TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394257 Teme od strane 25002 Članovi Poslednji član: lazic037

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 19, 2024, 05:54:44 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Problem nakon mokrenja  (Pročitano 2408 puta)
Jafa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 29

« Odgovor #19 poslato: Februar 08, 2019, 06:05:29 posle podne »

Pre svega hvala sto si odvojio vremena da procitas sve ovo i das par saveta,omegu 3 koristim,kao i vit c,probacu sa cajevima,nastavicu sa unosom ciste 
vode 3+ l,u ponedeljak sam svakako planirao i da odradim nalaz urina.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #18 poslato: Februar 08, 2019, 04:57:57 posle podne »

Ono što smatram uzrokom problema je pomenuti "pesak u bubrezima" koji pri "eliminaciji"( tokom mokrenja) može dovesti do pomenutih senzacija...ne bih rekao da se radi o neurološkom problemu...

Suplementacija kreatinom direktno ni na koji način ne bi trebalo da dovede do pomenute problematike, ali bih se za sada suzdžao od iste...

Obratio bih pažnju na unos tečnosti( čiste vode), dodao bih čajeve( brusnica...uvin čaj ili suplemente bazi istih), kretao se više...pojačao ishranu namirnicama biljnog porekla...odradio bih i bar rutinski nalaz urina...

U ishrani bih se potrudio da imam bar 4 kvalitetna obroka...užine mogu biti citrusi, kao i berries( jagode, kupine, maline, ok su i zamrznute varijante)...obrati pažnju i na unos zdravih masti, a dobro bi bilo ubaciti i suplementaciju omega-3...
Sačuvana
Jafa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 29

« Odgovor #17 poslato: Februar 08, 2019, 01:57:59 posle podne »

Bio letos, kod drzavnog i privatnog, danas bio kod lekara opste prakse da zakazem kod drzavnog, prvi slobodan termin je za 3 meseca,nisam trenutno u nogucnosti privatnika da posetim.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #16 poslato: Februar 08, 2019, 12:53:24 pre podne »

Smatram da je vreme za kontrolu urologa...a suplementaciju kreatinom bih obustavio...
Sačuvana
Jafa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 29

« Odgovor #15 poslato: Februar 08, 2019, 12:35:13 pre podne »

Ima na drugom screenshotu i hdl ldl, hdl je snizen 1.47 granica 1.55,odradicu i urin sto pre, da zilberov sindrom je u pitanju. Na simptome mislim, dole navedene nakon mokrenja, sto kapljice ostaju mnogo vecoj kolicini nego u normalnim okolnostima. Sto se ishrane tice, dorucak 3-4jaja/pahuljice rucak piletina oko 200g+ varivo,uzina rizoto i puter kikiriki nekad welnes keks, banane i slicno, vecera tuna mladi sir. Daleko od idealnog, ali je koliko toliko pristojno 🙂 visina184cm tezina 78-79 kg.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #14 poslato: Februar 08, 2019, 12:13:46 pre podne »

Žilberov sindrom?

Ne bi bilo loše odraditi i HDL i LDL, ipak je ovo ukupni holesterol...što opet nije tako zabrinjavajuće...

Ne zaboravimo da i sama prisutna kalkuloza može doprineti vrednosti kreatinina...odradio bih i rutinski pregled urina..."bar" ....simptomi krenuli?

A kako se hraniš? Ciljani unos proteina, hidrata masti? Možda će trebati i više od 3 litara čiste vode dnevno...
« Poslednja izmena: Februar 08, 2019, 12:20:40 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Jafa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 29

« Odgovor #13 poslato: Februar 07, 2019, 11:57:22 posle podne »

Bilirubin je urodjen, uvek mi je povisen, sve je to pod kontrolom,. Za povisen kreatin znam da moze da bude povisen kad se konzumira, samo sto ja nisam konzumirao 6 meseci pre poslednje analize krvi, tek nakon analize sam uzeo, sada se hidriram odlicno oko 3 l vode dnevno, uglavnkm flasirane, zato me i cudi ponovo ovaj problem.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #12 poslato: Februar 07, 2019, 11:48:29 posle podne »

Može se reći da je očekivano da tokom i neposredno nakon suplementacije kreatinom "nalaz" bude blago povišen...nadam se da si dovoljno dobro hidriran?

Što se tiče bilirubina...da li je rađen i UZ abdomena? Bolovi pod desnim rebarnim lukom koji se šire u desnu lopaticu...vezano za obroke? Direktni bilirubin( vidim da nije rađen,a trebalo bi))? Ranije bilirubin bio povišen? Nema žute prebojenosti kože i vidljivih sluzoža, beonjače?
Sačuvana
Jafa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 29

« Odgovor #11 poslato: Februar 07, 2019, 06:03:07 posle podne »

