TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 01:02:59 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Zeludac, srce...?  (Pročitano 2827 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #23 poslato: Avgust 21, 2018, 01:41:09 pre podne »

Svakako da je kandida jedan od značajnih uzroka problema sa probavom...u prvom planu je korekcija ishrane...bez šećera, belog brašna, mesnih prerađevina...detaljnije... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/anti-kandida-dijeta

Sačuvana
Dekideki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #22 poslato: Avgust 20, 2018, 06:20:55 posle podne »

Dobio sam danas rezultate kandide, pozitivan je i to u velikom broju...
Sad citam da pored fizickih, ima i psihickih simptoma (depresija,anksioznost..)
Internet kao i svi prijatelji su prepuni saveta, ali bih voleo da me ti, kao covek koji zna sta prica posavetujes jos to ako mozes.
Hvala :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #21 poslato: Avgust 16, 2018, 02:26:54 pre podne »

Kortizol nije snižen, u granicama je ref. vrednosti...da ne širimo priču - kortizol je hormon stresa, a (ne)željene uloge su - porast procenta telesne masti, gubitak mišićne mase, hronične povrede( teži oporavak), pad „u snazi“...treba li još da nabrajamo? ;)

Estradiol je ženski polni hormon...hm, "ring any bells"...ginekomastija...?! Sapienti sat ;)

Ima li još pitanja? ;)

Da, psihosomatika znači na "nervnoj bazi" ;) ( ukratko)

Sačuvana
Dekideki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #20 poslato: Avgust 15, 2018, 07:00:53 posle podne »

Upravo dobio test za heliko, negativan... cekam rezultate kandide u petak.
Da li je moguce da je sve na nervnoj bazi? 🤔☺️
Sačuvana
Dekideki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #19 poslato: Avgust 15, 2018, 07:41:23 pre podne »

Ok, nisam to radio, danas ili sutra cu to i ponovo test na heliko i candidu...
A reci mi samo sta znaci sto su snizeni kortizol i estradiol, to nije problem?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #18 poslato: Avgust 15, 2018, 12:51:20 pre podne »

Koliko vidim sve je ok...izgleda da problemi nisu vezani za hormonski milje, već za psihosomatiku ;)

Obrati pažnju na eradikaciju H.pylori

A "biohemija" krvi i urna...anemija?
Sačuvana
Dekideki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #17 poslato: Avgust 14, 2018, 11:31:16 pre podne »

Evo i ostalih slika, pardon
Sačuvana
Dekideki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #16 poslato: Avgust 14, 2018, 11:29:58 pre podne »

Pozdrav, nisam se javljao jer mi je bilo dosta bolje od terapije... Ali opet se javljaju simptomi i umora i lose probave i svega pa
Sam odradio hormone, vidim da su mi kortizol i estradiol niski, sta to znaci?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #15 poslato: Jul 11, 2018, 03:47:30 pre podne »

Ispoštuj datu terapiju i predloženi higijensko-dijetetski režim...sve je povezano...i životne navike( ishrana...) i "bakterija"...btw, ima i asimptomatskih slučajeva "infekcije"...

Inače inf. ovom bakterijom nastaje još u dečijem uzrastu, Helikobakterija je naviknuta da preživljava tešku, kiselu okolinu u stomaku. Ove bakterije mogu da menjaju "okolinu" i da smanje kiselost kako bi preživele( najprostije rečeno). Njihov oblik im dozvoljava da uđu u zaštitni sloj našeg želuca, gde će biti zaštićena sa sluzi i naš imunitet neće moći da se izbori sa njima, što može dovesti do stomačnih problema.

Još uvek nije tačno poznato kako se širi helikobakterija, a ona koegzistira sa ljudima nekoliko hiljada godina. Pretpostavlja se da se infekcija širi "od jednih usta na druga", ili putem fecesa( feko-oralno), što se može desiti ukoliko osoba ne pere dobro ruke nakon korišćenja toaleta. Ova bakterija se može širiti i kontaktom sa zagađenom vodom ili hranom.

