TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 02:16:47 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda ramena  (Pročitano 3330 puta)
Lex456
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #21 poslato: Jun 11, 2018, 07:55:43 posle podne »

Doktor mi se tek 21. vraca sa odmora, pa ako mozes da mi das svoj savet
Sačuvana
Lex456
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #20 poslato: Jun 11, 2018, 07:14:09 posle podne »

Zdravo, tek sam sad uspela da uradim posto nisam bila tu, treba tek da odnesem rezultate kod doktora, posto sam zapravo radila magnet zbog toga sto mogu da izvrnem rame dosta
Pise:
Tetiva m.supraspinatusa je ocuvanog kontinuiteta, diskretno nehomogena u T2w i T2FS u predelu insercije na humerusu, sa laminarnim slojem tecnosti, ddg. Tendinitis
Tetiva duge glave m. Bicepsa je ocuvanog kontinuiteta, urednog inteziteta signala sa minimalnom kolicinom tecnosti oko same tetive ddg. Tendinitis. Ostale tetive rotatorne manzentne su ocuvane. U prikazanim misicima se ne vide patoloski izmenjeno inteziteti signala.
I defekt hrskavice glenoida u duzini od oko 3mm ddg. Hondralna lezija
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #19 poslato: Maj 19, 2018, 02:21:45 posle podne »

Ako ikako možeš, pre polaska na fizikalnu, cena je, da kažem, pristupačna, najbolje bi bilo neka sportska, ali imaš u svakoj privatnoj.
Čisto da imaš uvid u svoje stanje pre fizikalnih terapija
Javi svakako...
Sačuvana
Lex456
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #18 poslato: Maj 19, 2018, 01:57:22 posle podne »

Od ponedeljka krecem na fizikalnu. Naravno, razumem, videcu ako budem mogla da uradim. Javljam svakako za to i ako bude nekih promena. Hvala ti mnogo, puno si mi pomogla!:)
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #17 poslato: Maj 19, 2018, 09:12:19 pre podne »

Jesi li krenula na terapije?

Ako si u mogućnosti uradi ultrazvuk, sam klinički pregled bez dopunske dijagnostike je rizičan.
Ne kažem, ne ulazim ni u čiju stručnost, naprotiv, samo govorim ono kako smatram da treba da bude.
Pa makar taj ultrazvuk potvrdio njegovo mišljenje.
Taj ko bude radio ultrazvuk treba da  napiše svoje mišljenje i  dijagnozu, eventualno predlog terapije, zavisi gde budeš radila.
Sačuvana
Lex456
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #16 poslato: Maj 19, 2018, 07:24:09 pre podne »

Isla sam opet kod fizioterapeuta, u studentskoj su mi rekli da bi ultrazvuk morala privatno da radim. Pregledao mi je rame opet, vise misice ovaj put, prosli put je uglavnom gledao kosti. Rekao je da nastavim one vezbe, ali  da izbacim one kada me boli. Takodje da mazem kraterhof kremama pre i posle vezbanja. Ovo mi je dao kao dijagnozu i fizikalnu dve nedelje.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #15 poslato: Maj 18, 2018, 12:52:30 posle podne »

Izvini na čekanju.

Zavisi, prošlo je par meseci, treba videti sad kakvo je stanje, i šta je problem.
Ako ne osetiš bol, može. Bitno da ne prekineš skroz sa aktivnošću ali svakako gledaj da se ruka što manje opterećuje.

Analgetske kreme mogu. Ali svakako preporučujem u skladu sa mogućnostima specijalizovaniji pristup kako bi se tio što pre rešilo

I naravno javi svaku promenu, i kad uradiš pregled
Sačuvana
Lex456
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #14 poslato: Maj 16, 2018, 02:00:45 posle podne »

Probacu da uradim ultrazvuk sto pre. Ako je u pitanju ta upala koliko bi otprilike trebalo da se izleci? I mogu li ja nesto raditi do tada da ubrzam, hladne obloge ili tako nesto? I za ostale treninge je li problem da radim? Npr je li okej plankove da radim, znam da su donekle opterecenje i za ruke, iako su prvenstveno za trbusnjake, inace me ne boli kada ih radim
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #13 poslato: Maj 16, 2018, 08:22:04 pre podne »

To tvoje je vrlo verovatno upala tetive ili burze, gvoorim "napamet", ali je svakako mekotkivnog porekla, i kao takvo neće se ni "videti" na Rtg-u.

Ako si u prilici, uradi Ultrazvuk, da ti daju predlog fiz.th koja će najbolje da ublaži upalu i ubrza izlečenje, i kad se obezboli, pun obim pokreta bez bola, onda jačamo vežbama
Sačuvana
Lex456
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #12 poslato: Maj 16, 2018, 07:28:50 pre podne »

Radjeno je snimanje rendgenom, ortoped je rekao da je sve u redu, u izvestaju pise da nema znakova kostanih promena. Prisutna je multilaksijalna nestabilnost pri podizanju ruke i spoljasnje rotacije. NC nalaz uredan.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #11 poslato: Maj 16, 2018, 07:13:14 pre podne »

Ne pitah, da li su rađena snimanja (rtg ili ultrazvuk)?
Sačuvana
Lex456
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #10 poslato: Maj 16, 2018, 06:51:00 pre podne »

Vezbe da nastavim da radim iako me boli?
Sačuvana
Lex456
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #9 poslato: Maj 16, 2018, 06:49:34 pre podne »

Sa obe strane u ovom delu
Sačuvana
Lex456
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #8 poslato: Maj 16, 2018, 06:47:39 pre podne »

Desno rame je u pitanju, fleksibilnost je od ranije. Mogu bas cudno da ga izvrnem, ali su mi rekli da to vise ne radim jer mogu da ostetim zglob tako.
Za istezanja mi nisu rekli nista osim ovih nekoliko sa pocetka, pre vezbi snage.
Evo slike, celi taj deo boli, kao da pece, i posle pri istezanju osecam dosta neku ili tetivu ili nesto sto prolazi kroz taj deo duzinski
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #7 poslato: Maj 15, 2018, 09:59:27 posle podne »

Vežbe su dobre.
A istezanja?
Ima knjiga Stretching Anatomy, u pdf-u, jasno opisano po partijama.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.075 sekundi sa 18 upita.