Nakon ove situacije i dijagnoze da imam kamen i pesak koji ne mogu da se lociraju,otisao sam i kod privatnog doktora(avgusta meseca) koji me pregledao kompletno UZ (eho bubrega,desno znaci mikrotilijaze,obostrano bez zastoja,cisti,tumora i makrokaluloze,.EHO besike i prostate besika bez patoloskog sadrzaja,prostata homogena vol. 8 ml postmikcinione bez rezidualnog urina  ,i rekao takodje da je sve ok ,prepisao je tamlos i rowatinex i flasirana voda,simptomi su se skroz povukli nakon dva meseca,povremeno na dan bukvalno se pojaviljivali,negde od novembra sam koristio argininin,bcaa i kofein od suplemetanccije do poloveine januara,kao sto rekoh nikakvih problema nije bilo,pre par dana odradio krvnu sliku rezultati su dobri u sustini,jedino je nizak holesterol,i bilirubin koji je urodjen,a kreatinin je blizu granice trenutno je 103,granica je 106,iako ga nisam konzumirao od juna,nevezano za to uzeo sam universal kreatin ,i posle 2 dana simptomi su opet krenuli,zanima da li je neko imao ovakva iskustva sa kreatinom,jer se to desava od juna ,a pre toga sam popio vise pakovanja i bilo je sve ok ili da li je makar citao na ovu temu jer ja ne mogu nista da nadjme vezano za to.Hvala unapred.

Krvna slika:

http://prntscr.com/mhzyye
http://prntscr.com/mhzzps

EDIT,da dodam na izvestaj od privatnika pise dijagnoza : Status post,lap.lig.v testicularis sin.Dysuria.
« Poslednja izmena: Februar 07, 2019, 06:06:05 posle podne od strane Jafa » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #10 poslato: Jun 06, 2018, 07:00:49 pre podne »

BHP se ipak vezuje za zreliju uzrasnu dob...

Kao što rekosmo dovoljno vode čuva naše telo, pogotovu bubrege...suplementacija kreatinom MORA biti ispraćena dovoljnim unosom vode, naravno, evo i letnjeg vremena, pojačanog znojenja tako da...jako oprezno...

Obrati pažnju i na dovoljno namirnica biljnog porekla u ishrani, dosta svežeg voća i povrća( što bi rekli, da se "otkiselimo malo")...
« Poslednja izmena: Jun 06, 2018, 07:06:39 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Jafa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 29

« Odgovor #9 poslato: Jun 05, 2018, 10:39:46 pre podne »

Odradio sam UZ .
Oba bubrega urednog polozaja,oblika,velicine i debljine parenhima sa mikroklakususima,bez zatoja.
Mokracna bestika tankog zida,glatkih kontura,bez defekata u punjenju.
Prostata homogena,neuvecana.
Microcalcolusis renalis bil N209
Nasam da boluje od Mokracni kamen,neoznacen.

rekao je samo da imam pesak,da mi je prostata kao decaku od 16 godina.
Sačuvana
Jafa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 29

« Odgovor #8 poslato: Jun 03, 2018, 05:16:09 posle podne »

Pijem prolom i ove lekove,uglavnom kad pijem prolom,simptomi su bukvalno minimalni,jedino malo kapanje ostaje,cini mi se da se prekid mokrenja ne desava,Odradicu ovaj psa,samo me buni sto je rekla privatno,a nije dala uput da odradim.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Jun 02, 2018, 10:46:15 posle podne »

BHP hm, zato sam i pomenuo uzrast...sve u svemu ispoštuj terapiju, povećaj unos vode, čiste vode...

Dodatni "testovi" će svakako pokazati o čemu se radi...
Sačuvana
Jafa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 29

« Odgovor #6 poslato: Jun 02, 2018, 01:22:16 posle podne »


Pecenja nema,niti bolova,desilo se par puta u ovih par dana krenem da mokrim,malo izadje,stane na sekundu bukvalno i nastavi normalno do kraja cini mi se da se to desava kad pijem vodu sa cesme,ovo sa kapljanjem mogu da kazem da je u boljem stanju,dosta manje kaplje,pijem 2.5 L prolom vode dnevno,a od sinoc sam poceo da koristim i Pipem tablete,sluze za dezinfekciju urinarnog trakta,prepisala mi je doktorka opste prakse,i uputila me kod urologa za svaki slucaj da proverim prostatu i ceo urinarni trakt na UZ i rekla da privatno odradim psa test (sto me je malo istraumiralo :D ),ali je rekla da je ubedjena da je sve ok,ali da mlade uvek salje na detaljne analize.Dijagnoza lekara opste prakse je Hyperplasia prostatae.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Jun 02, 2018, 04:36:23 pre podne »

Suplementacija kreatinom, a uopšteno i zdravlje bubrega zahtevaju dobru hidrataciju...

Svakako da dan ispunjen obavezama može biti problem oko organizovanja treninga i ishrane, ali flašica sa vodom MORA da uvek bude pri ruci...

Nema nikakvog pečenja pri mokrenju...bolova u "slabinama"..."prekidanja mlaza pri mokrenju" ?

Boja urina je jedan od najboljih indikatora hidriranosti...naravno boja urina može ukazati i na neke druge bolesti( jetra i sl.)...

E sad ovo isticanja urina pri naporu neposredno posle mokrenja...hm, s obzirom na godine...?!

Piješ neke lekove? Nedozovoljena sredstva?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 18 upita.