TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395109 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 23, 2024, 06:35:00 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Potrebne smernice sa ishranu  (Pročitano 4719 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #10 poslato: Septembar 07, 2018, 01:08:43 posle podne »

Woow...polako :)

Pravo pitanje je da li si uneo "dovoljno" ugljenih hidrata u skladu sa ciljem...ali posle mesečka dana staža u teretani, ovoliko dilema...de, de...drži se osnova...a hidrate u danima odmora i ne moraš da menjaš...daj vremena svom telu da se menja, na početku ispoštuj osnovno, pa kad dovoljno upoznaš svoje telo, igraj se makrosima...

O razlici belog i integralnog pirinča... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/cuvena-dilema-beli-ili-integralni-pirinac

Uh, novo istraživanje o omega-3...svake godine se "štancuju" istraživanja za koja se često dokaže nisu utemeljena :) Nastavi sa omega-3...ipak, značaj istih je jasan kod "aktivne populacije"...

« Poslednja izmena: Septembar 07, 2018, 02:24:03 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Walter White
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 64

« Odgovor #9 poslato: Septembar 07, 2018, 07:36:16 pre podne »

Dobro. A sto se tice hidrata u danima pauze. Da li da smanjim ili ostaje isto? Kako da rasporedim u toku dana? Promena izvora hidrata? (umesto belog-integralni pirinac)? Suplementacija sa omega-3 da li ima smisla posle novog istrazivanja da nema bas toliko benefita koliko se mislilo?
« Poslednja izmena: Septembar 07, 2018, 07:39:51 pre podne od strane Walter White » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Septembar 06, 2018, 10:53:39 posle podne »

Nema potrebe za uklanjanjem istog...doduše, lično ja i nisam neki ljubitelj spanaća... ;)  https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/popajeva-najveca-zabluda-spanac

1 supena kašika dnevno će biti ok, po pitanju lanenog ulja...( možeš dodati uz neku salatu, kao dresing)...uklapaj u ciljani unos masti...
« Poslednja izmena: Septembar 06, 2018, 11:08:09 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Walter White
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 64

« Odgovor #7 poslato: Septembar 06, 2018, 03:41:13 posle podne »

Znaci da izbacim iz omleta spanac? Laneno ulje koliko dnevno? Odradicu analize.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Septembar 06, 2018, 03:12:42 posle podne »

Ne meri se svaki dan...čak bih preporučio da to bude na mesec dana...a konsultuj ogledalo češće... ;)

Ne bi bilo loše pozabaviti se i "biohemijom" krvi i urina...
Sačuvana
Walter White
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 64

« Odgovor #5 poslato: Septembar 06, 2018, 03:04:51 posle podne »

Ne znam obim. Toliko da imam "love handles".Ali sam primetio da se smanjila ta masnoca, a kilaza ide gore. Merim se ujutro na prazan stomak. Mogu da ubacim voce izmedju obroka. A jedem nekad i crveno meso, tunjevinu. Zdravstveno sam dobro. Ne pijem nikakve lekove. Krvni pritisak normalan. Nisam skoro radio nikakve analize krvi i urina.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Septembar 06, 2018, 02:55:42 posle podne »

A obim struka?

Hm, koliko je to sala na stomaku?

Sve u svemu, ne opterećuj se nepotrebno odrednicama koje se odnose na telesne tipove i sl., uradi sve što je do tebe, daj vremena svom telu da se menja i rezultati neće izostati...

Mesec dana je nedovoljno da realno sagledaš tempo napretka i sl., polako, bez žurbe...

Malo bih "prekrojio" doručak... npr. ovsene( + lan) + jaja ili jaja + salata...btw, mleveno laneno seme će najviše doprineti boljoj probavi, a ako želiš sve benefite "zdavih masti" iz lana, bolje se opredeli za hladno ceđeno laneno ulje...

Uz meso uvek ubaci salatu....ubaci i crvenog mesa, sveže ribe( morska, plava)...a po koja low-carb voćka između obroka? Berries( jagode, kupine, maline...mogu i zamrznute), jabuke, citrusi, breskve...?

Kako si zdravstveno? Piješ neke lekove?

Da li si skorije odradio lab. nalaz krvi i urina( glikemija, trigliceridi, ukupni holesterol, HDL, LDL, enzimi jetre - AST, ALT, urea, kreatinin, kompletna krvna slika, gvožđe, rutinski pregled urina)...

Krvni pritisak? Ekg u miru?
« Poslednja izmena: Septembar 06, 2018, 02:58:12 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Walter White
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 64

« Odgovor #3 poslato: Septembar 06, 2018, 08:53:13 pre podne »

Povreda ac zgloba drugi stepen. Bio kod dva ortopeda, konzervativno lecenje. Povreda je stara 5 godina. Nema bolova pri vezbama, samo nestabilnost pri nekim pokretima. Jaja+spanac da bih ubacio povrce za dorucak, a odvajam sejk zato sto mi je mnogo od jednom da pojedem sve. Obrok 4- ubacim i salatu nekad. Koristim aplikaciju za izracunavanje makrosa, sa tim sto sam nutritivne vrednosti unosio za neke namirnice. Mrsav, a sala samo na stomaku. Uvek sam bio ovakav. Nisam bio gojazan.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Septembar 06, 2018, 02:37:07 pre podne »

Ektomorf i skinny fat tip, hm, redak "sindrom" ;)

Da li je povreda ramena stručno sagledana? O čemu se radi?

Zašto baš jaja + spanać? Čemu to odvajanje "doručka", jer ne vidim neki značaj pomenutog hidratnog šejkića?

Obrok 4 - samo piletina, nema salate?

Da li si siguran u pomenuti unos makrosa? Koristiš neku aplikaciju?

Zašto misliš da si skinny fat? Može neka slika?

Ranije bio "gojazan" pa "naglo smršao"?
« Poslednja izmena: Septembar 06, 2018, 02:41:18 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Walter White
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 64

« Odgovor #1 poslato: Septembar 04, 2018, 11:59:08 posle podne »

Visina 177cm, tezina 65kg, 24 godine. Ektomorf "skinny fat" tip.Imam povredu ramena tako da neke vezbe za grudi ne mogu da radim, zato samo chest press, jer mi najvise odgovara za sad.Treniram malo vise od mesec dana. Zanima me da li je ovo ok? Sta da menjam? Cilj mi je dodavanje misicne mase. Trening izgleda ovako upper/lower/rest/upper/lower/rest/rest.
Upper body - lat masina 3x14,
chest press 4x15
vucenje na donjem koturu 3x12,
shoulder front raise 3x12,
shoulder side raise 3x12,
biceps curl 3x12,
triceps cable pull down 3x12,
triceps side kick 3x12,
facepull 4x15.
Lower body- hip thrust 3x15
bulgarian split squat 3x12
cucanj 3x12
standing calf raise 3x20
bird dog 3x10
plank 3x60sec
Rotatore svaki drugi dan 3x15.
Ishrana - obrok 1- 5 celih jaja+spanac, 40min posle toga 80g ovsenih+250ml mleka+jedna banana+30g mlevenog lanenog semena
obrok 2 (pre trening) - 125g belog mesa+100g integralne testenine+povrce
obrok 3 - 125g belog mesa+150g belog pirinca+povrce
obrok 4 - 100g belog mesa
obrok 5 - 150g mladog sira+30g kikiriki putera.
Ovo sve izadje - 2600kcal 184p/284uh/73m
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 18 upita.