TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 04:46:34 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Da li je ova hrana dobra?  (Pročitano 1119 puta)
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #8 poslato: Septembar 07, 2018, 01:52:14 pre podne »

Za tu kilazu cepaj oko 90-100grama proteina, 250-300uh i oko 50gr masti i eto to je to. Izvori proteina jaja, mlecni proizvodi i meso, mozes i 150-200gr mesa na dan ali onda pojacaj jaja i mlecne proizvode, bitno je da ispostujes brojke koje sam ti zadao. A dal ces jesti vise jaja od mesa ili obrnuto nebitno. Izvori uh pirinac, ovsene, krompir i testenina. Od masti imas jaja i kikiriki je najjeftiniji.
« Poslednja izmena: Septembar 07, 2018, 01:53:58 pre podne od strane acala » Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #7 poslato: Septembar 06, 2018, 06:54:15 pre podne »

Kakve god da su finansije uvek je fokus na ishranu pa sve ostalo.
Koliko god možeš trudi se da ishranu maksimalno ispoštuješ I rezultati će doći.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Septembar 06, 2018, 02:28:12 pre podne »

Prvo bi trebalo da savladamo neke osnove kada je ishrana u pitanju, a ne da se olako povodimo za onim što pročitamo ili vidimo na netu...dakle, zdrav razum, logika i elementarno poznavanje materije...

Ako nema dovoljne stimulacije muskulature dobro doziranim/formulisanim treningom sa opterećenjem mišićna masa se svakako neće povećati, niti održati...uz adekvatnu ishranu, bazičnu suplementaciju i dovoljno odmora( između dva treninga + noćni san)...

Baš zato što nisi "bogat", savladaj osnove... videćeš da se i sa skromnim ulaganjima može postići dosta...

Kao prvo kreni u teretanu...( stručni nadzor poželjan)...

O ishrani...

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-pocetnike

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane

Dakle, u formulaciji plana ishrane pratimo taj neki ciljani unos proteina, hidrata, masti...tako da ima tu nekih "individualnih stvari", jer potrebe za neki makronutrijentom nisi iste za svakoga od nas u zavisnosti od telesne težine, ciljeva i sl.

Nikada nisam za te priče o brzom metabolizmu, ektomorfnoj građi i sl., jer garantovano većina tih "mršavih momaka" nije unela u sebe dovoljno hrane, niti trenirala redovno...dakle, kontinuitet na svim poljima - trening, ishrana...ispunimo sve uslove "rasta", provedimo dovoljno vremena "u priči", pa tek onda kukajmo... ;)
Sačuvana
Joza934
Gost
« Odgovor #5 poslato: Septembar 05, 2018, 08:41:49 posle podne »

Inace siromasan sam i nemam para na bacanje


Posle 6 meseci treniranja ugojio sam se 5-6 kila bez plana ishrane ali rasirio sam se malo i videlo se i kad sam pauzirao sad opet sam smrsao naglo.

Nemam aktivnosti ali treniracu kao i pre svaki dan sem nedelje cim dobijem platu treba mi masa koja ce ostati na meni molim vas pomozite . 

pon grudi
uto ledja
sre ramena
cet ruke
pet noge
sub kruzno   
« Poslednja izmena: Septembar 05, 2018, 08:53:28 posle podne od strane Joza934 » Sačuvana
Joza934
Gost
« Odgovor #4 poslato: Septembar 05, 2018, 08:35:28 posle podne »

Pozdrav,
Reci nam koliko imaš godina, visinu, težinu i svoje dnevne aktivnosti kako bi mogli preciznije da odredimo da li plan valja ili ne.

175cm 55kg 22 god. uvek sam imao brz metabolizam poceo sam da treniram i jedem i kako sam prestao pao sam na 55kg sa 62-63
« Poslednja izmena: Septembar 05, 2018, 08:54:12 posle podne od strane Joza934 » Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #3 poslato: Septembar 05, 2018, 04:09:48 posle podne »

Dje je tu meso? Aj da kazemo da ispunjava neki plan ali opet bez mesa meni nema napretka...

Послато са HTC U11 уз помоћ Тапатока

Sačuvana
Maksim Trzin
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 946


« Odgovor #2 poslato: Septembar 05, 2018, 03:14:48 posle podne »

Pozdrav,
Reci nam koliko imaš godina, visinu, težinu i svoje dnevne aktivnosti kako bi mogli preciznije da odredimo da li plan valja ili ne.
Sačuvana
Joza934
Gost
« Odgovor #1 poslato: Septembar 05, 2018, 02:03:35 posle podne »

zdravo svima, nasao sam na youtubeu ishranu i recite mi da li je dobra i da li pomaze pocetnicima kao sto sam ja. Nemam para , imam brz metabolizam, nisam trenirao mesec dana i jeo umereno kuci i odmah izgubio citavih 5 KILA. Nemam para vise da trosim na suplemente i brzu hranu , zato pitam da li je ovo dobra ishrana za gojenje?
 
1 OBROK

5 JAJA

30G BADEMA

1 PARADAJIZ

2 OBROK

5 BELANACA

U BLENDER

3DC MLEKA

POLA MERICE WHEYA

120G OVSENIH

3 KASIKE LANENOG

3 OBROK

120G BRAON PIRINCA

8 BELANACA

MESANO SMRZNUTO POVRCE

4 OBROK POSLE TRENINGA

WHEY I BANANA

5 OBROK

150G PIRINCA

BROKOLI

150G PILETINE

1 BANANA

6 OBROK

1 TUNJEVINA

100G BADEMA

1 PARADAJIZ
« Poslednja izmena: Septembar 05, 2018, 02:05:47 posle podne od strane Joza934 » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.053 sekundi sa 18 upita.