TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 01:37:25 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pucketanje grudne kosti i problem sa kolenom  (Pročitano 7623 puta)
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #19 poslato: April 09, 2018, 06:32:31 pre podne »



Pozdrav,sto se tice pucketanja u grudima tokom propadanja,tu ti mogu reci da sam licno ja to imao dok sam poceo s treningom.
Imao sam taj "problem" duze vrijeme,jednostavno propadanja razvlace grudi i ako se ne zagrijes postoje velike sanse da se povrijedis,samim tim to pucketanje je meni bilo normalno,jer nisam sam to imao tokom treniranja,u mom timu nas je bilo cetvorica koji su to imali,i nakon perioda kad se naviknes na propadanja ta bol i pucketanje bi trebalo da nestane,cak dok i nisam trenirao u nekim trenutcima kad pomjerim gornji dio tijelo prema lijevo ili desno,tacnije pokusam da pogledam prema nazad da zategnem vrat,znalo mi je pucnuti u grudima,dok sad tog problema nemam,i mislim da se suocavas s istom stvari kao i ja,ali opet nisam doktor da ti mogu reci sta trebas,samo ti dijelim to iskustvo koje sam prosao tokom treniranja.

Hvala Enes što si se javio. Mislio sam da sam jedini s ovakvim problemom.
U pravu si sve sto se tice mog nezagrevanja pred rad samih propadanja. Koje vežbe si primenjivao kao zagrevanje pred propadanja ?

Koji mišići ti rade kada radiš propadanja?
Klasično zagrevanje celog tela+dinamičko istezanje specif. usmereno na ciljane grupe mišića koje ćeš raditi u sklopu treninga.

Kombinuj vežbe
Pravilno izvođenje
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #18 poslato: April 09, 2018, 06:22:20 pre podne »

Poceo sam od juce da radim vezbe(istezanja) za vrat, gluteuse, kvadriceps, jacanja stabilizatora kicme i vezbe za skoliozu.
Skoro dva sata sam radio vezbe. Vrat mi je sav ukocen i dok sam se istezao, imao sam osecaj kao da istezem sipku za bench  :D
Vec mesec dana spavam na ledjima, sa jastukom ispod kolena, jer me je strah da se jos vise ne pogorsa skolioza.
Mozda cu od srede otici ponovo na VMA da snimim lumbalni deo ili mozda i ceo kicmeni stub.

Odavde pratim uputstva:

https://www.youtube.com/watch?v=BSdspgFhVQE&index=23&list=WL&t=0s
https://www.youtube.com/watch?v=uu6A7n5K73w
https://www.youtube.com/watch?v=wmk5Mvz4pe8



Linkovi su ok.
Istezanje je izgleda najveći nedostatak u tvom slučaju
Što se tiče skolioze, možeš otići, ali čak i da oni potvrde da je imaš, tvoj rast je praktično završen, teško da bi ona mogla sada da se ispravi.
Funkcionalno ništa ti ne škodi.
Ono što je bitno (kao i svima drugima ko nema deformitet kičm.stuba), da održava tonus leđnih mišića, jer oni su potpora kičm.stubu, omogućavaju pravilno držanje, i nema bolova u leđima
« Poslednja izmena: April 09, 2018, 06:24:29 pre podne od strane Aleksandra Brankovic » Sačuvana
Nelke
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 21

« Odgovor #17 poslato: April 08, 2018, 10:43:11 posle podne »



Pozdrav,sto se tice pucketanja u grudima tokom propadanja,tu ti mogu reci da sam licno ja to imao dok sam poceo s treningom.
Imao sam taj "problem" duze vrijeme,jednostavno propadanja razvlace grudi i ako se ne zagrijes postoje velike sanse da se povrijedis,samim tim to pucketanje je meni bilo normalno,jer nisam sam to imao tokom treniranja,u mom timu nas je bilo cetvorica koji su to imali,i nakon perioda kad se naviknes na propadanja ta bol i pucketanje bi trebalo da nestane,cak dok i nisam trenirao u nekim trenutcima kad pomjerim gornji dio tijelo prema lijevo ili desno,tacnije pokusam da pogledam prema nazad da zategnem vrat,znalo mi je pucnuti u grudima,dok sad tog problema nemam,i mislim da se suocavas s istom stvari kao i ja,ali opet nisam doktor da ti mogu reci sta trebas,samo ti dijelim to iskustvo koje sam prosao tokom treniranja.

Hvala Enes što si se javio. Mislio sam da sam jedini s ovakvim problemom.
U pravu si sve sto se tice mog nezagrevanja pred rad samih propadanja. Koje vežbe si primenjivao kao zagrevanje pred propadanja ?
Sačuvana
Enes Selimovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27


enessthenics
« Odgovor #16 poslato: April 08, 2018, 08:02:16 posle podne »

Pozdrav,sto se tice pucketanja u grudima tokom propadanja,tu ti mogu reci da sam licno ja to imao dok sam poceo s treningom.
Imao sam taj "problem" duze vrijeme,jednostavno propadanja razvlace grudi i ako se ne zagrijes postoje velike sanse da se povrijedis,samim tim to pucketanje je meni bilo normalno,jer nisam sam to imao tokom treniranja,u mom timu nas je bilo cetvorica koji su to imali,i nakon perioda kad se naviknes na propadanja ta bol i pucketanje bi trebalo da nestane,cak dok i nisam trenirao u nekim trenutcima kad pomjerim gornji dio tijelo prema lijevo ili desno,tacnije pokusam da pogledam prema nazad da zategnem vrat,znalo mi je pucnuti u grudima,dok sad tog problema nemam,i mislim da se suocavas s istom stvari kao i ja,ali opet nisam doktor da ti mogu reci sta trebas,samo ti dijelim to iskustvo koje sam prosao tokom treniranja.
Sačuvana
Nelke
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 21

