TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:01:04 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: trening za snagu  (Pročitano 2366 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #16 poslato: Mart 31, 2018, 10:28:49 posle podne »

Javi kako napreduju treninzi snage i ako želiš postavi( ili posalji u porukama ako ti je glupo da kascis ovde) snimak izvodjenja cucnja, mrtvog i bencha da vidimo kako to tehnički izgleda i da li ima nekih propusta :)
Sačuvana
heisenberg011
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 73

« Odgovor #15 poslato: Mart 31, 2018, 06:43:13 posle podne »

tako i radim, nego sam mislila da mozda moze lose da utice na napredak snage... imas pravo, probacu tako i dalje pa videti kako ide, dzabe komplikujem :D hvala puno
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #14 poslato: Mart 29, 2018, 09:56:23 posle podne »

Ubaci u danima pauze, videćeš vremenom da li ti prija i kad ti najviše odgovara da bude ta vrsta treninga.
Sačuvana
heisenberg011
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 73

« Odgovor #13 poslato: Mart 29, 2018, 08:49:37 posle podne »

sta mislite da li mogu nekako u ovo sve da uklopim trcanje? trcanje mi nije sredstvo do nekog cilja, nego jednostavno volim da trcim par puta nedeljno
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #12 poslato: Mart 27, 2018, 09:09:00 posle podne »

Sve zavisi kako se osecas, mozda čak i da smanjis za 5kg i da onda nastavis po starom.
Sačuvana
heisenberg011
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 73

« Odgovor #11 poslato: Mart 27, 2018, 04:25:05 posle podne »

hvala :) pauzirala sam 2 nedelje sa treningom zbog bolesti i putovanja. Pitanje- da li da podizem tezinu na sledecem treningu, da ostavim istu kao na poslednjem pa da opet povecavam postepeno za nedelju dana?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #10 poslato: Mart 24, 2018, 12:10:48 pre podne »

I ja se slažem sa Stefanovim predlogom, odlično si krenula i nastavi sa linearnom progresijom dok ne dodjes do maksimalnih dvojki ili kečeva.
Sačuvana
Stefansimonovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1478


« Odgovor #9 poslato: Mart 23, 2018, 11:30:29 pre podne »

Da sam na tvom mestu u prvom treningu bi radio grudi-ramena-triceps
drugi dan ledja trapez biceps
i treci dan u toku nedelje noge ceo trening i neke dodatne vezbe za bench :D
Sačuvana
heisenberg011
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 73

« Odgovor #8 poslato: Mart 13, 2018, 07:28:12 posle podne »

@dusan ne znam koji su mi maksimumi.. tek sam pocela pre 3-4 nedelje sa programom za snagu.. krenula sam sa nekim manjim tezinama i podizem svake nedelje za 2.5-5kg (negde sam na netu nasla takav program), npr.cucanj sam poslednje nedelje radila 4 puta 5 ponavljanja sa 42.5kg, ove nedelje cu podici na 45kg
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #7 poslato: Mart 13, 2018, 04:55:22 posle podne »

Meni se bas i ne dopada ovaj plan, ja bih tu napravio nekoliko izmena. Kako si isplanirala težine po treninzima i koji su trenutni maksimumi na osnovnim vezbama ?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Mart 13, 2018, 01:31:18 pre podne »

S obzirom na to da na dosta pitanja bar kada je ishrana u pitanju odgovora nema...ili je neprecizan...teško da možemo bilo šta reći...

Napredak zahteva red, praćenje nekih "parametara"( treninga, ishrane, zdravlja), puno znanja o svom telu i njegovom načinu reagovanja na trening, ishranu i sl., sve u svemu, dok iz haosa ne nastane red teško je bilo šta predvideti...

U globalu "kvalitetni obroci" deluju ok, ali ajmo da to bude bez većih, tj. redovnijih izleta u "junk"...obratimo pažnju na to koliko čega unosimo( barem orijentaciono) - proteini visoke biološke vrednosti, složeni hidrati, zdrave masti...

Nutritivna jednačina se mora bolje izbalansirati...

Isto tako ciljevi moraju biti jasniji, čemu stremimo...i da li zapravo znamo šta nam je cilj...neodređenosti u planiranju, daju još veće neodređenosti u izvršenju i krajnjem rezultatu...

Dođu ljudi pa se "frljaju" za odrednicama - lean bulk, truć, truć...tu je mnogo neodređenosti - telesnih tip, hormonski status, osetljivost na insulin, dobra formulacija treninga...mnogo stvari koje moramo znati o sebi da bi mogli da dajemo tako "proizvoljne ciljeve"...ni oni koji su decenijama u bb, bf, "sportovima izgleda"  ne daju olako takve preporuke, svi drugačije reagujemo na neke "promene"...sve u svemu manje haosa, više reda...savladajmo osnove dobro da bi mogli da se bavimo nekada nedostižnim finesama...

To kako i koliko si zadovoljna za sada može reći ogledalo...ogledalce, ogledalce... ;)

Malo o ishrani...

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-pocetnike

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane

Sačuvana
heisenberg011
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 73

« Odgovor #5 poslato: Mart 12, 2018, 11:35:12 pre podne »

naravno, hvala vam :) zato i pitam da li mi je odgovarajuci pristup? sa misicnom masom nemam problem, nisam bas kao svarceneger :D ali imam misica
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #4 poslato: Mart 12, 2018, 07:59:06 pre podne »

Slaviša je u pravu.Za napredak se mora sve što je on naveo uzeti u obzir jer je to jako važno.
Sačuvana
heisenberg011
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 73

« Odgovor #3 poslato: Mart 12, 2018, 12:11:30 pre podne »

Ne racunam ja ni proteine  ;D samo imam predstavu koliko otprilike unesem... za prvi obrok uvek jedem 3 jaja,  a nekad kad mi se jede uz to uzmem i ovsene,  drugi obrok 150g belog,  nekad uz to i oko 100g rize,  treci obrok uglavnom bude nekvalitetan iskreno,  sta god.. i 4.obrok pola elle i saka orasastog... cesto imam jos neki obrok, belo tunjevina ili mladi sir opet, ali uvek imam bar 4 obroka.od suplemenata koristim omegu, multivitamin,  mg i cink,  pre treninga bcaa a posle treninga bcaa i whey
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Mart 11, 2018, 11:38:50 posle podne »

Aha...protein...a masti i ugljeni hidrati, to ne računamo?  ;) A ona izreka da snaga na usta ulazi? Jedemo kao miš, a hoćemo mišiće lava, ovaj lavice? Hm?

Ajmo malo detaljnije o obrocima... ;)

Koliko obroka imaš dnevno, kako ti obroci izgledaju?

Suplementi?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.088 sekundi sa 18 upita.