TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 02:43:55 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Vid i trening  (Pročitano 1271 puta)
Gaca Kostić
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60


« Odgovor #7 poslato: Februar 11, 2019, 11:39:46 posle podne »

Znam. Par puta uhvatih sebe kako zadržavam dah kada mi ostane da uradim još par ponavljanja. Kao da ću time nešto ubrzati i olakšati izvodjenje 🙂
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #6 poslato: Februar 09, 2019, 11:15:52 posle podne »

Rekla bih da je do tehnike izvođenja, ostalo mi deluje ok....pravilan dotok kiseonika je važan za efikasan rad mišića, tehnika disanja....
Naravno...i kontrola  :)
Sačuvana
Gaca Kostić
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60


« Odgovor #5 poslato: Februar 09, 2019, 02:00:24 posle podne »

Dok se dr Branković ne uključi, kratke smernice...

Trening sa opterećenjem može dovesti do prolaznog porasta očnog pritiska, ako već problem sa glaukomom postoji, eto komplikacija...ima i informacija o povezanosti kratkovidosti, odlubljivanja retine( mrežnjače) i treninga sa opterećenjem...

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18854710

Poželjno bi bilo odraditi pregled očnog dna, kao i merenje očnog pritiska...pregled prednjeg segmeta oka, kao i "oštrine vida", dakle, detaljan oftalmološki pregled će otkloniti sve sumnje ;)

Hvala na odgovoru!
Ovog momenta kroz prozor se dogovorih sa komšijom, koji je oftamolog, da u toku sledeće nedelje navratim kod njega na pregled  :)
Sačuvana
Gaca Kostić
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60


« Odgovor #4 poslato: Februar 09, 2019, 01:57:34 posle podne »

Pozdrav,

Imam jedno pomalo glupo pitanje, ali me jako interesuje da li treninzi sa opterećenjem mogu uticati na vid. Par puta u poslednje vreme mi se desilo da osetim blagu bol u očima i kratkotrajnu zamagljenost kada radim malo teže vežbe, odnosno kada radim sa opterećenjem koje je malo veće od naviknutog. Nosim naočare za vid godinama, Trenutno sam na -2,5. Ovo stanje nestane nakon par treptaja ili masaže očiju, ali se bojim da mu ne predje u naviku  :)

Unapred hvala na odgovoru.
   
Pitanje je dobro, jer  veće opterećenje, ako se tome doda i lošija tehnika disanja, može dovesti do prolaznog povećanja i arterijskog pritiska kod osoba koje su već na terapiji. Slažem se sa kolegom za redovne oftalmološke kontrole.
Koliki je inače art. pritisak?
u kojim uslovima se javljaju pomenuti simptomi? (doba dana, vežbanje unutra ili napolju, topla prostorija, poslednji obrok pre vežbanja, loš san...?)
Koliko dugo traju tegobe? Da li su praćene vrtoglavicom, mučninom, ?

Na sistematskom pregledu, pre jedno dva meseca, reče mi doktor da mi je pritisak odličan, srce sjajno, sve je OK. Kod oftamologa sam bila pre dve godine poslednji put, jer je moj lekar otišao u penziju , pa sad postoje zavrzlame oko promene lekara ... U svakom slučaju ovo se javlja u zatvorenom prostoru, a sada kada bolje razmislim shvatam da ima veze sa disanjem i sa odredjenim vežbama. Ponekad mi se desi da zadržim dah dok radim, pa posle kljoknem i ovako i na vidnom polju :D Nema mučnina niti vrtoglavice, samo blagi bol (pulsiranje) u očima. U teretani je uglavnom hladnije, pa se vremennom zagrejemo i radimo normalno. Jedem tri - četiri sata pre treninga normalno, a neka dva sata pre pojedem mandarinicu ili parče jabuke. Hrana je ista kao i ranije, ne jedem brzu hranu i tako to, jedem voćke... San mi je malo problematičan, ali spavam nekih šest sati. 
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #3 poslato: Februar 09, 2019, 09:18:50 pre podne »

Pozdrav,

Imam jedno pomalo glupo pitanje, ali me jako interesuje da li treninzi sa opterećenjem mogu uticati na vid. Par puta u poslednje vreme mi se desilo da osetim blagu bol u očima i kratkotrajnu zamagljenost kada radim malo teže vežbe, odnosno kada radim sa opterećenjem koje je malo veće od naviknutog. Nosim naočare za vid godinama, Trenutno sam na -2,5. Ovo stanje nestane nakon par treptaja ili masaže očiju, ali se bojim da mu ne predje u naviku  :)

Unapred hvala na odgovoru.
   
Pitanje je dobro, jer  veće opterećenje, ako se tome doda i lošija tehnika disanja, može dovesti do prolaznog povećanja i arterijskog pritiska kod osoba koje su već na terapiji. Slažem se sa kolegom za redovne oftalmološke kontrole.
Koliki je inače art. pritisak?
u kojim uslovima se javljaju pomenuti simptomi? (doba dana, vežbanje unutra ili napolju, topla prostorija, poslednji obrok pre vežbanja, loš san...?)
Koliko dugo traju tegobe? Da li su praćene vrtoglavicom, mučninom, ?
« Poslednja izmena: Februar 09, 2019, 09:20:41 pre podne od strane Aleksandra Brankovic » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Februar 09, 2019, 01:02:14 pre podne »

Dok se dr Branković ne uključi, kratke smernice...

Trening sa opterećenjem može dovesti do prolaznog porasta očnog pritiska, ako već problem sa glaukomom postoji, eto komplikacija...ima i informacija o povezanosti kratkovidosti, odlubljivanja retine( mrežnjače) i treninga sa opterećenjem...

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18854710

Poželjno bi bilo odraditi pregled očnog dna, kao i merenje očnog pritiska...pregled prednjeg segmeta oka, kao i "oštrine vida", dakle, detaljan oftalmološki pregled će otkloniti sve sumnje ;)
Sačuvana
Gaca Kostić
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60


« Odgovor #1 poslato: Februar 08, 2019, 11:39:09 posle podne »

Pozdrav,

Imam jedno pomalo glupo pitanje, ali me jako interesuje da li treninzi sa opterećenjem mogu uticati na vid. Par puta u poslednje vreme mi se desilo da osetim blagu bol u očima i kratkotrajnu zamagljenost kada radim malo teže vežbe, odnosno kada radim sa opterećenjem koje je malo veće od naviknutog. Nosim naočare za vid godinama, Trenutno sam na -2,5. Ovo stanje nestane nakon par treptaja ili masaže očiju, ali se bojim da mu ne predje u naviku  :)

Unapred hvala na odgovoru.
   
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.107 sekundi sa 18 upita.