Da li neko u porodici ima sličnih problema?
Sačuvana
Dekideki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #14 poslato: Jul 10, 2018, 03:17:22 posle podne »

Ipak sam prvo odradio gastroskopiju... Da li mislite da je od heliko moguce da su svi ovi simptomi?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #13 poslato: Jul 08, 2018, 08:10:16 posle podne »

Dok se ne odradi "pomenuta dijagnostika" iluzorno je "provaliti bilo šta" ;)

Ipak lekar nisu vidovnjaci...samo egzaktno ;) Elem, možemo sumnjati na "nešto", ali tu je i "diferencijalna dijagnostika"... ;)
Sačuvana
Dekideki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #12 poslato: Jul 06, 2018, 06:18:49 posle podne »

Hm... vidis rekao bih da su potencija i libido malo losiji nego ranije...
Pio sam ranije kapsule omega 3, minerale, c e i b vitamin, ali sam prestao kad su mi poceli problemi jer sam mislio da mi toliko tableta mozda pravi smetnje zelucu.

Nazalost imam dva treninga svaki dan pa ne uspevsm da uradim nista od testiranje koja ste mi preporucili, sta mislis koja su mi najpreca jer mi deluje da si “provalio” u cemu je problem?
Dosta mi je vise da se mucim... 😔
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #11 poslato: Jul 05, 2018, 11:23:41 posle podne »

Mislim da je anksioznost učinila svoje...ali opet bih odradio predloženo

Za pad energije bi trebalo prvo razmisliti o mogućim uzrocima - nedostatak sna, anemija, pretreniranost, neka depresivna ispoljavanja, nedovoljan unos nekih bitnih vitamina i mineral, hormonski disbalans...bilo kakav "stimulativni suplement"( kofein, energetski napici, NO-reaktori, ekstrakt zelenog čaja, sinefrin, sagorevači masti, itd.) bi samo maskirao "umor", pad energije( ili koja god formulacija da se upotrebi),a ne bi rešio problem...

Libido? Potencija? Sve ok?

Moj predlog bi bio i da se odrade neki "hormoni" - bar - ukupni testosteron, prolaktin, kortizol, estradiol, fT3, fT4, TSH...

Svakako da bih akcentovao od suplemenata na omega-3, magnezijum i cink( visokoapsorpitvni oblici), vitaminima B-grupe, vitaminu C, vitaminu D3 i K2
Sačuvana
Dekideki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #10 poslato: Jul 05, 2018, 12:37:36 posle podne »

Pa mogu da povezem sa stresom... otprilike izgleda ovako dan: dorucak, jaja sa pecenicom; rucak belo meso, pire krompir uz neku kupus salatu; vecera cezar salata ili tako nesto, neke testenine...
Razlikuje se naravno od dana do dana, ali gramaza je neki srednji uobicajen obrok.Ne pijem lekove, niti bilo kakvu suplementaciju,
reaktore nikad nisam pio... za gluten i laktozu nisam siguran, gde bih to mogao da proverim?
I takodje sta bih mogao da pijem od suplementacije a da mi nece naskoditi jer osetim nekad pad
Energije... I u poslednje vreme osetim posle obroka peckanje oko pupka 🤔
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #9 poslato: Jul 04, 2018, 10:08:24 posle podne »

Da li možeš da povežeš pojavu tegoba sa "pojačanim stresom"( razlozi koje si naveo)?

Slažem se sa koleginicom oko "nalaza"...

A možeš li nam ispisati meni po obrocima sa osvrtom na sastav obroka( odabir namirnica, gramaža i sl.)...začinjena hrana? Intolerancija na laktozu? Gluten? Neki lekovi..andol, brufen, naproksen i sl.?

Kafa je veliki neprijatelj "želuca"...umereno i uvek uz obrok( 1-2 kafe dnevno dovoljno)...pažljivo sa kofeinom, a doziranje pre "tekme"? Uzimaš li još nešto od suplemenata? NO-reaktori? Energetski napici?

Malo korisnih smernica...

https://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/pobedite-gorusicu-zivite-normalno

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/tabu-teme-podrigivanje-nadimanje-i-gasovi

« Poslednja izmena: Jul 04, 2018, 10:22:01 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.108 sekundi sa 18 upita.