TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 06:44:45 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Uska ramena  (Pročitano 2532 puta)
Maksim Trzin
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 946


« Odgovor #16 poslato: Mart 04, 2018, 09:53:51 posle podne »

Nemaš podršku sa 2 strane za rad sa tegovima, što je problem. Teško je u takvoj situaciji.
Prioritet je uvek najbitniji, šta ti je prioritet u za dalje u bodućnosti. Ako je atletika, slušaš trenera ako je uspešan u tome što radi, ne radi ništa iza njegovih leđa (ja lično ne volim ako mi klijenti nešto rade iza leđa što sam rekao da ne treba)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #15 poslato: Februar 24, 2018, 12:37:00 pre podne »

Konsultacija specijaliste sportske medicine će svakako značiti...

Za bilo kakvu preporuku će nam trebati više informacija...
Sačuvana
Paul
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #14 poslato: Februar 23, 2018, 01:45:36 posle podne »

Propustio sam da vam kazem da na u stadionu gde treniram atletiku imamo teretanu,od nekih 10m2.Mozda to nekome zvuci smesno(velicina)ali sasvim dovoljno s obzirom da je koristimo samo mi sa treninga(osim mene).U njoj imaju klupe za benc i sve sipke i bucice plus dodatni tegovi od 5,10,15kg itd.E sad mi recite da li je to malo,jer tu nema svih onih sprava kao u teretani,pravoj..A drugi je problem,sto jedino meni moj trener ne da da radim sa tegovima.Svi drugi,mojih godina,ili malko stariji ili mladji,svima tegove ubacuje u plan osim meni..kad god ga pitam kad cu poceti kaže polako..jedino nekad cucanj radim sa smejacete mi se,15kg,iako imam izuzetno jake noge,na kojim i stariji mogu da pozavide...pitanje njegove strucnosti ne dolazi u obzir,ima 70+god.ali je proizveo ogroman broj poznatih mladih atleticara,a i sam je bio vrlo poznat,a i poznaje mi roditelje,tako da sigurno ne radi protiv mene,stalno govori,nemoj zbog kicmeee..Nekad razmisljam,ima smisla,moze li mi se sta desiti od tegova,jer mi je kicma vrlo slabasna?sklekove,trbusnjake itd,taj level sam presao..mislio sam da cu bar od toga malo ojacati,..sta mi vi predlazete,da pitam dr smem li to?Hvala,verovatno sam vam dosadio.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #13 poslato: Februar 23, 2018, 02:13:31 pre podne »

Karta za teretanu?!  ;)

Nadam se da se samo radi o neinformisanosti a ne o neslanoj šali...

Prvo dođi deder do teretane, obližnje( nadam se da dobro opremljena teretana postoji negde u blizini)...pitaj, raspitaj se, pogledaj...

Obrati pažnju na našu tekstoteku gde ima dosta korisnih članaka iz raznih oblasti...tako da ako čitaš, čitaj prave stvari... https://www.pansport.rs/tekstoteka

A i sam trening( pominju se multizglobne, "osnove vežbe") će dati svoj doprinos sekreciji HGH i testosterona, mada u tom uzrastu je samo bitno dobro iskoristiti "datu priliku"...a dobro formulisan plan treninga i "doziranje opterećenja" će čak doprineti i korigovanju nekih blažih deformiteta "kičme"...  ;) Opet kažem savet lekara specijaliste potreban...

Sastavi mesec-dva u teretani pa ćemo lako o svemu( suplementi)...a za ishranu ćemo zajedno...kreni sa čitanjem...

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-pocetnike

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane

Što se tiče indikacija za terapiju HGH i niskog rasta, nešto iz struke... http://www.stetoskop.info/Nizak-rast-i-hormon-rasta-3253-c5-content.htm
« Poslednja izmena: Februar 23, 2018, 02:33:14 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #12 poslato: Februar 22, 2018, 11:34:21 posle podne »

Građa ti je odlična, kad nabaciš mišiće biće to super. Što se tiče cena teretane to se moraš raspitati, najlakše je da svratiš do neke teretane kod tebe u kraju  i da pitaš.
Sačuvana
Paul
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #11 poslato: Februar 22, 2018, 03:15:29 posle podne »

Da,verovatno sam se bez velikog razloga mnogo uspanicio.Inace,majka mi je rekla da su ponudili,tj. predlozili da mi daju te neke injekcije(ne znam stvarno koje,ne razumem se),ali majka i cale nisu odbili zbog finansija(to nije problem)vec posle saveta neke druge doktorke.Inace,na pocetku 7razreda sam bio visok 158cm ,verovali ili ne..drugi problem da me roditelji za vezbanje ne podrzavaju(znaci ne brane mi,ali ne zele to da finansiraju,malkice su konzervativni),tako da mi je budzet za to,ne bas veliki,ali snaci cu se.Citao sam dosta o tome,ali da li bi ste mi mogli napisati,koliko kosta karta za teretanu,sta da radim,ko da mi napravi plan,sta od suplemenata. ..i sta kazete,ramena su mi 'na mestu'?Da li cu ako budem vezbao,moci da napravim koliko toliko V izgled?Izvinite na dosadjivanju! :D
Sačuvana
Maksim Trzin
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 946


« Odgovor #10 poslato: Februar 22, 2018, 02:18:00 posle podne »

Bez opravdanih indikacija HGH ne ide ni na recept  ;)

Pre nekih 7 godina dečko iz sela je imao problema sa rastom. Ušao već dublje u pubertet ali svi vršnjaci izrasli a on i dalje bio nizak, sitan, krhk.
Odluče njegovi roditelji da odu kod lekara za savet, možda mogu nešto da urade povodom toga. Bilo je reči o terapiji sa HGH ali nikada je nije dobio.
Nije znao da mi kaže zašto ali mi je rekao da je i dobio da bi sama terapija bila poprilično skupa.
Nisam se raspitivao koliki popust pacijenti dobiju koji imaju recept ali verujem da nije ni blizu kao na neki uobičajeni lek, pošto i sama terapija sa HGH nije toliko uobičajena.