« Odgovor #15 poslato: April 08, 2018, 04:30:16 posle podne »

Poceo sam od juce da radim vezbe(istezanja) za vrat, gluteuse, kvadriceps, jacanja stabilizatora kicme i vezbe za skoliozu.
Skoro dva sata sam radio vezbe. Vrat mi je sav ukocen i dok sam se istezao, imao sam osecaj kao da istezem sipku za bench  :D
Vec mesec dana spavam na ledjima, sa jastukom ispod kolena, jer me je strah da se jos vise ne pogorsa skolioza.
Mozda cu od srede otici ponovo na VMA da snimim lumbalni deo ili mozda i ceo kicmeni stub.

Odavde pratim uputstva:

https://www.youtube.com/watch?v=BSdspgFhVQE&index=23&list=WL&t=0s
https://www.youtube.com/watch?v=uu6A7n5K73w
https://www.youtube.com/watch?v=wmk5Mvz4pe8

Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #14 poslato: April 06, 2018, 04:21:46 posle podne »

Snimci su ok.
Skolioza jeste prisutna, nije polozajno.
Mislim da ti trebaju istezanja svakodnevna, kao i bar 3x ned treninzi sa akcentom na vezbe za jacanje misica trupa, al i ostale partije
Sačuvana
Nelke
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 21

« Odgovor #13 poslato: April 06, 2018, 03:44:16 posle podne »

Ne znam kako da shvatim ta pucketanja??
Kada kažeš " upala g.dela tela", misliš na bol u mišićima u mirovanju, na dodir ili pri pokretima?

Mislim da bi trebalo da neko vreme posvetiš istezanjima...

Ne znam kako najjednostavnije da objasnim ta pucketanja.  :)
Dok pomeram ramena u nazad i vraćam i u prvobitan položaj, dolazi dok tog pucketanja(u središnjem delu grudne kosti). Kao...da se koske dodiruju i dolazi do tog zvuka, a bola nema.
Preko tapatalka sam pisao ranije odgovore i nisam video da nisu prošle još ove dve slike.
Druga slika je sa rengdena pluća, pa možda neće toliko biti od koristi.
https://i.imgur.com/sdPhUIr.jpg
https://i.imgur.com/f2taYJd.jpg


Kada kažeš " upala g.dela tela", misliš na bol u mišićima u mirovanju, na dodir ili pri pokretima?

Da bol u mišićima tokom mirovanja(na dodir). Osećaj je takav kao da sam odradio trening gornjeg dele tela(nakon duže pauze) i da se nakon toga formirala upala.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #12 poslato: April 06, 2018, 02:09:40 posle podne »

I vežbe za jačanje leđa
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #11 poslato: April 06, 2018, 02:09:19 posle podne »

Ne znam kako da shvatim ta pucketanja??
Kada kažeš " upala g.dela tela", misliš na bol u mišićima u mirovanju, na dodir ili pri pokretima?

Mislim da bi trebalo da neko vreme posvetiš istezanjima...
Sačuvana
Nelke
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 21

« Odgovor #10 poslato: April 06, 2018, 01:26:08 posle podne »

Nemam nažalost više snimaka.

Da li bih uprkos ovim pucketanjima(u grudnoj kosti) smeo da radim zgibove, sklekove i propadanja ?
Dok nije počelo pucketanje radio sam po 20 zgibova, a sada ne mogu više ni jedan, jer mi je ceo gornji deo tela pod stalnom upalom.

Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #9 poslato: April 06, 2018, 05:36:02 pre podne »

Tu su i degenerativne promene.

A tegobe koje opisujes sasvim moguće usled neaktivnosti, odn.slabih mišića koje "drže" kičm.stub
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #8 poslato: April 06, 2018, 05:35:37 pre podne »

Na diskus

Ali snimak koji si mi poslao je AP. tako da je sasvim moguće da je imaš.
Je l imaš još jedan snimak?

Sačuvana
Nelke
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 21

« Odgovor #7 poslato: April 06, 2018, 12:30:52 pre podne »

Evo i slika rendgena.
Ne verujem da je ovakvo zakrivljenje(skolioza) prisutno u donjem delu, ipak mislim da sam loše legao na bok dok je vršeno skeniranje.

https://imgur.com/a/tQr6Q
Sačuvana
Nelke
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 21

« Odgovor #6 poslato: April 06, 2018, 12:23:26 pre podne »

Nisam radio magnetnu rezonancu. Zakazao sam, ali nisam mogao da odem zbog posla i na kraju je propalo.
U izveštaju su mi naveli "sa indirektnim znacima hernije"...da li se misli na kilu(herniju) ili na diskus herniju?

Trenutno me ništa u donjem delu ne boli, ali od pola pa na gore sve mi je ukočeno. Sigurno bi se na magnetnoj rezonanci sve videlo u detalje.
Skoro me je na jedan dan popustilo celo telo. Nije me ništa bolelo i disao sam kao mala beba, nakon toga se sve opet vratilo na staro.
« Poslednja izmena: April 06, 2018, 12:25:54 pre podne od strane Nelke » Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #5 poslato: April 06, 2018, 12:02:38 pre podne »

Imam utisak da zbog bola u leđima kompenzuješ grčenjem gornjeg dela tela, i stavljanjem u prinudne položaje...
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 17 upita.