TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 05:59:35 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pokidan patelarni ligament  (Pročitano 1256 puta)
Zeka226
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #10 poslato: Januar 07, 2019, 02:08:01 posle podne »

Otok gotoovo da je nestao, javi se povremeno kada je forsiram
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #9 poslato: Januar 07, 2019, 02:04:15 posle podne »

Da li je "otok " i dalje prisutan?

Probaj sa istezanjima, naročito kvadricepsa, izdržaj 15 do 30 sekundi, lagano, bez cimanja i bez bola
Sačuvana
Zeka226
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #8 poslato: Januar 07, 2019, 12:17:05 posle podne »

Nastavio i dalje sa cucnjevima, i poceo malo da trcim uspeo sam kilometar sa istrcim prvi dan, nema bolova mozda malo kad se ,,ohladi noga,,
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #7 poslato: Januar 07, 2019, 11:54:04 pre podne »

Treniraš ?

a bolovi?
Sačuvana
Zeka226
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #6 poslato: Januar 07, 2019, 10:26:29 pre podne »

I dalje isto ali mi se redje desava da otkazuje
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #5 poslato: Januar 07, 2019, 10:10:12 pre podne »

Pozdrav

Da li su se tegobe povukle? Kakva je trenutna situacija
Sačuvana
Zeka226
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #4 poslato: Decembar 22, 2018, 12:27:09 posle podne »

Pozdrav,

Oni su mi na fizikalnoj dali odredjene vezbe koje sam radio kako su mi i pokazivali, kako su mi vremenom te vezbe postajale sve lakse ubacivao s nove i dodavao broj ponavljanja.

Za ovo vreme vratio sam se u teretanu , radio sam samo gornje delove tela i vezbe koje ukljucuju sedenje i gledao sam da ne aktiviram povredjenu nogu , zato i radio sve iz sedeceg polozaja..
U zadnjij nedelju dana poceo da radim cucnjeve i sa gumom za nogu.


A sto se tice bola stvar je u tome sto mene noga uopste ne boli, nije me bolela ni nakon skidanja fiksatora, ni nakon skidanja gipsa, ni nakon rehabilitacije, doktori su mi tada rekli ( jos sam isao na stake) osnoni se na povredjenu nogu do tacke kada osetis bol, ja sam stajao na obe noge normalno ali bol osecao nisam niti ga ima..


Tegobe:
Nestabilnost, otkazuje mi noga ponekad jednostavno kao da propadne noga i krenem da padam, uz stepenice jedva se penjem nekako uz rukohvat nije stabilna za tako nesto..
I imam problem kad je ,,hladna,, ne mogu sa njom nista da radim, dok je ne ,,zagrejem,, onda koliko toliko mogu..

Ali mene i dalje brine to sto mi je iskocilo i sto se i vidi na slici, napipam ja taj deo i na zdravoj nozi tu je isto ali uvuceno unutra nije toliko izbaceno kao kod leve..
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #3 poslato: Decembar 22, 2018, 09:00:10 pre podne »

Na posl UZ koji si radio strukturno je sve ok u smislu odsustva povreda okolnih struktura
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #2 poslato: Decembar 22, 2018, 08:49:19 pre podne »

Pozdrav

Jesi li išao postupno sa rehabilitacijom i uključivao vežbe jačanja i istezanja op.noge?
Da li si se vratio nekom režimu ranijeg treninga/sporta za ovo vreme?

Opiši mi trenutne tegobe? Koliko sam shvatila, bola NEMA, ali ima nestabilnosti??
Da  li se javlja bol pri penjanju uz stepenice npr?
Sačuvana
Zeka226
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #1 poslato: Decembar 17, 2018, 11:36:54 posle podne »

Pozdrav , pocecu od pocetka

- Operisao sam pre 5 meseci pokidan patelarni ligament , uzrok povrede je bio udarac u koleno sa spoljasnje strane od strane druge osobe, cim su me prilimi odradili su rengen i ultra zvuk, na ulutra zvuku su napisali ,,U gornjoj treciini patelarnog ligamenta vidljiv prekid kontinuiteta legamenata sa hipoehogenim nejasno ogranicenim poljem,, , nakon operacije doktor mi je rekao da su mi stavili fiksatore koje trebam nositi 4 ned. i da su mi spojili patelu. Nakon tih 4 ned. i svega toga , otisao sam na VMA koji su mi dali jos 2 nedelje gips da nosim uz objasnjenje ,,Da nije moguce utvrditi nacin i kvalitet fiksacije.,, Nakon tih dve nedelje poceo sam sa fizikalnom terapijom, i sve je bilo u sustini uredu polako se oporavljao, sve dok nisam primetio dok sam vezbao savijanje (sednem na nesto visoko da mi noge vise dole i pokusavam operisanu nogu da savijam uz pomoz zdrave noge) da sam odjednom dobio puni pokret a do tada nisam mogao sa je savijam mozda nekih 20%, ali pri tom se javilo vidljivo ispucnjece tj. kao jaje mislio sam da je to otok ali kada pipnem sa rukom oseti se tvrdo.

Slika kada je noga opruzena na operisanoj nozi.


Slika desnog-zdravog kolena

Otisao sam i privatno gde mi je rekao da je 50% - 50 %  , moguce da je pukla priraslica i da sam zbog toga dobio puni pokret, a moguce da je pukao i MCL ali da ne moze da bude siguran dok ne uradim snimak.
Otisao sam na VMA uradio ponovo 1. Rengen , 2. Ultra zvuk


Izvestaj lekara sa Ultra zvuka -
 U suprapaletarnom recesusu ne uocava se povecana kolicina zglobne tecnosti. Kolatelarni ligamenti bez vidljive traume. Zadkoleno nema Bakerove ciste. Arterija i vena popliteja su prohodne. Ligament patele u celini uvecan debljine do 14mm LL precnika 29mm (desni je 6,5MM -zdrava noga). Ligament pokazuje prisustvo fibrila ali izmedju se ne uocava prisustvo hipoehogenog tkiva, koje  bogato vaskularizovano, vlakva su ,,razredjena,, Nema uvecanja infrapatelarne burze.


Ako mozete da mi objasnite na srpskom kao sto bi se reklo , neke delove razumem..


Sa svim tim otisao sam kod nacelnika ortopedije, koji je predlozio magnetnu i do tada nista vise, e sada svi znamo koliko se ceka kod nas za magnetnu..
Ali dok cekam zeleo sam jos necije misljenje povodom ovoga.

Proslo je pet meseci a ja i dalje otezano hodam,ponekad otkazuje mi to operisano koleno, pokusao sam i da potrcim nema sanse nije to to osecam nelagodu prilikom toga.
Primetio sam da se ne oslanjam celom tezinom na to koleno ali ne boli me , imao sam otok ali on je bio sve redji i redji , tipa nakon 15min stajanja meni otekne koleno i dok je hladna noga ne mogu sa njom nista , moram prvo da je ,,zagrejem,, da mi mogao normalno da hodam i slicno,
Izvinjavam se ja se raspricao, ali morao sam detaljno da objasnim sve.. Hvala na razumevanju!
« Poslednja izmena: Decembar 17, 2018, 11:55:19 posle podne od strane Zeka226 » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.097 sekundi sa 18 upita.