Dečko je izrastao bez obzira što nije dobio terapiju, jeste da je sitnije građe i dan danas ali sasvim je normalnan i zdrav mladić.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #9 poslato: Februar 21, 2018, 11:07:55 posle podne »

Bez opravdanih indikacija HGH ne ide ni na recept  ;)
Sačuvana
Maksim Trzin
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 946


« Odgovor #8 poslato: Februar 21, 2018, 01:02:32 posle podne »

Koštana struktura je skroz na mestu i to bi se dalo lepo popuniti.
Dobro je što su tvoji roditelji odbili terapiju ako je bio hgh u pitanju jer si očigledno izrastao u sasvim solidnog mladića.
Takođe nisam siguran koliki je "popust" prilikom lekarskog recepta na hgh, jer za punu cenu porodica mora imati solidne finansije. Verujem da Slaviša ima više informacija u vezi ovog poslednjeg.

Samo pravilno uklopljena dijeta i treninzi i to će fino da ide.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Februar 20, 2018, 11:18:26 posle podne »

Slažem se sa Dušanom, bez padanja u sevdah...

Ako si spreman da se ozbiljnije posvetiš "priči" tu smo...dakle, bez kukanja...

Btw...ne znam koji to lekar tako olako prepisuje HGH u "terpijske svrhe" bez odgovarajućih indikacija...sa tih 183 cm visine, normalnim "telesnim proporcijama", ne vidim potrebu...okani se nedozvoljenih sredstava, nego iskoristi povoljan hormonski ambijent u kome se tvoje telo nalazi anagažuj ga dobro formulisanim planom treninga, nahrani kako treba i rasti...i u visinu, i u širinu  ;D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #6 poslato: Februar 20, 2018, 10:41:30 posle podne »

Ramena ti izgledaju sasvim normalno jedino sto ti fali mišićne mase. Uz dobro organizovan program treninga u teretani i adekvatnu ishranu to će izgledati odlicno.
Sačuvana
Paul
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #5 poslato: Februar 20, 2018, 06:47:50 posle podne »

Inace kao sto rekoh treniram atletiku svaki dan.Trener mi je sastavio plan.Redovno treniram recimo mesec dana,i tad pravo hodam,i onda 3-4 dana ne idem,odmah sam sav kriv,svi mi govore ispravi se covece,znaci sve sto sagradim za 30 dana,razrusi mi se za par dana...Inace genetika nije bas na mojoj strani..cale je manji od mene(174-5-6cm)mrsav,ali žilav.Majka je bas niska.I jedan i drugi deda su mi bili visoki i imali siroka ramena,ali mrsavi.Ja vise licim na kevinu familiju,konkretno na sestre od ujaka(razlicitih)Obe su visoke i mrsave,imale su probleme sa kicmom(jedna je i operisala).Inace imaju 20+god. i dalje su mrsave,jednostavno ne pomaze niista..niko u celoj familiji nije lepo gradjen.Ili premrsavi,ili predebeli,ili neka kruskolika gradja...
Sačuvana
Stamen Randjelovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3698


« Odgovor #4 poslato: Februar 20, 2018, 03:05:19 posle podne »

Sto se tice toga što si mršav a visok , takav problem sam imao i ja u tvojim godinama. Prvo sam rastao u visinu( imam 2 metra) pa tek kada sam prestao da rastem krenuo sam da se popunjavam. To je jednostavno tako i sto se tice mene i mog iskustva trenutno ne mozes ništa da uradiš. Dobijaces ti na masi kako budeš još rastao ali to nece biti onom brzinom kojom ti zeliš. Sa 18g imao sam 75kg  i 2 metra. Sa 20 sam imao 86kg, 21g 93kg. Tu sam i krenuo ponovo u teretanu i vrlo brzo se popeo na 106kg, ali dok nisam prestao da rastem nije ništa vredelo, bar za mene. Zato ne ocajavaj ubrzo ceš prestati da rasteš pa ce i tvoja kilaza uz pravi trening i ishranu krenuti gore kao i širina ramena. Mozeš pogledati moje slike i da vidiš kako sada sa 2metra izgledam i 40 godina.💪😉
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #3 poslato: Februar 20, 2018, 12:27:11 pre podne »

Ako mozes okaci neku sliku da vidimo koji problemi postoje, ako ti je glupo da postavljas slike slobodno zatamni ili iseci lice sa slike.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Februar 19, 2018, 11:19:08 posle podne »

De, de momče bez kukanja...

To što si jeo 6 puta dnevno nam ništa ne znači ako te mišiće nisi adekvatno "pogodio" i nahranio, a i odmorio...dakle, bitan je i kvantitet i kvalitet ishrane...kao i dobro formulisan plan treninga i tajming odmora...

Kako ti izgledaju treninzi? Koliko puta nedeljno vežbaš?

Kakve su to injekcije za brz razvoj kostiju mase? hm? HGH? Ili?

Kriva kičma? Kifoza? Skolioza? Kifoskolioza? Šta kaže specijalista?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.105 sekundi sa 20 upita.