TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 11:17:40 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: SAVET - Kako da podesim obroke  (Pročitano 6672 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #18 poslato: Septembar 06, 2018, 02:59:12 posle podne »

Ma sve je ok, samo napred...

Kako ti kažeš ;)
Sačuvana
_david_
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 168


i've never been much of a romeo

« Odgovor #17 poslato: Septembar 06, 2018, 02:45:26 posle podne »

Kazem ti slavke, imam jedno 10 kila organske psenice u spajzu... najbolje bi bilo da umesto glupih ovsenih stavim psenicu.. ali hvala ti za svaki odgovor i drago mi je da si tu i odgovaras na pitanja

- opet da kazem za gluten.. ja sam pre par meseci jeo tu psenicu i nikakve alergije nisam imao... dok konvencionalna medicina tvrdi da su neki ljudi alergicni na gluten, a prirodna medicina obruto, da je to cista glupost :) i laz... cuveni doktor richard schulze najbolji lekar prirodne medicine je sve to lepo objasnio...
« Poslednja izmena: Septembar 06, 2018, 02:49:00 posle podne od strane _david_ » Sačuvana
i've never been much of a romeo
_david_
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 168


i've never been much of a romeo

« Odgovor #16 poslato: Septembar 06, 2018, 01:44:11 posle podne »

Davide, malo manje teorija zavere i nepotrebnih rasprava, ako želiš poslušaj, ako ne...izbor je tvoj...

slavke eto ti procitaj sta sam napisao na donjem postu... ja sam bio u zabludi da "moram' ovsene pahuljice da jedem..

- a te price kako je neko alergican na gluten su skroz pogresne.. pa to je najbolji biljni protein... znas kako oni utvrdjuju da li je neko alergican na 'gluten" daju im neke papirice za jezik i preko toga navodno utvrduju ko je alrgican ko nije... to je za mene skroz neozbiljno

Ali ok , nemoj pogresno da me razumes, ne hejtujem ja tebe.. dobar si ti lik, sto se tice davanje saveta za teretanu ( vezbanja ),a za ishranu jbm li ga :)
Sačuvana
i've never been much of a romeo
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #15 poslato: Septembar 06, 2018, 01:41:46 posle podne »

Davide, malo manje teorija zavere i nepotrebnih rasprava, ako želiš poslušaj, ako ne...izbor je tvoj...
Sačuvana
_david_
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 168


i've never been much of a romeo

« Odgovor #14 poslato: Septembar 06, 2018, 01:33:56 posle podne »

Manje izvlačenja iz konteksta :) Ne mešaj sa ovsenom kašom, kupovnom...

Više logike :)

Možeš ti i heljdine pahuljice...

O ovsenim pahuljicama... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana-zdravlje/najbolje-od-zitarica-ovsene-pahuljice

Citao sam o ovsenim pahuljicama davno, to su lovacke price ... veruj mi , i ti verujes tim kriminalcima sto si ucio od njih u skoli? logika, o da logika , sve je to fabricki obradjeno, taj članak sto si napisao,to si naucio na internetu, veruj mi da nisu zdrave. ako imas vremena otidji vidi kako se one prave , pa mi reci da li je to zdravo ili nije :)... najlogicnije bi bilo da se jede organski ovas, umesto ovsenih pahuljica... slazes li se sa mnom?

- a te price kako je neko alergican na gluten su skroz pogresne.. pa to je najbolji biljni protein... znas kako oni utvrdjuju da li je neko alergican na 'gluten" daju im neke papirice za jezik i preko toga navodno utvrduju ko je alrgican ko nije... to je za mene skroz neozbiljno
« Poslednja izmena: Septembar 06, 2018, 01:42:05 posle podne od strane _david_ » Sačuvana
i've never been much of a romeo
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #13 poslato: Septembar 06, 2018, 01:27:14 posle podne »

Manje izvlačenja iz konteksta :) Ne mešaj sa ovsenom kašom, kupovnom...

Više logike :)

Možeš ti i heljdine pahuljice...

O ovsenim pahuljicama... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana-zdravlje/najbolje-od-zitarica-ovsene-pahuljice
Sačuvana
_david_
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 168


i've never been much of a romeo

« Odgovor #12 poslato: Septembar 06, 2018, 11:52:25 pre podne »

Ovsene pahuljice deluju nezdravo? Zanimljivo ;)

Možeš i žito, eto glutamina ;)

A malo sveže ribe, svrati do ribarnice...niko nije rekao da je svakodnevna konzumacija konzervi poželjna ? :)

Pa jel znas ti kako uopste prave ovesene pahuljice :) ? Tokom prerade zitarica nestaju mnoge njihove hranljive materije, a naduvani proizvod je ukusan koliko i listovi novinskog papira...tu modu smo pokupili sa televizije, iz filmova i reklama i to je za decu postala carolija...ali, sto je hrana vise industrijski obradjena, to ona sadrzi vise vestackih sastojaka.

- tako da ako mene pitas, ja bih batalio ovsene pahuljice...

