TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395146 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 11:37:03 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Potrebna pomoc oko gojenja  (Pročitano 3424 puta)
Fearless
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #8 poslato: Avgust 12, 2018, 10:27:41 posle podne »

Nisam lepo shvatio, zasto ne ides u teretanu ?

Kod kuce si napredovao zato sto nikad pre toga nisi vezbao , " noob gains " ...  Za dalje ti treba teretana ili ako imas dvoriste uzmes rack za cucanj sa bencom i par bucica... 80kg tegova za pocetak zavisno koliko imas snage i jednu sipku ... Sa time mozes napredovati odlicno bez teretane i u snazi( za par meseci 80kg ce biti malo za benc,cucanj,mrtvo pa ces morati da dokupis 20-40kg   ) i izgledu ... Mozes raditi sve ledja,grudi,biceps,noge,ramena sa tih par stvari ..

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #7 poslato: Avgust 12, 2018, 08:39:20 posle podne »

Sto se tiče treninga tu moraš napraviti promene, najbolje je da krenes u teretanu ili ako nemas vremena za to barem da dokupis jos nesto od rekvizita za vezbanje.Kako izgledaju ti treninzi kod kuće.
Sačuvana
Marko Spasojevic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 802


« Odgovor #6 poslato: Avgust 12, 2018, 04:59:31 posle podne »

Apsolutno se slažem sa Draganom

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Sačuvana
Dragana Kuzmanović
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 198


« Odgovor #5 poslato: Avgust 11, 2018, 11:36:59 pre podne »

Bravo za Slavisu opet je izdominirao i kao po ko zna koji put dao i tebi pregrst raznih saveta,linkova...a ti za uzvrat uzmi to i iscitaj i primeni.Svi mi radimo al sve se stize organizuj se bolje.I ja radim 2 posla 5 buseva promenim dnevno pa opet stizem.Ako stvarno zelis rezultate onda radi na njima,daj sve od sebe,nemoj sebe tesiti i olaksavati uvek izgovorom nekim to ne vodi nigde.Ako treba navece spremaj za naredna 2 dana,tako mnogi od nas rade jer kad nesto zaista zelis ne moze ti biti nista tesko.Znaci moras raditi dobre i kvalitetne treninge,imati dobru ishranu znati kad sta i koliko jedes i odmarati se,spavati dovoljno i tu je sva mudrost.
Sačuvana
Marko Spasojevic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 802


« Odgovor #4 poslato: Avgust 10, 2018, 06:26:57 posle podne »

Kao i uvek Slaviša sve objasnio. Kalorijski suficit iz kvalitetnih izvora je jedino rešenje kada je u pitanju dobijanje mase. Ako ne stižeš da spremis uvek možeš da napraviš šejkove bogate nutritijentima. Recimo ubacis u blender: bananu, ovsene, kikiriki puter, mericu proteina, dodaš malo vode i popiješ. Imaš dobar izvor masti, hidrata i proteina a brzo uneseš sve. Rešenje uvek postoji.

Veliki pozdrav za tebe

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Sačuvana
Flux
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #3 poslato: Avgust 09, 2018, 09:37:50 pre podne »

Sto se tice zdravlja, sve u redu, ne pijem nista od lekova.

Od rekvizita, teg, i imam sipku za zgibove u vratima, koju ne koristim :) Potpuno si u pravu to sto se tice izgovora, ali takva je trenutna situcija, popravicu to valjda.

Hvala na savetima i linkovima, procitacu sve kad stignem.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Avgust 09, 2018, 04:52:46 pre podne »


- Kako si zdravstveno? Piješ neke lekove?

- Kreni u bolje opremljenu teretanu...samo "teg" je od rekvizita...?

- Osnovno pravilo mase - dobro formulisan trening sa opterećenjem + solidna ishrana( ne junk) + dobar tajming odmora( između dva treninga + noćni san...red, a ne haos i očekivanje rezultata ili viđenje suplemenata kao magičnih napitaka ubrzanog napretka...

- Manje izgovora, nego se bolje organizuj - kupi namirnice, blagovremeno ih pripremi, ponesi sa sobom u adekvatnoj ambalaži...

