TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:47:13 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: INTERMITTENT FASTING ili Povremeni post  (Pročitano 7782 puta)
Marko Spasojevic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 802


« Odgovor #38 poslato: Februar 06, 2019, 12:04:16 pre podne »

Niko ne pokušava da zbuni ovde bilo koga. Ako si pročitao odgovore, svi se slažu oko istog. Tražio si pomoć a svi su dali sve od sebe da ti odgovore iskreno. Na tebi je da poslušaš savete ili ne. Fasting nije ništa novo kod nas niti nešto "izmišljeno" već metoda da se lakše bude u deficitu. Ovde nije problem metoda već pristup i kako se to radi.

E sad sto se napredovanja tiče. Kod tolikog procenta masti, svaka promena ishrane i treninga će doneti rezultate na vagi. Ali rezultati na vagi nisu pravo merilo jer vaga zavisi od 300 stvari. Da jedes samo povrce 3 obroka dnevno izgubices kilazu, ali to ne znaci da je to dobro i da je odrzivo na duze staze. Nakon nekog vremena telo ce se adaptirati na taj unos kalorija i prestaćeš da vidiš bilo kakve rezultate. Kako ćeš onda znati šta dalje ako balans makronutritijenata nije dobar?

Svi koji su se uključili u temu, tu su da bi pomogli i da bi ti olakšali.

Na kraju se sve svodi na tebe i ako tebi tako odgovara, samo napred, ovo je samo neko mišljenje koje ti ja govorim iz najbolje namere.

Veliki pozdrav!


Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #37 poslato: Februar 05, 2019, 09:10:35 posle podne »

Loše si rasporedio mišićne grupe po danima.
Druga stvar, to što ti sad nije bitno što gubiš i mišiće samo da padaju kilogrami kasnije će biti problem. Kad se jednog dana probudiš, mršav a sve visi na tebi, mršav i mlitav. Veruj mi to je gora pozicija nego ova u kojoj se sad nalaziš. Sa druge strane dobijanje mišićne mase ide jako sporo, a gubi se brže nego što misliš. Zato bolje još jednom razmisli o tome sa radiš.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #36 poslato: Februar 04, 2019, 04:43:20 posle podne »

Sve u svemu, bez uvrede, onda je veći problem istrajnost u zdravim navikama, nego li u nečijim "podpitanjama" koji su ipak tu da samo ukažu na moguće propuste...dijet ekstremi nisu jedino rešenje...

Opet kažem, izbor je samo tvoj...načina uvek ima, samo treba imati volje i istrajnosti....
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #35 poslato: Februar 04, 2019, 01:12:01 pre podne »

Marko je dao najbolje viđenje stvari, izvini, ali čini mi se da si više zadrt u svom pogledu na ishranu, nego li realan...naravno, da je izbor samo tvoj, pa nastavi shodno tome...

Većina tih proračuna oko potrošnje kalorija na račun aktinosti, kroz aplikacije su ipak "virtuelni", mogu biti koristan orijentir...

Ako je BF 34, onda si gojazan(to je BMI koji je 34, a retko ko ga koristi kao relevantan...probaj sa kaliperom )  ;) ...čini mi se da moraš da kreneš od osnova da bi polako stigao da finesa...

A kako ti izgledaju treninzi?

Možeš li da podeliš sa nama te slike pre i posle ovde u temi...

« Poslednja izmena: Februar 04, 2019, 01:15:40 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Gorcha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #34 poslato: Februar 03, 2019, 02:13:28 posle podne »

evo kako izgleda danasnji dan do sad
Sačuvana
Gorcha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #33 poslato: Februar 03, 2019, 10:15:40 pre podne »

slikao sam se na pocetku i danas... cini mi se cak da sam dobio na misicnoj masi... ili je samo doslo do izrazaja zbog ovih 5-6kg manje... sve u svemu bolje izgleda
Sačuvana
Gorcha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #32 poslato: Februar 03, 2019, 09:56:27 pre podne »

kako se racuna masa misica? ovaj procenat masnoce sam izracunao da je 34... (znam da je mnogo...ali ne izgleda tako lose kako zvuci) na 193cm 😁
Sačuvana
Gorcha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #31 poslato: Februar 03, 2019, 09:52:57 pre podne »