- da slazem se , moracu definitivno otici do ribarnice da kupim... Kazem ti ja sam mislio da "moram ovsene pahuljice" zato sto vidim svi rokaju te ovsene... reko daj bataljujem to, prelazim na zito ili na ovas... Hvala slavke
« Poslednja izmena: Septembar 06, 2018, 11:59:46 pre podne od strane _david_ » Sačuvana
i've never been much of a romeo
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #11 poslato: Septembar 06, 2018, 02:40:19 pre podne »

Ovsene pahuljice deluju nezdravo? Zanimljivo ;)

Možeš i žito, eto glutamina ;)

A malo sveže ribe, svrati do ribarnice...niko nije rekao da je svakodnevna konzumacija konzervi poželjna ? :)

Sačuvana
_david_
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 168


i've never been much of a romeo

« Odgovor #10 poslato: Septembar 05, 2018, 10:44:34 posle podne »

Slavke reci mi molim te, da ne otvaram novu temu...Posto vidim svi kao nesto ovsene pahuljice pa ovesene pahuljice... nekako mi te ovsene pahuljice deluju skroz nezdravo... ja ima u spajzu dosta kila organskog zita i ovsa... da li bi mogao ja umesto ovsenih pahuljica da jedem zito? i ove tunjevine i sardine u konzervama... to mi je skroz ono uzas...

- sto se tice zita imam dobru foru... da ga ne bi kuvao i unistio hranljive sastojke... ja stavim zito u vodu da odstoji 15stak sati... sutradan ga isperem u 3,4 vode i jedem, bude onako nabubreo.. moze lagano da se jede
« Poslednja izmena: Septembar 05, 2018, 10:47:38 posle podne od strane _david_ » Sačuvana
i've never been much of a romeo
_david_
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 168


i've never been much of a romeo

« Odgovor #9 poslato: Septembar 05, 2018, 01:05:45 posle podne »

Uh...bez uvrede ali mi delismo neke tekstove i izgleda nismo detaljno čitali...ah... :)

Sve u svemu, većina "oseti glad" i posle oko sat vremena od proteinskog šejkića, tako da nema potrebe čekati dugo :)

procitao sam ja sve sta si ti napisao, neboj se ti :) ok hvala ti
Sačuvana
i've never been much of a romeo
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Septembar 05, 2018, 01:45:15 pre podne »

Uh...bez uvrede ali mi delismo neke tekstove i izgleda nismo detaljno čitali...ah... :)

Sve u svemu, većina "oseti glad" i posle oko sat vremena od proteinskog šejkića, tako da nema potrebe čekati dugo :)
Sačuvana
_david_
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 168


i've never been much of a romeo

« Odgovor #7 poslato: Septembar 05, 2018, 12:26:42 pre podne »

Reci mi samo jos ovo. Posle treninga kada popijem protein i pojedem bananu.... I kad dodjem kuci da jedem odmah? iako sam protein popio ili nema potrebe za jelom... Da cekam 2,3 sata?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Sačuvana
i've never been much of a romeo
_david_
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 168


i've never been much of a romeo

« Odgovor #6 poslato: Septembar 04, 2018, 12:37:49 posle podne »

Ta zabluda "mora se jesti do 6 uveče" je zabluda...osim ako naravno ne ležeš oko 8 ;)

Tajming obroka pored pomenutih faktora bi trebalo prilagoditi i dnevnim aktivnostima, rasporedu i sl., tako da je iluzorno "fastingovati" ako smo budni još 6 sata npr.

Da, svakako možeš "razvući" svoj meni do 22, 23h...
E to mi reci... To me zanimalo... Ja sam sastavio sebi obroke za mrsavljenje ali me brinulo kada mora zadnj obrok da bude.... Posto lezem oko 3 ujutro... Reko bokte nije valjda da mora do 6..7 uvece a ja lezem u 3 ha ha.... Hvala ti Slavke za odgovor :-)

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Sačuvana
i've never been much of a romeo
_david_
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 168


i've never been much of a romeo

« Odgovor #5 poslato: Septembar 04, 2018, 12:32:23 posle podne »

Ta zabluda "mora se jesti do 6 uveče" je zabluda...osim ako naravno ne ležeš oko 8 ;)

Tajming obroka pored pomenutih faktora bi trebalo prilagoditi i dnevnim aktivnostima, rasporedu i sl., tako da je iluzorno "fastingovati" ako smo budni još 6 sata npr.

Da, svakako možeš "razvući" svoj meni do 22, 23h...
E to mi reci... To me zanimalo... Ja sam sastavio sebi obroke za mrsavljenje ali me brinulo kada mora zadnj obrok da bude.... Posto lezem oko 3 ujutro... Reko bokte nije valjda da mora do 6..7 uvece a ja lezem u 3 ha ha.... Hvala ti Slavke za odgovor :-)
« Poslednja izmena: Septembar 04, 2018, 12:39:50 posle podne od strane _david_ » Sačuvana
i've never been much of a romeo
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Septembar 04, 2018, 12:26:44 posle podne »

Ta zabluda "mora se jesti do 6 uveče" je zabluda...osim ako naravno ne ležeš oko 8 ;)

Tajming obroka pored pomenutih faktora bi trebalo prilagoditi i dnevnim aktivnostima, rasporedu i sl., tako da je iluzorno "fastingovati" ako smo budni još 6 sata npr.

Da, svakako možeš "razvući" svoj meni do 22, 23h...
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.051 sekundi sa 17 upita.