Bolje se više razumej u treninge i ishranu, a manje u gejnere... ;)

O ishrani - čitanje...

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-pocetnike

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane

O gejnerima - čitanje... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/prica-o-gejnerima-i-ishrani

Dakle, više red u ishrani i treningu, savladaj osnove, ne brzgaj, MORAŠ DA MENJAŠ PRISTUP MATERIJI...

Burek i banane ne mogu biti "ok doručak" - npr. jaja + ovsene...ili bolje uzmi pileće belo, ako već jurcaš za brzom hranom ;)

Večera, neće tako - npr. posniji sir + orašasti plodovi...

Neka to ne budu masne kile, najlakše je "gojiti se" i biti džak sala, nešto teže je "oblikovati gojenje" ;)

Malo o doručku... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/dorucak-najvazniji-obrok-u-toku-dana

Pročešljaj neke teme...

https://forum.pansport.rs/index.php?topic=226907.0;topicseen

https://forum.pansport.rs/index.php?topic=168721.0;topicseen

https://forum.pansport.rs/index.php?topic=205145.0;topicseen



Sačuvana
Flux
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #1 poslato: Avgust 09, 2018, 01:01:54 pre podne »

Pozdrav,
imam 28 godina i programer sam, znaci dan mi uglavnom prolazi u sedenju. Visok sam 182cm i imam 80kg. Posto po ceo dan skoro sedim zadubljen u ekran, uplasio sam se fizickog da tako kazem "propadanja", pa sam krenuo kuci uvece oko 22h kad zavrsim sve, da vezbam sa nekim tegom. Teg uopste nije nista tezak, mozda 40kg nekih ali meni je odgovaralo, ako nista bar me razmrda.

Ceo zivot sam mrsav i sad valjda kako sedim, ugojio sam se 7-10kg ( imao sam oko 70 ) i valjda vezbajuci tako, nabacio sam masu, totalno neplanirano jer sam navikao da sam ceo zivot mrsav koliko god jeo. I sad, naravno, osladilo mi se to i hocu jos da se ugojim. Voleo bih da nabacim jos jedno 3-5kg i ja sam i vise nego zadovoljan.

Vidim da trazite da se napise i ishrana i sve.. pa evo

Sad sta je moj problem. Ja moje zivotne navike tesko da mogu da promenim, posao mi diktira sve. Znaci u 9 ustajem, jedem sta stignem, od bureka, do banane, sta god imam u tom trenutku, ne vodim puno racuna o dorucku sta jedem ali ga ne preskacem nikad.

Rucak, uvek u 13:30, raznovrsno, od pasulja, piletine, sta god ima. Vecera mi je oko 20h. Do vecere uzinam ili kikiriki ili neko voce. Za veceru spremam isto sta stignem piletinu sa pirincom, ili kajganu ili makarone itd. Posle vecere odmorim malo pa odradim te vezbe. Nekih sat vremena posle vezbanja, uglavnom pojedem parce hleba sa puterom od kikirikija, pijem mleko, i pojedem bananu.

I tako mi je svaki dan, osim vikenda. U teretanu ne planiram da idem jer verujem da bih mogao da dobijem te kile sto zelim i kuci, strpljiv sam, pa makar i godinu dana trebalo.

Sta mi preporucujete od preparata da uzmem da mi olaksa ovo dobija kila? I na koji nacin da ga pijem, koliko puta dnevno i to.
 Da ponovim, dan mi ide ovako - Dorucak u 9, pauza i rucak u 13:30h, vecera u 20h, vezbe 22h, poslednji obrok 23h.

Totalni sam pocetnik i apsolutno  se ne razumem nista u gainere i ostalo, znam da postoji vec mnogo tema o ovome i da bih trebao da procitam, ali eto posto sam ogranicen na kucno vezbanje manjeg intenziteta sigurno se razlikuje od drugih tema.

Hvala
« Poslednja izmena: Avgust 09, 2018, 01:03:35 pre podne od strane Flux » Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.123 sekundi sa 17 upita.