TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 09:37:23 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Trening / Povracanje  (Pročitano 1250 puta)
_david_
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 168


i've never been much of a romeo

« Odgovor #3 poslato: Oktobar 02, 2018, 06:18:25 posle podne »

Woow...polako, nećemo valjda u zonu hipohondrije? ;)

Intenzitet treninga...opterećenje koje se koristi...pogotovu na prvom treningu bi trebalo prilagoditi mogućnostima, isto tako bez krajnosti po pitanju obima treninga...

Pomenuti obrok pre treninga nije bio preobilan, a i prošlo je dovoljno vremena između obroka i početka treninga, tako da bih rekao da to nije bio problem...

Dešava se da se kod zahtevnijih vežbi pojavi "taj nagon za povraćanjem", pogotovu kod agresivnijeg "pristupa"...a možda je u pitanju i "manji" nadražaj dijafragme...pretpostavljam da nema "hiatus hernie" i sl.( želudačna kila)...koristio pojas?

Dakle, obrati pažnju na doziranje opterećenja, pravilnu formu izvođenja vežbe, pauze između serija, bez preobimnosti...
Svidja mi se kako si opisao ovo, nisam koristio pojas posto su slabe kilaze i nije mi prvi put.. Ovo mi je druga nedelja, na prosloj nisam povracao kad sam radio ove vezbe,,, 40kg barbell. mrtvo i lat masina... 3 vezbe po 3 serije do 10 ponavljanja... Lake kilaze ali crkao sam kako konj... Kad sam dosao kuci nisam mogao na oci da gledam, same se sklapale, celo telo nisam osecao... malo legao jedno 40min ustao i bolje mi bilo... Zato sam sutra najebao kad me upala uhvati ha ha.... Dakle prvi obrok je ok, pa tetetana posle takvog  prvog obroka ili da pojacam hidrate pri prvom obroku i onda da odem do teretane?, recimo sutra pahuljice cu uzeti... Ja sam mislio da je do hrane posto nije bila bogata hidratima a i 2litre vode sam stukao... Pa reko mozda zbog toga. Sto se tice o pravilnosti vezbi, mogu reci da izvodim pravilno. cim stavim za probu vecu kilazu odmah pokvarim pravilnost tako da sam nasao po osecaju sebi optimalnu kilazu..(trenutnu) Posto sam youtubeovao tutoriale gledao i slusao i na svaki trening snimam sebe iz raznih uglova da vidim kako to izgleda.... Mogu reci da je ok. Polako mic po mic dok ne udjem u formu.. Tako da sam prosle i ove nedelje radio mrtva, pa kontam sl. nedelje da ubacim neku hiperekstenziju.. Malo mixa

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
« Poslednja izmena: Oktobar 02, 2018, 08:09:46 posle podne od strane _david_ » Sačuvana
i've never been much of a romeo
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Oktobar 02, 2018, 03:47:33 posle podne »

Woow...polako, nećemo valjda u zonu hipohondrije? ;)

Intenzitet treninga...opterećenje koje se koristi...pogotovu na prvom treningu bi trebalo prilagoditi mogućnostima, isto tako bez krajnosti po pitanju obima treninga...

Pomenuti obrok pre treninga nije bio preobilan, a i prošlo je dovoljno vremena između obroka i početka treninga, tako da bih rekao da to nije bio problem...

Dešava se da se kod zahtevnijih vežbi pojavi "taj nagon za povraćanjem", pogotovu kod agresivnijeg "pristupa"...a možda je u pitanju i "manji" nadražaj dijafragme...pretpostavljam da nema "hiatus hernie" i sl.( želudačna kila)...koristio pojas?

Dakle, obrati pažnju na doziranje opterećenja, pravilnu formu izvođenja vežbe, pauze između serija, bez preobimnosti...
Sačuvana
_david_
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 168


i've never been much of a romeo

« Odgovor #1 poslato: Oktobar 02, 2018, 01:35:10 posle podne »

Pozdrav svim clanovima,

- recite mi da li je moguce da sam povracao... prvi put sam radio ove ledjne vezbe, znaci barbell row, mrtvo dizanje i lat masinu... te 3 vezbe po 3 serije do 10 ponavljaja, i takodje 20minuta trcanje na traci a posto nisam mogao da trcim , onda sam 20 minuta hodao...znaci ubilo me ovo mrtvo dizanje i barbell row... au ! inace posto idem na mrsavljenje a ne na masu, kontam da je ovo sasvm dovoljno

- i kada sam seo u svalcionicu malo da odmorim , ma nije proslo 30 sekundi jos kazem ortaku jbt ja cu povratiti... kako sam to rekao haahh odma mlaz iz usta... ispovracao protein koji sam popio i bananu.... sve otislo haahha u svlacionicu, i kupatilo... uzas.. sva sreca nije nikog bilo tu... sada ne znam do cega je, do kilaze ne verujem, posto sam slab, radio sam barbell row sa 40kg i mrtvo sa 60kg... i 40kg lat masina.... da nije mozda do jela? posto sam slabo jeo... ustao u 9, jeo 70gr kornlfleksa sa 200ml mleka, 35gr whey i 15gr lanenog semena... ili je mozda pak od vode, popio sam 2 litre vode za ceo trening od sat i 15... i onda u pola 12 u teretanu

- ako je do jela onda cu ga definitivno zameniti sa ugljenin hidratima

- inace idem u teretanu posle prvog obroka, jer tamo negde oko 14h+ ima ih kao gamadi, ne mogu da se opustim i na miru da radim vezbe... a i sprave su zauzete sto je kanal

- ako sam promasio temu, odnosno podforum izvinjavam se, nisam znao gde da stavim


PS: Slavisa krenuo sam u teretanu i vidis sta sam napravio :) :)
« Poslednja izmena: Oktobar 02, 2018, 03:42:12 posle podne od strane _david_ » Sačuvana
i've never been much of a romeo
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.107 sekundi sa 18 upita.