TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 04:10:57 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Smanjena koncentracija,libido,san,volja...  (Pročitano 999 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Novembar 08, 2018, 12:16:49 pre podne »

Ne zaboravimo, idealan izbor voća su baš citrusi, "berries"( jagodine, kupine, maline...čak i zamrznute varijante), jabuke, breskve( u sezoni)...

Što se tiče male bebe, jasno mi je, ko je otac zna dobro šta to znači...grčevi...ehhh...

ZMA + tribululs mogu pomoći pogotovu u periodu 30+...ali opet "higijena" spavanja jako bitna...kontrola stresa koliko je to moguće...nepotrebno izbegavanje konflikata...

Ljubav će spastiti svet... ;)

ZMA može pomoći i kod problema sa spavanjem..."opuštajući" efekat sastojaka...
Sačuvana
Baggiolinho
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27


Tu sam da bih ucio !!!!

« Odgovor #7 poslato: Novembar 07, 2018, 09:02:39 posle podne »

Za nikotin stoji sve rečeno...
Dosoljavanje nikako ...
Što se voćki tiče,tj užine...sve je to u tim porcijama pukom slicajnoscu...tipa pojedem 1 grejp ili 1 pomorandžu...
Potrudiću se da dodam još jedan obrok po preporuci...
San pre ponovnog kretanja sa treninzima bio uzasan...bukvalno sam spavao sat vremena,pa sat vremena budan uz sve ostalo sto mala beba nosi.
Sada po povratku u gym...po meni malo je bolje zato sto imam 4 sata neprekidnog sna (00-04),ali i dalje osećam da mi nije dovoljno.Npr legnem ja oko 22h,ali san me neće,tek se pogubim pred ponoć...i probudim sam nešto ranije nego za posao u 4h (sat navijen u 5h,radim od 7h)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Novembar 07, 2018, 04:11:39 posle podne »

Nikotin bi svakako trebalo ostaviti...

Izbegavajmo dodatno dosoljavanje "jela"...

Voće užine ne bi trebalo da budu preobilne( low-carb voćke - veličine porcije ne veća od veličine stisnute šake) i ne bih preporučio kombinovanja voća i orašastih plodova i semenki...

Dodao bih još jedan obrok - npr. posniji sir + orašasti plodovi

Malo o tribulusu... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/istina-o-tribulusu-mitovi-i-cinjenice

Kakav je san?
Sačuvana
Baggiolinho
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27


Tu sam da bih ucio !!!!

« Odgovor #5 poslato: Novembar 07, 2018, 11:05:02 pre podne »

Već nekih skoro 2 meseca sam u teretani,3-4x nedeljno full body fazon treninga.

Teretanu ubrajam u "ventil" grupu,za ostalo nemam vremena zbog obaveza i ostalog.

Fudbalom sam se aktivno bavio do svoje 24god,onda silom prilike sam morao da prestanem (koleno desno 2x operisao...meniskus i prednji ligamenti).Rekretivno sam isao tu i tamo sa drustvom i kolegama,ali u zadnjih par godina zaista veoma slabo.

Ishranu sam polaskom u teretanu malo sredio i ona izgleda ovako:
- dorucak (3 jaja+salata+kasika maslinovog ili parce mesa 200-300gr+salata)
- uzina (par voćki,gledam da u većini slučajeva bude neki citrus u pitanju+malo lešnika,badema,bundeve)
- ručak (uvek ima neko povrće skuvano sa mesom,gde gledam da mesa uvek unesem oko 200gr+salata)
- užina uvek ista
- večera (u danima kada ne treniram unesem tunjevinu+masline...ili 200-250gr mladog sira+masline...u danima kada treniram a to je upravo pred veceru onda popijem mericu proteina,pojedem masline ili malo badema,semenja od bundeve,lešnika šta se nadje).U toku dana popijem 2 crne kafe.Slatko sam skoro izbacio.Da napomenem da u danima treninga,pred sam trening i posle istog umem da pojedem malo UH,tipa po 50gr pirinča,krompira,ali ne uvek.

Na mojih 189cm imam 106kg,treba stesati to nekih 5-10kg.Ono što sam primetio u zadnja 2 meseca kako sam aktivan u teretani i sa ovom ishranom,kilaža stoji ali po kaišu se vidi da je obim manji,takodje manje sam naduven,prija mi za sada.

Pušač jesam ,ne baš strastveni ali dovoljno da još uvek ne mogu da ostavim nikotin.Uglavnom mi pakla cigareta traje 2-3 dana.

So ne koristim,ali ručak sigurno sadrži minimum soli (porodično veoma malo koristimo so,zaprške i ostalo).
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Novembar 07, 2018, 12:15:01 pre podne »

Poradio bih prvo na tehnikama relaksacije...?

