TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395235 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 30, 2024, 06:35:20 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kreatin rok trajanja  (Pročitano 2561 puta)
Aleksandar86
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #10 poslato: Mart 27, 2018, 10:30:57 posle podne »

Hvala Slavisa. Procitao sam taj post. Ako budem imao nekih nedoumica, a ne nadjem na forumu vec napisan odgovor, javicu se sa pitanjima.

Jos jednom hvala puno na odgovorima, svima.

Pozdrav
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #9 poslato: Mart 27, 2018, 09:42:24 posle podne »

Ajmo ukratko o zakonskoj regulativi...

Osnovni preduslov bezbedne upotrebe suplemenata je da su prošli kontrolu sanitarnih i zdravstvenih inspekcija, kao i drugih nadležnih institucija koje su kupcima garant da je suplement bezbedan za upotrebu.

Sve to je i zakonski regulisano Pravilnikom o zdravstvenoj ispravnosti dijetetskih proizvoda, kao i Zakonom o bezbednosti hrane.
„Pravilnikom o zdravstvenoj ispravnosti dijetetskih proizvoda“ u Srbiji je propisana obaveza upisa dijetetskih suplemenata u bazu podataka Ministarstva zdravlja pre njihovog puštanja u promet.

Dakle, pomenuti suplement je tada upisan u bazu podataka Ministarstva zdravlja...a nešto drugo je rok trajanja i sl.

Detaljnije o kreatinu, obavezno pročitati... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/nekoliko-stvari-o-kreatinu-koje-vam-se-precutkuju



Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #8 poslato: Mart 27, 2018, 12:59:28 posle podne »

Nema na čemu, drago mi je da smo razresili "problem " :)

Moja preporuka je da kreatin uzimaš sa fazom punjenja. Ako su potrebni neki saveti po pitanju ishrane i treninga stojimo ti na raspolaganju.
Sačuvana
Aleksandar86
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #7 poslato: Mart 27, 2018, 06:44:50 pre podne »

Slavisa, naglasio sam da nije osuda, kritika, kako god. Mada sad kad i ja citam tako zvuci. Zabrinuo me broj upisa koji je Dusan spomenuo, jer i kod mene pise da je broj upisa 2013. godine. Kad sam video datum upisa, a pritom obrisane poslednje dve cifre isteka roka trajanja, nije mi bilo svejedno, pre svega jer sam procitao skoro sve na vasem forumu i negde(na nekom postu) ste naglasili ako je rok prebacio 6 meseci, da tada to vise nije to.

Bas zato sto sam cuo da je Pansport proveren, tu sam i uzeo isti. Da mi je cilj bio da dovodim u pitanje renome Pansporta, a nije, ne bih to radio na forumu. Tako da hvala vam na odgovoru.

Dusane, tebi puno hvala, pre svega jer si odma pretpostavio zasto sam se dao zbuniti. Taj datum upisa me je uplasio. Nema nikakvih grudvica, sad je samo na meni da ga primenim sto pametnije (sa fazom punjenja ili bez), uz sve one savete sto ste pisali.

Pozdrav svima i jos jednom izvinite za nesporazum, nije mi bio cilj da ni na sekund ispadne da je Pansport "sibicarsko preduzece"
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Na mreži Na mreži

Poruke: 12786


Never give up!

« Odgovor #6 poslato: Mart 27, 2018, 06:15:42 pre podne »

Iza svakog suplementa stoji Pansport svojim imenom I tradicijom.Nema šanse da je istekao rok.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #5 poslato: Mart 26, 2018, 11:24:29 posle podne »

Evo i slike, nadam se da su ti ove informacije od koristi i iskreno ti kazem nemaš potrebe da brineš jer ja godinama sarađujem sa ovom firmom i apsolutno nikad nije bilo problema sa kvalitetnom suplemenata ili rokovima trajanja.
https://drive.google.com/file/d/1y_6sYmGxd4hXld_fqFQwbqv-O5G2BWsG/view?usp=sharing
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #4 poslato: Mart 26, 2018, 11:12:30 posle podne »

Evo sad gledam i kutiju BioTech- ovog  kreatina koji sam uzeo pre par meseci  i piše sledeće :

Broj i datum upisa u bazu podataka Ministarstva zdravlja RS: 3566/2013
Dok je rok trajanja od strane proizvođača :
LOT/EXP
029/034
13/04/2020

Tako da ne bi trebalo da imas brige sa tim, ako zeliš slikaću ti moje pakovanje. Verujem da te je najviše zbunilo to sto pise da je zaveden 2013godine.



Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: Mart 26, 2018, 11:07:39 posle podne »

Dopadaju mi se ovakve osude...

Pansport nije "šibicarsko udruženje", već kompanija sa renomeom koja brine o tome da svi suplmenti u prodajnim objektima budu u roku trajanja...sasvim sigurno da nisi pazario škart sa isteklim rokom trajanja...

A ako je toliki problem, predlažem da sa računom odeš do prodajnog objekta i isti zameniš, ako je potrebno kontaktiraćemo i nadležne da preduzmu adekvatne mere...
« Poslednja izmena: Mart 26, 2018, 11:09:11 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #2 poslato: Mart 26, 2018, 10:46:08 posle podne »

Ja nikada do sad nisam imao problema sa tim a svakog meseca uzimam suplemente iz Pansporta  i evo bas sad gledam rok trajanja na primer  proteina koji je uzet pre par nedelja i rok mu je do 10 meseca 2020godine.

Otvori kreatin ako nema grudvice slobodno ga koristi, koji kreatin si kupio ?
Sačuvana
Aleksandar86
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #1 poslato: Mart 26, 2018, 12:15:32 posle podne »

Zanima me iskreno da mi kazete koliki je rok trajanja kreatina, obzirom da sam jutros u vasj radnji uzeo isti, i datum isteka roka mu je izbrisan (smekerski), poslednje dve cifre godine su izbrisane. Pa me zanima obzirom da je datum upisa u registar ministarstva 2013.godine....???

Konkretno sam kupio proizvod u Novom Sadu u Dunavskoj ulici.

Nije kritika, samo ne bih da rizikujem da unosim u sebe nesto cemu je mozda istekao rok pre 5 godina.

Hvala na odgovoru
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.112 sekundi sa 18 upita.