Juce sam npr uneo 4000 kalorija... ali namerno...  pratim kako se osecam pa u odnosu na to i jedem... ali neznam kako da racunam npr kad nosim drva na 3.sprat ... sigurno trosim neke kalorije... i kad se jurim sa decom 😉.... Ne znam oko te potrosnje kako da racunam... unos je tu i tamo bar priblizan
Sačuvana
Gorcha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #30 poslato: Februar 03, 2019, 09:48:52 pre podne »

Nije u pitanju komplikovano umesto prosto... vec obrnuto. Prija mi ovako... nikad nisam ni voleo taj dorucak... a Sto se tice kalorija mozda nesto gresim... koristim neku aplikaciju ...evo je u prilogu
Sačuvana
Marko Spasojevic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 802


« Odgovor #29 poslato: Februar 03, 2019, 12:05:46 pre podne »

Iz onoga sto pises, ili pises odokativno pa malo mašaš brojke, ili ne meriš kako treba. Sa druge strane 100gr proteina je premalo, ako gubis tezinu to ne znaci da gubis mast, tu imas i vodu, i ono sto je najbitnije a to je misic. Sa tim odnosom makronutritijenata nema sanse da cuvas misic dovoljno i das mu svega za oporavak. Isto tako, to sto su ti nalazi sada okej, ne znaci da ce biti na duze staze ako nastavis sa ovim unosom svega (ako pravilno to pratis), a isto tako ukoliko prestanes sa tim jo-jo efekat moze da bude jos jedan problem. Pri izboru dijete je najbitnije da bude nesto sto mislis da mozes da odrzis na duze staze, a ne samo trenutan rezultat. Jer postoji ogromna razlika izmedju dijete i gladovanja. Sve to ima uticaja i na hormone i rad celokupnog organizma, pa treba misliti i na to. Kada računaš sve, imaj u vidu da 1gr masti ima 9kcal, 1gr proteina 4kcal i 1gr hidrata 4kcal.



Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #28 poslato: Februar 02, 2019, 11:54:38 posle podne »

Ja bih se pre rukovodio procentima telesne masti i mišićne mase...BMI nije tako indikativan...ipak ne razlikuje mišićnu i masnu masu :)

Neki bodibilderi imaju BMI 40...a procenat telesne masti ispod 10 ;)

Sve u svemu, da opet naglasim da je i CKD bez IF dovoljan da se ostvari željeno...ali zašto može jednostavno kad može komplikovano... ;)
Sačuvana
Gorcha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #27 poslato: Februar 02, 2019, 04:58:36 posle podne »

A i da spadne malo masa misica nemam nista protiv... ako skinem kilazu (BMI) na neku normalu
Sačuvana
Gorcha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #26 poslato: Februar 02, 2019, 04:54:46 posle podne »

Ranije sam imao neke nalete umora posle rucka... sad toga nema...  Neznam... jos uvek je rano za neke zakljucke... videcu
Sačuvana
Gorcha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #25 poslato: Februar 02, 2019, 04:52:39 posle podne »

Radim u teretani i sa 20 sati posta... i cak mi je bolje nego ranije za 200-300g belog i par krompira...  Ne tvrdim nista.. samo znam da mi za sad prija i da kilaza pada... osecam se odlicno... i krv je dobra... Trebalo bi da je sve ok...
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #24 poslato: Februar 02, 2019, 04:23:18 posle podne »

sa tegovima
Trening sa tegovima a da prije toga nisi imao obrok 8, 10, 12 ili vise sati, je jako lose. Znam ljude koji tako nesto rade, ali ti ljudi su cio zivot u treningu sa svim mogucim antikatabolickim suplementima, prije treninga, u toku i nakon treninga. Ishrana je savrsena.

Tako da obrok prije treninga sa opterecenjem (kod mene minimum dva), je nesto sto bi moralo da bude, da bi tijelo izvuklo maksimum iz treninga. Kardio je i ok jutarnja varijanta na prazan stomak, ali dosta studija je pokazalo da nista vise covjek ne gubi ako prvo doruckuje pa na kradio, naprotiv, mnogi po iskustvu kazu da radi puno bolje.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.053 sekundi sa 18 upita.