TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395000 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 10:24:01 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Animal cuts & Whey protein  (Pročitano 5875 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #37 poslato: Maj 14, 2018, 01:58:50 posle podne »

Pa "više proteina od normalnog u krvi" može biti uzrokovano i dehidratacijom( nedovoljan unos vode)...naravno tu su i neki drugi parametri...

Ja obično kažem kad osetite da ste gladni - jedite...a količinski neka to uvek bude manje obilan obrok...svakako da je dobro ustaliti vreme za obroka, ali bez krajnosti, šablona i sl., napadi gladi mogu biti posledica i loše koncepcije obroka...npr. proteine veži uz masti u obroku, a tu su i vlakna...( ako već štediš na hidratima), elem, ako su hidratima niski, onda treba ići umereno sa proteinima( oko 2 gr po kg) i dovoljno visoko sa mastima( uz ciljani "kal. deficit"?!)...nepoznate nutritivne jednačine se moraju izbalansirati...

U nedovoljnom unosu ugljenih hidrata, telo traži alternativne izvore energije, glikoneogeneza...

Malo o tome... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/prezivljavanje-coveka-lovca
« Poslednja izmena: Maj 14, 2018, 02:06:04 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Gorcha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #36 poslato: Maj 14, 2018, 09:32:32 pre podne »

Pa npr.kad ogladnim a nije vreme za obrok ja pojedem malo mladog sira ili parce mesa ili popijem whey... a desavalo mi se da imam vise proteina u krvi od normalnog... Pa zato pitam dal to moze da skodi...

A i ovako u toku dana... gledam da mi obrok bude vise proteina a hridate nekad nemam kvalitetne pa ih ubacim minimalno ili ih preskocim... Negde sam citao da se i proteini iskoriste kao hidrati (kao gorivo)...mada sam mozda i pomesao...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #35 poslato: Maj 14, 2018, 12:33:49 pre podne »

Da preteraš sa mesom i jajima? Na šta misliš konkretno? "Navodno oštećenje bubrega"? Remećenje "pH tela"?  Holesterol?

Već si stigao da se zasitiš monotonošču zdrave i kvalitetne ishrane? Šta bi ti šećer, belo brašno i soju na hiljadu načina?  ;)

Malo na temu osnova ishrane...

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-pocetnike

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane
Sačuvana
Gorcha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #34 poslato: Maj 13, 2018, 08:18:05 posle podne »

Ok. Meni su vise problem kolicine... i malo mi dosadi sve jedno te isto... ako moze bar neko da mi kaze sta bi jos mogo da ubacim od namernica...
I da li skodi ako preteram sa mesom i jajima? Posto kazem kolicine mi je malo problem da pohvatam..
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #33 poslato: Maj 13, 2018, 03:43:37 pre podne »

Malo više ozbiljnosti nije na odmet...poenta nam je valjda da nešto naučimo, a ne da budemo zavisni "od plaćenih"( nekada i preplaćenih saveta)...

U globalu ishrana i nije tako loša, samo što bih proteinske suplemente čuvao samo za pwm, a u prvi plan bih stavio "ćvrste obroke"...

Sačuvana
Stamen Randjelovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3698


« Odgovor #32 poslato: Maj 12, 2018, 05:47:37 pre podne »

Pa kada nemaš izbora, ti treniraj kada možeš. Tvoj dnevni ritam je takav da moraš da treniraš uveče tako da tu nema polemisanja.
Sačuvana
Gorcha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #31 poslato: Maj 12, 2018, 05:21:35 pre podne »

A sto se tice vecernjeg treninga...kao organizam se sprema za odmor... pa ga kao mi tu maltretiramo... a ono bi da spava😂
Ali stvarno pisu i da valja i da ne valja...
Znam ja da je bolje pre podne... ali valjda nije problem ni uvece... nemam kad ja ranije...
Sačuvana
Gorcha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #30 poslato: Maj 12, 2018, 05:18:00 pre podne »

Pa pre podne kvalitetniji UH (ovsane,krompir,pirinac)da bi to potrosio u toku dana... a proteini tokom celog dana... masti se valjda skupe da ih ima dovoljno iz ovakve ishrane (riba, kikiriki, zumance... ponekad i popijem onu veliku tabletu omega3)
Jel nesto ne valja sa ovom hranom? Ili nista ne valja😥
Ne mogu da pokapiram kolichine... mnogo ima tu matematike... ja imao 2 iz matematike 😁 to mi je malo problem...

A ovako bi mozda lakse ukapirao na tvojim primerima...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #29 poslato: Maj 12, 2018, 01:35:23 pre podne »

Znači "plati, pa klati"...a da pokušamo da naučimo nešto?

