TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 05:18:57 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bol u laktu  (Pročitano 1191 puta)
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #11 poslato: Jun 28, 2018, 10:11:44 pre podne »

Nadam se da će sve biti ok.
Poz
Sačuvana
Marko Spasojevic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 802


« Odgovor #10 poslato: Jun 28, 2018, 09:58:13 pre podne »

Obicno gledam da razmak izmedju treninga odredjene grupe bude minimum 48h, ali posto naravno mišići asistiraju prilikom treninga ostalih grupa, a ja nisam pauzirao poprilično dugo, vrlo je moguće. Što se forme izvodjenja tiče na to sam maximalno fokusiran da bude kako treba. Mislim da nedostatak sna u zadnja 2 meseca i to što nisam pauzirao duže vremena imaju poprilično uticaja na sve to.

Definitivno ću poslušati savete. Hvala još jednom puno na odgovorima.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #9 poslato: Jun 28, 2018, 09:50:44 pre podne »

Bezveze je da ti kažem, mada mogu slobodno, da preformulišes br. treninga na nedeljnom nivou, brojčano je više nego što mišići imaju vremena da se oporave. Ali opet, kažem, ti znaš na koji način su ti  isti organizovani.
Vrlo verovatno, preopterećenje

Obrati pažnju na istezanja, tehniku izvodjenja eventualno.
Sačuvana
Marko Spasojevic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 802


« Odgovor #8 poslato: Jun 28, 2018, 09:43:11 pre podne »

Traje nekih 5 dana. Bol je u spoljašnjem delu lakta. Nisam do sada povređivao,bilo je par puta da me zaboli usled nekih vezbi ali to je bilo jako kratko i sutradan kao nov, ništa ozbiljnije, a istezanja sam iskreno pre radio mnogo više, sad radim ali ne toliko redovno. Hvala na odgovorima, počeo sam sa kremama i hlađenjem, pa ćemo videti kako će da deluje to sve. Nadam se da nije nešto ozbiljnije.

Veliki pozdrav!

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #7 poslato: Jun 28, 2018, 05:53:35 pre podne »

NIsam razumela, u kojoj "tački" se javi bol? koren šake, spoljašnja, unutrašnja strana lakta??
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #6 poslato: Jun 28, 2018, 05:50:25 pre podne »

Probala bih sa istezenjima, analgetskim kremama, izbegavanje pokreta koji provociraju bol

Koliko to ukupno traje?
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #5 poslato: Jun 28, 2018, 05:48:57 pre podne »

Jesi li ranije povređivao tu ruku?

Istezanja radiš redovno?
Sačuvana
Marko Spasojevic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 802


« Odgovor #4 poslato: Jun 27, 2018, 12:12:09 posle podne »

Pozdrav,

Treniram u teretani 5-6 puta nedeljno, rad sa težinama podeljen po grupama mišića. Bavim se fitnessom a takođe radim i kao personalni trener tako da mi je to svakodnevnica. Iskreno bol sam primetio iznenada prilikom svakodnevnih aktivnosti. Nista nije menjano u trenažnom procesu, niti neke vežbe koje do sada nisam izvodio. Bol se javi kod tetiva ekstenzora (bar mi se tako čini) ali većinom prilikom fleksije i supinacije šake što mi je čudno. Kada se pojavi bol, oštar je i zadržava se u toj tački ne širi se dalje. Nije klasičan "teniski lakat" ili bol prilikom izvođenja određenih vežbi.


Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #3 poslato: Jun 27, 2018, 06:40:21 pre podne »

Opiši mi tačno mesto bola u određeno položaju kada se javi.
I da li se širi negde
Koliko sam razumela, u toku treninga nema bola (pravolinijski pokreti), već prilikom rotacija u zglobu lakta?
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #2 poslato: Jun 27, 2018, 06:32:49 pre podne »

Ćao.

Reci mi, znaš li šta je prethodilo pojavi bola? neki neuobičajen trening, novi elementi, povreda?
šta treniraš?
Sačuvana
Marko Spasojevic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 802


« Odgovor #1 poslato: Jun 26, 2018, 12:09:43 pre podne »

Pozdrav svima,

Pre nekoliko dana počeo sam da osećam bol u levom laktu prilikom svakodnevnih aktivnosti. E sad ono što me buni je to što prilikom samog treninga i vežbi kao što su potisak sa čela, benč, potisak za ramena itd bol uopšte nije prisutan. Dešavalo mi se pre da imam bolove prilikom izvođenja tih vežbi, ali sam to većinom rešavao nekim varijacijama izvođenja, u kombinaciji sa istezanjem , ali nikada nisam osećao nešto slično ovome. Tokom izvođenja vežbi za biceps osećam bol samo kod hammer-a ali i to je minimalno, dok kod npr vožnje auta prilikom skretanja u desno i okretanja volana osetim oštar bol koji probada... takođe recimo osetim prilikom otvaranja vrata nekad ili nošenja tanjira itd... Sad neko moje laičko mišljenje je da povreda ima neke veze sa bicepsom i samim rotiranjem šake, ali bi mi značilo i mišljenje nekog stručnijeg i iskusnijeg u toj oblasti.

Hvala unapred!

Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.089 sekundi sa 17 upita.