TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 12:35:24 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Zeludac, srce...?  (Pročitano 2826 puta)
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #8 poslato: Jul 04, 2018, 03:45:15 posle podne »

Što se tiče srca, ono što sam navela. Pogotovo ako do sada nikad nisi radio.

Bilo bi dobro da se nađe ili ponovi test na heliko


Sačuvana
Dekideki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #7 poslato: Jul 04, 2018, 02:27:25 posle podne »

Pa ima vec mesec i nesto dana sigurno... Primetio sam da mi kafa smeta, ali sam znao i da preterujem u njoj po 3-4 dnevno i plus kofein pred utakmicu...
Pa uglavnom jesu svakodnevni, mada opet kazem bude dana i kada mi je ok.
Ne znam, ja sve mislim da je mozda na nervnoj bazi... ? 🤔
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #6 poslato: Jul 04, 2018, 12:46:08 posle podne »

Od kada su ove tegobe prisutne?

Gasovi i nadimanje svaki dan, ili ne? Da li ih vezuješ za određenu vrstu hrane?

Trebalo bi da se odradi test opterećenja i eho srca u sklopu redovnih sistematskih pregleda, EKG nije dovoljan.

Sačuvana
Dekideki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #5 poslato: Jul 04, 2018, 09:47:45 pre podne »

Pre mesec dana sam radio redovan sistematski.Ekg ok, krvna slika i urin ok, spirometrija naduvao sam 6000 onaj aparat, nisam radio test opterecenja.
Zaboravio sam da napomenem da su tegobe nekad jace nekad slabije... imam mucninu, gasove i nadimanje.Ishrana je ok, redovni obroci... ne pijem kafu i gazirano, jedino sto jedem slatko.
U toku treninga osetim jace pulsiranje, a sad posle treninga sam osetio malo nekako slabost i malaksalost i tada sam merio pritisak koji je bio nizak.
Takodje, ne znam da li ima ikakve veze, ali na pripremama sad nisam najbolje spavao i uvek sam sanjao neke gluposti sto ranije nije bio slucaj...

Ne mogu da nadjem rezultat heliko, ali cu raditi ovih dana opet pa cu poslati.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #4 poslato: Jul 03, 2018, 06:11:17 pre podne »

Pozdrav

S obzirom da se profesionalno baviš sportom, slažem se sa kolegom, da li imaš redovne sistematske preglede?

U toku treninga ili neposredno nakon da li su se dešavale nesvestice ili gubici svesti, osećaj "lupanja" srca, bol u grudima?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: Jul 02, 2018, 09:52:36 posle podne »

Kolega Tutorov više nije tako aktivan na forumu...

Redovni "sistematski" pregledi sa klubom, spec. sportske medicine? Sportsko-medicinska kontrola skorije- Ekg ok? test opterećenja? Eho srca? Biohemijske analize krvi( i urina)? Spirometrija?

Nadimanje, podrigivanje, gasovi? Gorušica? Stolice uredne?

Pritisak si merio digitalnim aparatom( podlaktica)? Puls( broj otkucaja u minuti)?

A koliko obroka imaš dnevno? Redovni obroci... ? Da li su obroci obilni? Tegobe posle obroka? Obilna večera? Napadi gorušice tokom noći? Vraćanje hrane? Alkohol, začini? Tegobe pri savijanju, npr. vezivanju pertli? "Želudačna kila"?

Anksioznost može čak dovesti do svih pomenutih ispoljavanja...mada, iskreniraj nam rezultate h.pylori testa...

« Poslednja izmena: Jul 03, 2018, 05:18:35 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Dekideki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #2 poslato: Jul 02, 2018, 11:31:17 pre podne »

Zaboravio sam da napomenem, pre neki dan posle treninga sam se osecao malaksalo, izmerio sam pritisak bio je 100/75.Izvinjavam se Slavisi i Aleksandri sto sam samo Pedju apostrofirao, verujem da i oni mogu da mi pomognu.Hvala!
« Poslednja izmena: Jul 02, 2018, 11:35:15 pre podne od strane Dekideki » Sačuvana
Dekideki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #1 poslato: Jul 02, 2018, 11:28:11 pre podne »

Pozdrav Pedja, pisao sam ti jos pre par godina, ne mogu da se setim ni oko cega, ni pod kojim nickom, ali se secam da si mi pomogao.Verovatno je rame bilo u pitanju, no nebitno... sada imam sledeci problem...

Imam 22 god, profesionalni sam fudbaler, visok sam 190, tezak 82kg.Od suplementacije ne uzimam nista, eventualno glutamin i protein u pripremnom periodu.
Ne znam odakle da pocnem, ali problemi koje imam su nadutost, brze umaranje, tesko disanje(brzo se zadisem na treningu, a nekad i kad odmaram ne mogu do kraja da udahnem),
Takodje ono sto je pocelo da me uznemirava je pri malo vecem naporu, par sprinteva recimo, osetim jako pulsiranje u predelu zeluca... takodje osetim nekad i pulsiranje slepoocnica. Dosta sam citao o ovome i sve se uglavnom svodi
na to da zeludac ne radi kako treba, podize dijafragmu koja “gura” srce i ono ne radi kako treba... ali to mi je sve nepouzdano pa me zanima tvoje misljenje?

Radio sam test na heliko, tu je negde na granici, kazu dr da ne veruju da su od toga problemi, ultrazvuk abdomena nije pokazao nista, gastroskopiju jos odlazem bar dok mi ti ne potvrdis da jeste od zeluca.
Takodje nekad se osecam i na samoj utakmici odsutno, dekocentrisano, pospano... Sad ne znam da li je to jer sam izbscio kafu i kofein uopste jer mi je utisak da mi pravi smetnje zelucu...
Isto je prisutan ponekad i stres, nista posebno ali tako prelazni rok, devojka, porodica i slicne stvari...

Nadam se da sam lepo objasnio problem, hvala unapred na odgovoru 😊
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.05 sekundi sa 18 upita.