TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 12:36:33 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana,potrebno misljenje  (Pročitano 4854 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Februar 11, 2019, 04:56:53 posle podne »

Neka preporuka kaže bar oko 1000-2000 mg EPA+DHA dnevno, dakle, 3-6 kapsula omega-3( naravno, obratiti pažnju na sadržaj EPA i DHA, obično jedna kapsula od 1000 mg prečišćenog ribljeg ulja ima 180 mg EPA i 120 mg DHA)...ne zaboravimo da je naša ishrana krajnje deficitarna istima...čak je i način "uzgoja" ribe, kao i zagađenost voda ograničio benefite istih ;)
Sačuvana
Sprdant
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28

« Odgovor #6 poslato: Februar 11, 2019, 04:49:58 posle podne »

U radu na masi je najbitniji dobro formulisan treninga sa opterećenjem, jer ako svoju muskulaturu nismo dovolno stimulisali na rast uzalud je sve i savršen meni i idealna suplementacija...

Dakle, sveto trojstvo - treninga, ishrane i dobro doziranog odmora( kvalitetan noćni san + odmor između treninga)...

Ovako ",u startu" pomenuti meni deluje ok...svakako da bi trebalo dodati i ribu, crveno meso kao neku bazičnu suplementaciju uz whey - omega-3 i vitaminsko-mineralne komplekse...

Što se tiče orijentacije u svetu makronutrijenata( proteini, hidrati, masti) - ista je poželjna i potrebna svakom ko želi da se ozbiljnije posveti "ovoj priči"...

Što se tiče neurotransmitera i ishrane, ne zaboravimo da su prekusori istih baš amino kiseline - triptofan, tirozin i sl.
2-3 puta nedeljno jedem crveno meso i ribu zaboravio sam da napisem od suplemenata imam whey treba da kupim i omega 3 kapsule,kad se one piju?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Februar 11, 2019, 12:57:44 pre podne »

U radu na masi je najbitniji dobro formulisan treninga sa opterećenjem, jer ako svoju muskulaturu nismo dovolno stimulisali na rast uzalud je sve i savršen meni i idealna suplementacija...

Dakle, sveto trojstvo - treninga, ishrane i dobro doziranog odmora( kvalitetan noćni san + odmor između treninga)...

Ovako ",u startu" pomenuti meni deluje ok...svakako da bi trebalo dodati i ribu, crveno meso kao neku bazičnu suplementaciju uz whey - omega-3 i vitaminsko-mineralne komplekse...

Što se tiče orijentacije u svetu makronutrijenata( proteini, hidrati, masti) - ista je poželjna i potrebna svakom ko želi da se ozbiljnije posveti "ovoj priči"...

Što se tiče neurotransmitera i ishrane, ne zaboravimo da su prekusori istih baš amino kiseline - triptofan, tirozin i sl.
Sačuvana
Sprdant
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28

« Odgovor #4 poslato: Februar 10, 2019, 10:02:45 posle podne »

Ima mišljenja da unos hidrata u obroku pre počinka može negativno uticati na sekreciju hormona rasta...ali pre bi se reklo da je bitan pravilan odabir izvora istih, kao i količina... ;)

Što se tiče menija...ciljani unos proteina, hidrata, masti? Visina, težina, ciljevi?
17 godina,170cm,56kg cilj dobijanje misicne mase da bih ojacao na dizanjima.Ciljani unos nemam tacno uglavnom se ovako hranim.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #3 poslato: Februar 09, 2019, 11:06:36 pre podne »

U zavisnosti od cilja, dijete, metabolizma i svega ostalog, poslednji obrok bogat UH je definitivno dobra stvar ako znamo kako. Tj sto kaze kolega, ako znamo odabir istih. Dakle prije spavanja je svakako dobro konzumirati slozene ugljene hidrate s niskim glikohemijskim indeksom, jer nam je potrebno 7-8 satno konstantno energetskog snabdjevanje. Dosta studija je pokazalo da ugljeni hidrati na taj nacin stimulisu proizvodnju serotonina (hormon srece) . Ono sto trebas najvise da izbjegavas jeste konzumiranje nezdravih masti. Nesto zdravih, nezasicenih masti, primjer, maslac od kikirikija ili neko kostunjavo voce je korisno, ali pokusati da izbjegavas przena, kao i jela koja sadrze hidrogenizovana ulja.  Njihova probava dosta moze smetati mirnom spavanju.

Takodje, veliki neprijatelji mirnom snu su kofein, ljuta jela, alkohol...


Preslog za poslednji obrok, po meni, uvijek ako je neko u mogucnosti - jeste riba. Od UH tu su pirinac, ovsane, kuvani krompir...



« Poslednja izmena: Februar 09, 2019, 11:16:01 pre podne od strane Boban Šaranović » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Februar 09, 2019, 01:07:05 pre podne »

Ima mišljenja da unos hidrata u obroku pre počinka može negativno uticati na sekreciju hormona rasta...ali pre bi se reklo da je bitan pravilan odabir izvora istih, kao i količina... ;)

Što se tiče menija...ciljani unos proteina, hidrata, masti? Visina, težina, ciljevi?
Sačuvana
Sprdant
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28

« Odgovor #1 poslato: Februar 09, 2019, 12:26:07 pre podne »

Prvi obrok:2 cela jajeta +3 belanca +100g ovsenih plus 2dl mleka
Drugi obrok pre treninga:150g mesa plus integralni pirinac ili pasta ili krompir
Treci obrok:Isti kao i drugi,nekad pojedem griz sa whey proteinom i meso
Cetvrti obrok:Neka vocka
Peti obrok:50g badema i 200g mladog sira ili elle zavisi sta imam.
Ako moze jos neki predlog za veceru,i da li je istina da ugljeni hidrati ne smeju za veceru?
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.056 sekundi sa 17 upita.