Vežbaš? Neki vid "ventila" ...? Fudbal?

Ishrana( broj obroka, sastav obroka-odabir namirnica, redovni obroci)? Pušač?

So u ishrani?
Sačuvana
Baggiolinho
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27


Tu sam da bih ucio !!!!

« Odgovor #3 poslato: Novembar 06, 2018, 09:24:54 pre podne »

Slaviša,prevashodno hvala na odgovoru.

Što se porodičnih stvari tiče,bez brige,to rešavam na drugom mestu i ovde ne očekujem te vrste saveta...Inače lepo rečeno  ;) ;D

Evo skeniranih dokumenata, tj. izveštaja i rezultata analiza na uvid u prilogu.

Imam 32 god,krvni pritisak od kada pamtim za sebe je oko 130/90.
Lekove,tj nemam nikakvu terapiju koju pijem.
EKG uredan.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Novembar 05, 2018, 05:17:21 posle podne »

Ne bih ulazio u temu "porodičnog savetovanja"...neko reče da sve srećne porodice liče jedna na drugu, a svaka nesrećna porodica je nesrećna na svoj način...

Ako nije problem, možeš li skenirati šta od urađenih nalaza...

Da li je rađen, ukupni i slobodni testosteron, LH, FSH, estradiol, jutarnji kortizol, prolaktin, TSH, fT3, fT4?

A koliko imaš godina? Test je bio 7, ukupni testosteron?

Krvni pritisak ok? Osim pomenutog piju se neki lekovi? Ekg ok?

Prvo bi trebalo jasno precizirati uzrok simptoma...najlakše je uzeti "testo-booster"...ipak "low-test" može biti posledica i disbalansa drugih hormona...
Sačuvana
Baggiolinho
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27


Tu sam da bih ucio !!!!

« Odgovor #1 poslato: Novembar 05, 2018, 08:49:24 pre podne »

Pozdrav ljudi...

Moje muke krecu pre nekih 3 godine,pojava ispresecanog loseg sna gde se ujutru budim umorniji nego sto sam bio,mrzovoljnost,lilbido slab,zainteresovanost za bilo sta slaba.
Oženjen,u braku koji sa godinama nosi sve više nekih tihih da kažem problema.Hvala dragom Bogu pre 2 godine dobio malog klinju,nešto najpeše u životu što sam doživeo.Od tog kreće još veći krah...Nezadovoljstvo sveobuhvatno supruge,itd itd,iako sam se zaista trudio i mogu ponosno reći da sam tata u pravom smislu te reči.

Da ne dužim i ne davim u vezi životnih dešavanja,skontam da ulazim žestoko u neki vid depre...Prestao da treniram zbog obaveza oko bebca,zapustio se totalno.Od skoro krenuo ponovo sa treningom,pročistio jelovnik,krenuo u rotacije UH i ide ok...trening 3x nedeljno po principu full body.

Probleme koje imam su ispresecan san,hladan znoj,energija na minimumu,libido i želja za sexualnim odnosima takođe jako niska...borba sa vetrenjačama.

Krenuo kod lekara da se kontrolišem,jer sam počeo da patim kao i moja okolina,sa suprugom krenuo na savetovanja da se spasi sta se spasiti može.

Što se sna tiče,DR predložio Bromazepam ujutru i pred spavanje po 3mg (izbegavam ga kada god mogu,uzmem jedino kada se zaista osteim klunulim da bi se naspavao koliko se to može).Predložen mi je i neki AD,kog ne želim da uzimam niti sam uzimao.U svakom slučaju za privatnog lekara nemam mogućnosti,a državni psihići nemaju vremena da čuju moju stranu priče već na prvu loptu odmah dele medikamente.

Poseta urologu,prostata ok,UZ abdomena i genitalne regije uredan,ali tada mi test izmeren 7.Zbig smanjenog libida,prepisan Bilive 20mg pre odnosa 30min,upućen endokrinologu.

Endokrinolog u prvi mah sumnjao da imam hipertirozu,medjutim nalazi sada pokazali da mi je test cini mi se 11,povecani trigliceridi...Sa rečenicom da sam u nekom tripu i da po potrebi idem kod psihića.Pokušaću da nadjem rezultate krvi,ispitivanja pa da okačim čisto da bi ste videli ako vas bude zanimalo.

Malo se stanje u kući smirilo,ali nije ni približno normali.Nemam razumevanja iz okoline,trudim se da funkcionišem što je bolje moguće.

Može li se tribulus ubaciti u upotrebu zarad dizanja testa?Ili pak ZMA?

Ja radim na sebi i svom mozgu koliko god je moguće,jer sam izgleda ušao u neko kolo gde je teško brzo izaći.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.051 sekundi sa 17 upita.