TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395109 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 23, 2024, 04:17:54 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitanje u vezi bencha .  (Pročitano 1852 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #3 poslato: Jun 18, 2018, 10:22:39 posle podne »

Širina hvata zavisi od toga da li želiš da pogodiš triceps, grudi ili  ćeš raditi powerlifting bench gde ćeš anagažovati i izvući maksimum iz svih mišića koji učestvuju u pokretu. Neki opšti savet je da šipku spuštaš na liniju odmah ispod grudi a što se tiče laktova oni trebaju biti odmah ispod šipke kolika god da je širina hvata. Moj savet je da šipku uhvatiš toliko široko da kada je spustiš na grudi ugao između podlaktice i nadlaktice bude oko 90 stepeni a ugao između laktova i tela oko 45stepeni.

Sačuvana
Marko Spasojevic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 802


« Odgovor #2 poslato: Jun 18, 2018, 09:52:33 posle podne »

Imam par pitanja u vezi bencha posto vidim da ljudi izvode ovu vezbu na razlicite nacine .
Kao prvo me zanima koliki je otprilike pravilan hvat za bench ukoliko radim grudi? Kod mene su ruke udaljene nekih 70cm jedna od druge (malo izvan granice ramena ).
Kao drugo me zanima da li laktovi treba da idu pod uglom od 90 stepeni ili 45 (da idu vise uz telo ). Posto sam video da ljudi izvode oba nacina pa me zanima koji je pravilan.

Što se samog hvata tiče, ja lično koristim hvat koji je malo širi od širine ramena, što se tiče ugla laktova ugao od 90 stepen malo više opterećuje ramena i ako si početnik možeš imati probleme sa bolovima u ramenima ali i izolacijom samog mišića grudi jer ti ramena svakako asistiraju pri izvođenju bencha, dakle ja preporučujem laktove malo bliže telu. Na taj način više izoluješ grudi, a štitiš ramena. Takođe obrati pažnju da ti ramena budu sve vreme na podlozi i kada podižeš težinu da ih ne guraš napred i podižeš sa klupe.
Sačuvana
dejan944
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #1 poslato: Jun 09, 2018, 02:44:38 posle podne »

Imam par pitanja u vezi bencha posto vidim da ljudi izvode ovu vezbu na razlicite nacine .
Kao prvo me zanima koliki je otprilike pravilan hvat za bench ukoliko radim grudi? Kod mene su ruke udaljene nekih 70cm jedna od druge (malo izvan granice ramena ).
Kao drugo me zanima da li laktovi treba da idu pod uglom od 90 stepeni ili 45 (da idu vise uz telo ). Posto sam video da ljudi izvode oba nacina pa me zanima koji je pravilan.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.127 sekundi sa 18 upita.