Da se malo bolje orijentišemo u svetu "makrosa"? Da sami pratimo barem okvirno koliko čega unosimo?

Po kom principu si formulisao "sadašnji" meni?

Trening uveče štetan za srce?

Što se tiče odmora i sna, mislim da smo mnogo puta ponovili da su baš odmor i san ključni faktor napretka, ali i hormonskog balansa...

Isto tako trebalo bi izbeći pretreniranost...a treninge prilagoditi ciljevima( parametri su - intenzitet, učestalost, trajanje)
Sačuvana
Gorcha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #28 poslato: Maj 11, 2018, 09:58:04 posle podne »

Sve sam ispisao i opisao... pa sad... inace trenutno imam 130kg 193cm
Najbolje se osecam na 110kg... tad sam ko pracka 😍
Mozda zvuci mnogo...ali krupne sam gradje... sad sa 130kg mogu da uradim zvezdu 😁
Sačuvana
Gorcha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #27 poslato: Maj 11, 2018, 09:55:09 posle podne »

I da kazem za trening.
Ona stara klasika... grudi biceps,ledja triceps, ramena i malo noge malo trbusnjaci...  vikendom vozim bajs od 5km kad nemam vremena do 30km kad sam free... upadne tu i tamo po neki basket...
Sve to kombinujem tako da se uvek izmedju odmorim lepo... mada nekad spojim ramena sa brzim hodom od 30ak min... ili bajs isto sa ramenima...

Sad se spremam i pre podne (na poslu😁) da u abcim sklekove a uveche onaj kotur za trbusnjake (zavisno od toga kad odem u teretanu...da li u 18h ili u 20h) Mada neki kazu da je stetan trening uvece... kao lose za srce
Sačuvana
Gorcha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #26 poslato: Maj 11, 2018, 09:46:44 posle podne »

Uglavnom je ovo moj dan.

Ustajem u 5.45h  prvi obrok u 9h solja ovsanih i 3kuvana jaja -ili 250g belog u lepinji - ili omlet od 3 jaja i 2 parcheta suvog mesa

U 12h popijem sejk ... whey protein

U 14.30 350-400g riba sa nekom salatom - ili neko meso sa salatom i malo krompira ili pirinca

Izmedju 18h i 20h idem u teretanu... zavisi od obaveza koje imam i posle tog treninga pinem whey sejk i posle pola sata veceram vece parche mladog sira i 2-3 jaja ili ribu iz konzerve sa limunom i salatom

To je ono sto ja kombinujem... svaki dan.. ubacim tu i tamo saku kikirikija...onog neslanog Good diet i kad ße setim neko voce.

PS. Kad mi se prijede nesto slatko u toku dana...popijem sejk 😁
Pijem oko 2-3l vode

Sačuvana
Gorcha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #25 poslato: Maj 11, 2018, 09:28:03 posle podne »

Slavisa, voleo bih ako imas i kad imas vremena da mi napravis jelovnik (naravno to bih platio)
Ja znam kad sta treba mada mozda promasujem kolichine... nesto jedem manje nesto vise... a i prilicno mi je jednolicna ishrana..
Ako mozes ti da mi napises...po obrocima i kolichine... za neki naredni period... Ponovo kazem...znam da za to treba da se odvoji  vreme... tako da nije problem da platim to vreme...
Sačuvana
Gorcha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #24 poslato: Maj 11, 2018, 09:19:15 posle podne »

Ljudi. Evo cisto da se javim.
Mislim da je glavni uzrok losih rezultata (lose krvne slike) bio premor. Malo sna, i treninzi bukvalno na silu... bez volje.
Napravio sam pauzu od svega. Nabacio na zalost neko kilo...ali se mnogo bolje sada osecam. Pre 3 nedelje sam krenuo sa treningom i super ide za sad. Ali treniram mnogo drugacije. Samo slusam svoje telo-organizam.... kad sam umoran odmorim i 3 dana ako treba... to ranije nisam radio... isao sam na trening po svaku cenu... Takodje mnogo bolje i redovnije spavam... i to je bio veliki problem (bar tako sad mislim)

Krva slika je sada mnogo bolja. Nije jos uvek idealna...ali je ok.

Eto hteo sam da dam zakljucak zbog drugih clanova. Ukoliko imaju isti problem... odmor i san su po meni resenje...
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #23 poslato: Oktobar 05, 2017, 08:53:34 pre podne »

Nema na cemu mi smo tu da pomognemo kada god treba.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.098 sekundi sa 18 upita.