TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 07:56:57 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Citomel  (Pročitano 2398 puta)
glavna 40
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #7 poslato: Oktobar 03, 2018, 07:49:00 posle podne »

Poštovani Slaviša, zahvaljujem Vam se na savetima i vremenu koje ste mi posvetili.
Želim vam puno uspeha u daljem radu.
                             
                                  Iskren pozdrav!
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Oktobar 03, 2018, 03:26:05 posle podne »

Hvala Vam što ste poslali skenirane nalaze...

Recite mi kako se hranite? Koliko obroka imate dnevno? Kakav vam je apetit?

Inače, nalaz T3 "izolovano" se ne koristi za postavljanje hipotiroidizma, jer se može desiti da kod hipotiroidizma T3, bude čak u granicama normalnih vrednosti...

Hronična izloženost stresu? Bolesti jetre? Konzumacija alkohola...?

U stranoj literaturi izolovano nizak T3( dok su T4 i TSH u granicama normalnih vrednosti) je poznat pod više naziva - Euthyroid Sick Syndrome (ESS), Non-thyroidal Illness Syndrome (NTIS), and Low T3 Syndrome...jako malo egzaktnih odgovora vezano za tačan mehanizam nastanka i terapiju( nagađanja)...dakle, ne radi se o neznanju ili nemarnosti naših endokrinologa, već o tome da je neka stanja jako teško protumačiti na pravi način...a još teže ordinirati adekvatnu terapiju...

Sve u svemu, stanje bi trebalo redovno pratiti, suzdržati se od olakog uvođenja supstitucione terapije, jer su tu uvek prisutne posledice...

Ne zaboravimo da se sintetički T3 ne može naći u našim apotekama, već "na crno", grčke( Uni-pharma) i iranske farmacije( 25 mcg Tiromel, Adbiibrahim)...
Sačuvana
glavna 40
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #5 poslato: Oktobar 02, 2018, 11:49:18 posle podne »

Šaljem vam labaratoriske izveštaje i edokrinološki nalaz na kojem piše da medikamentozna terapija nije potrebna.
Predložio je da odradim dodatne nalaze i ako nema pogoršanja stanja da ne dolazim kako bih uštedio novac.
Ultra zvukom sam snimio štitnu žlezdu i ona je relativno dobra. Šećer merim kućnim aparatom, uvek dobar.
 Drugi laboratoriski izveštaj je sličan prvom iako sam na svoju ruku u dogovoru sa prijateljicom, lekarom, koristio "Euthyrox" odnosno t4
i kapsule selena"Oligogal Se" Otišao sam kod drugog edokrinologa koji je bio mišljenja kao i prvi. kad sam zatražio snimanje hipofize, odgovorio mi je da ga ne učim njegovom poslu. Pregled nisam platio pa nemam nalaz. Smatram ako laboratorija i moji siptomi pokazuju manjak t3 hormona a lekarima je to
samo malo ispod vrednosti. Šta da plaćam? Sve ovo nije nimalo jeftino, ja sam bez posla i ne mogu raditi dok se ne zalečim (mislim da ste upućeni u siptome nedostatka ovog hormona koji traje verovatno godinama). Ako možete molim pomozite!
          ZAHVALAN! Dragan Gavrić
P.S. Nisam znao da pošaljem skeniranu dokumentaciju na forum pa sam poslao mejlom na gore navedeni mejl:info@pansport.eu
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Oktobar 02, 2018, 03:39:30 posle podne »

Svakako da više podataka o osnovnoj bolesti može biti uputnije oko saveta...

T3 je "aktivna" forma hormona štitne žlezde i ostavaruje direktan efekat za razliku od T4( jedini u prodaji), kome treba dodatna obrada da mi "prešao" u T3...

Ako možete skenirajte neke od nalaza hormona...da li su rađeni i fT3, fT4 kao indikativniji kada je u pitanju realno stanje stvari?
Sačuvana
glavna 40
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #3 poslato: Oktobar 02, 2018, 03:24:11 pre podne »

Meni treba citomel isključivo za lečenje. Edokrinolog mi nije pepisao jer tog leka nema u Srbiji, niti ja imam veze sa bildovanjem. Imam 52 godine, od 2007. me pogrešno leče, pa sam ostao i bez posla.
Organizam mi je došao u fazu raspadanja a lečenje se zasniva na psihijatriskim lekovima. Ako neko želi da mi pomogne, mogu mu proslediti medicinsku dokumentaciju iz koje se vidi nedostatak t3, t4 na minimumu kao i tsh, a koji bi u ovakom slučaju trbao da je povišen, pošto nije edokrinolog tu ne vidi problem i zaključuje da nema potrebe za lečenjem. Ova tema je mnogo šira i dublja. Zdrastvo nam je uništeno,
nemam snage da pišem o tome. Ko to nije prošao džabe mu se priča.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Oktobar 01, 2018, 02:00:34 posle podne »

PS forum se ne koristi za bilo kakvu prodaju "nedozvoljenih sredstava", a pogotovu ne sintetičkog hormona štitne žlezde T3...

Ne bi trebalo zaboraviti na niz neželjenih efekata koji se mogu javiti usled zloupotrebe istog kao posledica neadekvatnog doziranja, dužine uzimanja i sl.( glavobolja, preznojavanje, nepravilan srčani rad, nervoza, čak i "prolazni" simptomi hipertiroidizma...po prestanku uzimanja problemi sa povratkom štitne žlezde u "normalu")

Svakako da je popularan u krugovima profesionalnih bb, fintes takmičara i sl., kao i svih onih koji bi da rapidno povećaju "fat-burn" sa što manje truda, još u kombinaciji sa nekim beta-agonistima poput klenbuterola, salbutamola i sl.

Btw...mislim da to nije prepisao endokrinolog? ;)
Sačuvana
glavna 40
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #1 poslato: Oktobar 01, 2018, 10:31:28 pre podne »

Kupio bih "Citomel" ili neki drugi T3 ako imate ili znatnate gde ga mogu nabaviti. Hitno mi je. Zahvalan!
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.089 sekundi sa 17 upita.