanje kardio treninga kako vreme odmiče, osim ako nije hitno da se skine težina, tada bih predložio agresivniji pristup.
Sačuvana
Stamen Randjelovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3698


« Odgovor #2 poslato: Februar 19, 2018, 02:42:42 posle podne »

Pozdrav Vlado. Moj savet ti je da ubaciš kardio u danima kada odmaraš. Sada da li ce to biti bicikli,steper ili lagano trcanje to ces sam izabrati. Nekako ja najvise volim trcanje. Sto se tice ovakve vrste kardio niskog ili umerenog intenziteta kolicina potrosenih kalorija zavisi od duzine trajanja treninga. Svakaki ja ne bih isao ispod 60 min jer se tek posle 25-30min mobilišu masti kao izvor goriva za trening. Posle nekog vremena ( moze i odmah sve zavisi od tvoje kondicije) mozes odraditi neki HIIT trening od 15-20 min a posle toga nastaviti kardio niskog intenziteta. Ovakav vid treninga cesto i ja koristim.
Sačuvana
vlada1992
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #1 poslato: Februar 19, 2018, 11:42:03 pre podne »

Zamolio bih vas za pomoc oko kardio treninga. Krenuo sam pre 6 nedelja na "cut".
Krenuo sam sa rotacijama ove nedelje: 200-100-150-50-100-200-100
Hocu da radim rotacije do kraja dijete, low carb i keto mi nisu odgovarali, umor, slabost i generalno hocu da jedem uh. Smanjivacu unos UH kad stane kilaza da pada.
Za kardio nemam pojma, koliko puta nedeljno bi trebalo da ga radim, koliko da traje. Takođe neki komentar ili kritika na plan bi bila super.


 Ishrana je bila sa 200gr uh svaki dan:

1. 4 jaja, krastavac
2. 150gr belo, paprika, pola kasike masl. ulja
3. 150gr belo, paprika, pola kasike masl. ulja
4. 150gr belo, paprika, 120gr pirinac ili testenina, pola kasike masl. ulja
5. merica whey, 30gr dekstroze
6. 150gr belo, paprika, 120gr pirinac ili testenina, pola kasike masl. ulja
7. merica whey, merica kazein ili 200gr ela sir, kasika chia semenki i 30gr badema

Trening:

Pon: Noge
Uto: pauza
Sreda: Grudi, biceps
Cetvrtak: pauza
Petak:Ledja
Subota: Rame, triceps
Nedelja: Pauza
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.096 sekundi sa 18 upita.