TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 04:16:10 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoć oko jelovnika  (Pročitano 2088 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #10 poslato: Mart 13, 2018, 04:41:37 posle podne »

Čak se možeš i zadržati na tome da radiš gornji i donji deo tela bez da prelazis na trening po mišićnim grupama samo je bitno da napraviš dobar izbor vežbi.
Sačuvana
GRIM
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #9 poslato: Mart 08, 2018, 06:03:30 pre podne »

U globalu sve dijete koje provereno rade se svode na manipulacije unosom ugljenih hidrata...količina, vrsta, udeo vlakana i sl.( rotacije, low-carb. ketogena)

Naravno tu su i proteini i masti, pa bi se sumarno moglo reći - dovoljno nisko sa hidrata, umereno da proteinima, dovoljno visoko sa mastima...  ;D
Hvala momci puno, videcemo za jedno mesec dva, kako ce da ispadne ☺️
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Mart 07, 2018, 11:05:55 posle podne »

U globalu sve dijete koje provereno rade se svode na manipulacije unosom ugljenih hidrata...količina, vrsta, udeo vlakana i sl.( rotacije, low-carb. ketogena)

Naravno tu su i proteini i masti, pa bi se sumarno moglo reći - dovoljno nisko sa hidrata, umereno da proteinima, dovoljno visoko sa mastima...  ;D
Sačuvana
GRIM
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #7 poslato: Mart 07, 2018, 05:36:11 pre podne »

Meni se ne dopada sto radis trening celog tela, ja bih ti predlozio da predjes na trening po misicnim grupama ili da odvojis na trening gornjeg i trening donjeg dela tela.
To je tokom prve nedelje, dok se malo vratim u formu, da aktiviram celo telo , posle delim na donji i gornji, pa onda, na trening po misicnim grupama
Sto se tiče ishtane,znaci nisam mnogo omanuo?
Hvala momci unapred.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Mart 07, 2018, 01:18:21 pre podne »

Ne zaboavi da se ništa ne postiže preko noći...bez žurbe, nestrpljenja i sl.

I "simboličan" kalorijski deficit od 500-1000 kCal daće 2-4 "neželjenih" kg manje za mesec dana...

Istraj na pravom putu...izbegevaj pretreniranost kao i krajnosti po pitanju ishrane i treninga...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #5 poslato: Mart 06, 2018, 10:45:26 posle podne »

Meni se ne dopada sto radis trening celog tela, ja bih ti predlozio da predjes na trening po misicnim grupama ili da odvojis na trening gornjeg i trening donjeg dela tela.
Sačuvana
GRIM
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #4 poslato: Mart 06, 2018, 08:11:48 pre podne »

Pozdrav svima. Svakako smatram da sam "pokrenut" jer radim fizički posao 7 dana nedeljno, a onda jos ubacujem treninge pon, sreda, petak, jer nmg vise. Treninge pratim preko interneta, neke šeme treninga
Pre mesec dana sam vadio umnjake, pa mi se iskomplikovalo, i nisam trenirao mesec dana, tako da sad radim malo lakše treninge dok se ne vratim u formu.
Sve radim kao obrnutu piramidu, po 3 serije, jace ka slabijem 8,10, 12
Potisak  sa bucicama na benchu
Lat pulldown
Potisak sa bucicama za ramena
Leg press
Nozne ekstenzije sedeci
Potisak na lat masini
Stojeci biceps pregib
Listovi stojeci
Trbušnjaci 3x 15
Ovo je samo jedan primer, ima i jacih treninga, nego dok se vratim u normalu
Sto se tiče ishrane, s obzirom kako sam se hranio, ovo je preokret za 180 stepeni (samo da spomenem rol viršle,  pomfrit,pivo,  snickers, I sve vam je jasno. Jelovnik sam napravio tako sto sam izracunao bukvalno prateci vaš plan pravljena ishrane, 3 gr proteina, 2,5 gr hidrata i 0,8 gr masti po kg telesne težine , rasporedjeno u 6,7 obroka. Uveče jedem ili govedinu kako sam napisao, ili ella sir sa bademom, ili ella sir sa kašikom maslinovog ulja + 2 belanca...
Sto se tice suplemenata, svakako cu da krenem whey, kreatin, I vrv bcaa I glutamin, ali hocu prvo da vidim kako cu odreagujem na ovu ishranu mesec, dva
« Poslednja izmena: Mart 06, 2018, 08:21:48 pre podne od strane GRIM » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: Mart 06, 2018, 04:02:50 pre podne »

A jesi li se pokrenuo? Odgovori na Zoltanovo pitanje o treninzima...

Koliko dugo vežbaš? Redovno?

Što se tiče ishrane...

Pratiš li ciljani unos makrosa( unos proteina, hidrata, masti)? Hm? Kal. deficit? Čime se orijentišeš u sastavljanju obroka?

Nei obroci deluju prenatrpano...a negde valja menjati...

U doručku premalo proteina, ubaci koje jaje...mleko i nije neophodno...možeš i bez hidrata npr. jaja + salata od vl. povrća...

"Berries" može ubaciti između obroka...

Ne bih i sir i tunjevinu u istom obroku...

U obroku pre počinka može ubacio i orašaste plodove( ella + bademi)...dakle, ne bi ih odvajao zasebno...

Jesi razmišljao o nekim suplementima( vitaminsko-mineralni kompleks, omega-3, wpc)...npr. posle treninga možeš ubaciti proteinski suplement...npr. šaka "berries" + whey...
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #2 poslato: Mart 05, 2018, 06:06:25 posle podne »

Pozdrav I dobrodošao ma forum Pansporta.
Napisi nam I svoj plan treninga da znamo.
Sačuvana
GRIM
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #1 poslato: Mart 05, 2018, 09:50:14 pre podne »

Pozdrav svima
Idem u teretanu vec godinu dana, medutim nisam zadovoljan napretkom, pre svega zato što nisam vodio računa o ishrani... Odlučio sam da se tome posvetim i napravio sam jelovnik, evo primer jednog dana, pa da vidim sta vi mislite o tome, valja li čemu? Msm kad se vec trudim da ne bude za dzabe. 
187 cm sam visok  I imam 92 kila, obim vrata 38 I stomaka 100 cm, ok mišićnu masu, ali i dosta sala na stomaku sto me muči  I zbog čega ovo I radim.
Trebalo bi da napomenem da radim fizički posao,pa zato idem u teretanu samo 3 puta nedeljno.
5:30 - ovsene 100gr,  kupine 30 gr  maline 30 gr, mleka 2,5 dl, jaje kuvano 1x
8:30- ella sir 200 gr, tunjevina u sopstvenom soku 160 gr
11:30 - badem 30 gr
14:00 - piletina kuvana 150 gr, krompir 200 gr kuvan, kupus salata sa šargarepom i malo limunovog soka 300 gr
16:30 trening
Posle treninga banana oko 100 gr
18:30 piletina 300 gr(kuvana), pirinač integralni kuvan 100 gr, ista kupus salata
21:00 ella sir 200 gr, supena kašika maslinovog ulja, 2 belanca
Nisam koristio suplemente do sad, ali svakako planiram, čim malo sredim ishranu , makar whey posle treninga.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.109 sekundi sa 18 upita.